Jdu na odběr plodové vody, budu ráda za Vaši podporu

danieltereza
16. říj 2013

Příští úterý jdu na odběr plodové vody, z důvoodu, že mi druhý genetický test vyšel se zvýšenou odchylkou..... Do konce těhu bych tu nejistotu nevydržela jsem rozhodnuta jít..... jen se potřebuji neustále uklidňvat a ujiš´tovat, že samotné testování bude probíhat na jedničku a nespůsobí se nějaká komlikace..... Maminky, která máte tuto nemilu zkušenost budu ráda za Vaši pdporu, popř. pocity po zákroku..... děkuji moc. ☹ ☹

bibi_du
22. říj 2013

Pokud ti vyšel scr.ve 13 tt.v pořádku, tak bych na plodovku nešla. Byla jsem před rokem, syn měl zvýšené riziko DS 1:150, i když prvotrimestrální scr. vyšel OK. Riziko potratu po zákroku je vyšší než to, že se DS potvrdí...VV se nepotvrdila.

monouch
22. říj 2013

@sarunatko jo, Brno, Veveří 39. Dělá to tam jedna doktorka, moc fajn. Před odběrem mimi celé zkontrolovala, měřila hlavu, krk, koukla na srdce - poslouchala jsme jak bije 🙂 Myslím, že pokud je plod opravdu v pořádku, tak nic nehrozí. PO odběru, taky mimi kontrolovala.. A dnes rozhodně cítím, jak se tam vrtí🙂 což mi rozhodně nevadí 🙂

sarunatko
22. říj 2013

@monouch Děkuji moc za info. Já teda doufám, že to pro mě nebude aktuální, ale je dobré být připravená 🙂

leni78
22. říj 2013

@bureska Samozrejme ze život přináší různá rizika. Bavíme se ale o riziku potratu po odběru plodovky. To riziko je pro me příliš vysoké. Nešla bych.

pucmelinka
22. říj 2013

Mě čeká odběr plodové vody příští úterý, tedy jen doufám, že mi to nepřendají na jiný datum, včera jsem měla lehce zvýšenou teplotu a bolelo mě v krku.... A na tohle vyšetření člověk musí být ok... Já bych na ten odběr šla tak jako tak, moje sestřenice má Dauwnův syndrom, vím, jak to všechno chodí a jak moc je to pro celou její rodinu náročné a omezující. Ty, které se s tímto problémem nesetkaly na vlastní kůži, nemůžou posoudit, jak pro některé jiné maminky je odběr plodové vody důležitý...

mooncaa
22. říj 2013

Ono to není půl procenta, ale Dr. rádi jako příčinu potratu uvádí něco jiného, takže když se pak trochu pohledá, tak ta pravděpodobnost je spíš naopak větší jedno z 50 dětí, jedno z 25 dětí. Já byla rozhodnuta jít na amnio právě pokud by ta pravděpodovnost postiženého dítěte byla o hodně vyšší jež riziko potratu. Ale oni na amnio ženou třeba jen kvůli věku, kvůli špatným tripple testům a ne kvůli špatnému riziku z prvosemestrálního sceeningu. Jsem ráda za svého Dr., který mě na amnio kvůli věku nehnal a tripple testy mi ani nedělal. Stačily mu jen výsledky scrreningu.

leni78
22. říj 2013

Tak jestli doktoři zazdivaji vysledky amnia podobně jako následky očkování, tak potes. A to existují maminky, které jdou jen tak na amnio jen proto, ze jsou starší 35 let ? Aniž by měly nějak špatné vysledky krevních testů ? To je za me hazard se životem dítěte, při takových číslech možnosti potratu jako nasledku amnia.

bureska
22. říj 2013

@mooncaa tak to jsem taky četla, že je to víc než to 1%. Netuším čemu věřit. Já taky nebyla na tripple testech, jen na screeningu. Ty triple prý vychází poměrně často falešně pozitivní. Nechápu, proč se ještě dělají. Proč se neprovádí jen screening. Mně právě na druhým screeningu ve 20.tt zjistili, že malý ma vadu na mozku a na ledvinových pánvičkách. Měl tam nějaké hematomy a riziko vývojové vady bylo hodně vysoké. Dokonce mi tu amnio nabídli hned ten den. Bylo to tuším víc jak 60% že malý bude postižený. Byla sem tak vystresovaná, že sem ani neměla sílu odporovat a šla na to.

leni78
22. říj 2013

@bureska A jak to dopadlo ? 🙂

bureska
22. říj 2013

@leni78 malý je zaplať Pánbůh zdravej jako řípa 🙂 ale až ve 36.tt na dalším ultrazvuku mi řekli, že ty hematomy jsou pryč. Na tom mozku se mu to spravilo už kolem 25.tt, ale na ledvinách to měl až do konce těhotenství. Po porodu mu pak dělali nějaké ultrazvukové vyšetření ledvin. Pro mě osobně bylo těhotenství hodně nepříjemnej zážitek ☹

leni78
22. říj 2013

@bureska No me se prave na ten screening ani nechce. Rekla jsem doktorce, ze chci podepsat, ze tam nejdu. Ale ta me nepustila, dala mi přednášku, ze prostě musím jit tak abych uz měla pokoj tak jsem rekla ze tedy na krev půjdu. Ale běda jak tam neco bude blbě, protože ja na žádný odběr plodovky nejdu to jsem ji rekla. A ona uvidíte že to bude v pohodě. Podle me ma nejaky prachy ze me tam pošle. Říkala kam ta krev jde a že to ten člověk dělá dobre. Jenže ja se přesně tohodle bojím. Těhotenství v nervech. A jinak je skvělý, ze kluk se ti narodil ok 🙂

bureska
22. říj 2013

@leni78 Na ten sreening bych ale šla ne? Vždyť to je jen krev a ultrazvuk. Nebo se mi to už plete? Mě doktorka posílala na krev co chvilu. Určitě to budeš mít v pohodě a tak ti ani žádnej odběr plodovky nebudou navrhovat 😉
Jinak ale souhlasím, těhotenství je pro doktory byznys. Nevím jak to je jinde, ale u nás v Olomouci jsou asi 3 střediska včetně nemocnice, kde provádí ty screeningy a ultrazvuky. Někde se za to platí i 1500, což mi přijde teda fakt přitažený za vlasy.
Já teda proti amnio nic nemám, ale ty rizika asi jsou. Já sem si je radši ani nevyhledávala, protože by mi zřejmě spadla čelist 😒 Malej je naštěstí zdravej, až se sama divím, že celý to moje nešťastný těhotenství přežil 🙂 po těch zdravotních a psychických problémech kdy sem na to byla sama, to je asi trochu zázrak

vladla
22. říj 2013

@leni78 Co čtu,tak jsi velký odpůrce odběru plodovky...
teď mi,ale řeklni co bys dělala(nepřeji),kdyby se ti narodilo postižené dítě?
Nechceš jít ani na krev....

leni78
22. říj 2013

@bureska Me to je jedno, ja pujdu, jen doufam ze mi neřekne no, tady máte na 20 % nějaké postižení. Jo a nebavilo me, kdyz mi začala říkat no, a kdyztak by jste sla na genetiku a tam by si s vámi paní doktorka jen popovidala a pak na ulttazvuk do prahy. Pritom ja musím jen ležet kvuli hrozícímu potratu, mam hematom na deloze, tak bojuju jak umím. Tak jsem ji říkala ale ja stejně na potrat nepůjdu kdyz bude nemocné. A ona no, ale některé vady jsou neslučitelné se životem. A ja a to se nepozná na ultrazvuku ? A ona, ne.

leni78
22. říj 2013

@vladla Je to moje dítě. Zivot přináší různá překvapení. Co by bylo, kdyby si maminka nechala vyčíst z nějakého testu, ze ji děti zemřou při autonehodě, nebo se u nich projevila během dětství rakovina ? Je to moje dítě a zivot budu žít, tak jak prijde.

vladla
22. říj 2013

@leni78 Byla jsi někdy na odběrech plodovky?

vladla
22. říj 2013

@leni78 Byla jsi někdy na odběrech plodovky?
A ano jak píšeš...je to tvůj život a život budeš žít,jak přijde...ale co život toho dítěte,když by se narodilo s nějakou vadou?

leni78
22. říj 2013

@vladla Ne nikdy bych nešla. Tohle jsem věděla uz při prvním těhotenství, pred 10 lety. Ale to je jedno, ja nikoho neodsuzuju, nerada bych, aby se to tu zvrhlo. Myslim ze je dobre, ze tu zazní různé úhly pohledu.

leni78
22. říj 2013

@vladla Zivot dítěte s postižením ? Na to máme obě jiný názor, tuším. Nemam rada ženský, ktere jdou na potrat treba proto, ze se o něj neumí postarat, nebo protože bude nemocné, bude mu lepe, kdyz ho nechám sprovodit ze světa. Tohle se mi nelíbí a nesouhlasím s tím. Vim, ze někomu to přijde v pořádku. Je to na každém rodici.

mooncaa
22. říj 2013

@leni78 S tvými názory souhlasím. Když Ti hrozí riziko potratu, tak jakýkoli invazivní zákrok by mohl skončit špatně. S hematomem jsem si také užila svoje. A pokud bys čekala postižené dítko a stejně na potrat nešla, tak je odběr plodovky zbytečný. Ono Downův syndrom není tak příšerné postižení, bydlí tu vedle nás holčina a rozhodně mi nepřijde, že by nebyla šťastná spíš naopak. Znám spoustu dětí hodně postižených, hodně fyzicky a psychicky, ani jedno z těch postižení se odběrem plodovky nezjistilo, protože to není genetická porucha.
Naopak kamarádka o vymodlené dítko před necelým měsícem po odběru plodovky přišla a jiná na jaře o dvojčátka. Co jim bylo platné, že byly všechny 3 děti zdravé. A to na kamarádku Dr. vyvinula příšerný psychický nátlak a tvrdila jim hodně vysoké procento postižení (30 %) a přitom Dr., co jim dělal odběr plodovky říkal, že tam vůbec takové riziko nebylo.

Myslím, že každý máme právo na život i to nenarozené dítě a nechala bych to na matce přírodě.

muddledgirl
8. led 2014

No, mě z krve vyšel down 1:55, celkově down 1:704....na amnio nepůjdu určitě...doktor mi vyloženě řekl,že nedoporučuje,už kvůli tomu,že jsem po IVF....to si raději zaplatím prenascan,i když to stojí 15 000 než o miminko přijít...Všude se od amnia upouští..jen tady v ČR...ho stále dělají....

pisisvori
8. led 2014

@leni78 můžu se zepat, jesti jsi byla na screeningu? Z tých komentářů to není nikde jisté. Pokud ne chápu je to tvůj názor. Pokud ano...nechápu proč tam chodíš, když si dítě v každém případě necháš?

dezyre
29. črc 2014

Ahoj děvčata, trochu to tu obnovím. Je tu některá, která čeká na odběr plodové vody?? Já jdu za necelé dva týdny, budu cca 13+3. Překvapilo mě, že mě objednali na tak brzo na plodovou vodu. Byla jsem objednaná na odběr choriových klků v 11+3, ale výkon byl přesunut z důvodu, že mám placentu uloženou vzadu, dr. by musela jehlou propíchnout jednu stranu vaku, jít přes celý vak a pak propíchnout ještě zadní stěnu, takže kvůli vysokému riziku potratu klky nebrali a přeobjednali mě za 14 dní na odběr plodové vody, ale mám z toho hrozný strach.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru