Jaký ultrazvuk vám dělali ve 13. týdnu?

marbo
23. čer 2011

ahoj, dělali Vám v 13.týdnu ještě vaginální ultrazvuk nebo už přes bříško?

eloana
23. čer 2011

Ahoj ve 13tt uz pres brisko🙂

pavcza
23. čer 2011

ahoj, taktéž už přes bříško 🙂

andrissek
23. čer 2011

Mě dělala doktorka UTZ přes břicho 😉

marda
23. čer 2011

vaginalni 🙂

mifinka
23. čer 2011

Vaginální.. si myslím teda.. jak ted ještě nevím 🙂 myslím si že záleží i na postavě.. jako jestli je nebo není přítomna mišelinka 🙂

samanta001
23. čer 2011

Záleží také na poloze miminka, kde leží. Někdy se musí použít vaginální, protože přes bříško ještě není nic vidět.

karol84
23. čer 2011

u mně to bylo ve 14. týdnu přes břicho

kmotrice
23. čer 2011

mě dělal oba 🙂

dona01
24. čer 2011

mně nejdřív pres bricho a prcek byl malo vidět,tak vaginalně..

kammka
24. čer 2011

touhle dobou je to podle typu posstavy, mně zkusil přes břicho s tím, že to asi ještě vidět moc nebude, ale něco viděl...a to nejsem a ani jsem nebyla žádný protek. spíš jde o tvar pánve si myslím, jak hluboko mimi je...

mona12071
24. čer 2011

ja zijem v uk a mne robili necely tyzden tomu a cez brusko a krasne to bolo vidiet ked nieje tak ti daju napit viacej vody aby sa zvetsil mocovy a potom je krasne vidiet

andelka
24. čer 2011

Na začátku 12tt už přes bříško - NT screening.Mrně bylo krásně vidět 😵

aemmi
24. čer 2011

Přes bříško, asi tak od 9tt?

mrsblack
24. čer 2011

Byl to prvotrimestrální screening a vaginálně. Přes bříško nebylo nic vidět, prcek byl zalezlý někde hluboko 😉

laska.nezna.hranic
24. čer 2011

v různých těhu mi ho dělali v různých týdnech tři různí doktoři, v 7., 8., 10. i 13. a vždy přes bříško. jsem hodně silná a vždy to bylo pěkně vidět. to už by ženská musela sotva chodit, aby se mimi neukázalo. na tuk se vymlouvá jen neschopný doktor. pár takových znám, jakmile k nim přijde silnější mamina, automaticky to berou spodkem. vaginálně mi ho dělali jen jednou ve 13. tt, ale to jen proto, že si chtěli potvrdit to, co se jim ukázalo přes bříško - tedy že mimi už asi týden nemá akci srdeční, tak jen pro jistotu.
ale jinak si myslím, že to je úplně jedno, hlavně, že je všechno ok 😉

sandynka
24. čer 2011

U mě dělá lékař už od 12. týdne přes bříško. NT byl samozřejmě také přes břicho a miminko šlo vidět krasně 😉

adenka84
24. čer 2011

ve 13, týdnu ještě dělal na posled oba..
též se ve 13. týdnu byla na NT, to už samozhřejmě přes bříško..a vše bylo krásně vidět...

misanda
24. čer 2011

ve 13tt jak vaginální, tak přes pupíka. Ten vaginální mi dělali i teď, zjišťuje se tím délka čípku...přes pupíka to nezjistí 😉

sayast
24. čer 2011

me v tehotenstvi vaginalni utz nedelali ani jednou. pouze pres bricho. poprve v zivote jsem vaginalni zazila az na kontrole po sestinedeli 😀
1. utz byl v 8.tt, pak ve 12.tt, 20.tt a posledni okolo 32. tt

davdan
27. čer 2011

Moje doktorka pouziva pokazde vaginalni utz, chodim na kontrolu co 4 tydny. Uplne hledim jak malo vam delaji utz. Ja co 4 tydny chodila i v prvnim tehu. A to podotykam, ze mam tehu bez komplikaci 😕

kathlin
7. črc 2011

ve 13tt my dělala dotorka UZ přes břicho ale muj vlastní doktor my vždycky na kontrole jednou za měsíc dělá UZ vaginálně.A jakej UZ se dělá ve 20tt přes břicho nebo Vaginálně??

hansed
7. črc 2011

Přes bříško a to mám michelinku 🙂 doktor, co dělá vaginální UZ většinou kontroluje čípek...mě ho dr. kontroluje klasicky na koze... jinak v minulém těhu mi vaginální UZ dělali, když zjišťovali VVV naší holčičky...
Jinak klasicky pojišťovnou jsou hrazeny 3 ultrazvuky za těhotenství, pokud je bezproblémové....teď mi ho dr. dělal pokaždé, jsem víc sledována....

coccinella
27. zář 2013

Ahojky,
našla jsem na internetu tento článek a z více zdrojů jsem zaznamenala, že ultrazvuky nejsou zrovna prospěšné miminku.. tak jen o tom chci informovat, obrázek si udělejte samy..
pá 🙂
http://medium.mysteria.cz/text_scr/2008_8_ultrazvu k.pdf

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru