Je důležité vyšetření na těhotenskou cukrovku?

peetta
12. kvě 2014

jsme 22.týden,měla bych na ni jít za 14 dní,ale váhám,zda jo-či ne?u první dcery jsem ji neměla.sestra na gyndě ríkala že se mám sama rozhodnout,že je to spíš pro maminy,co moc přibrali.já doposud nepřibrala vůbec nic.tak nevím?????že prý je to hrozný šok i pro mimi když se vypije ten sladký hnus no.... co vy na to????

zenazaba
26. kvě 2014

Veľmi dôležité !!!!!!!!!!

laska.nezna.hranic
26. kvě 2014

je důležité zdraví tvého dítěte (příp. tvé vlastní)? 😕

jennyparadise
26. kvě 2014

Neriskovala jsem nejít. U prvního jsem cukrovku také neměla a ani v jednom těhotenství jsem moc nepřibírala. Cukrovka většinou žádné viditelné příznaky nemá. Ve druhém těhotenství jsem ji měla jako vyšitou, končila jsem s vysokými dávkami inzulínu čtyřikrát denně. Přestože cukrovka byla kompenzovaná a hlídaná, rodila jsem vyvolávaným porodem deset dní před termínem a pupečník už byl velmi zkřehlý a placenta po několika infarktech. Dcera byla naštěstí v pořádku. Nechci domýšlet, co se mohlo stát, kdybych test odmítla, neléčila se a porod se nevyvolával... Za mě jednoznačně raději zbytečný šok ze sladkého nápoje.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru