Je nutné podstoupit triple test při negativním NT+?

hribek
5. pro 2010

Mám negativní výsledky NT screeningu, musí se ještě navíc podstoupit tripple test, když je navíc nespolehlivý?

anetka1701
5. pro 2010

V těhotenství můžeš odmítnout (tuším až na testy na pohlavní choroby) každý vyšetření - takže i tripply. Nicméně - je to jenom odběr krve a možná UTZ na určení přesného stáří, to znamená... Proč to nepodstoupit?? Při pozitivních tripplech se přihlíží i na výsledky NT screeningu, navíc je vysoce pravděpodobný, že dopadne dobře a budeš mít aspoň větší jistotu zdravýho potomka.

pepibubu
5. pro 2010

Samozřejmě nemusíš. Já byla dohodnutá s gyndr, že když bude v pohodě NT, tak mě na triply hnát nebude, u prvního dítka mi totiž vyšly falešně pozitivní a ty nervy bych nepřála nikomu.

suik
5. pro 2010

Nemusíš, já tripply odmítla, i když jsem na NT nebyla, to jsem ještě o něm nevěděla a doktorka mi to nenabídla. Jen mi udělali záznam do průkazky. Já to odmítla z toho důvodu, že jsou značně nepřesné (vysoké riziko falešné pozitivity) a tehdy jsem na to nebyla psychicky připravená. Měla jsem na začátku problémy s krvácením a řekla jsem si, že i kdyby se nevím co dělo, dítě donosím tak jako tak a že je určitě zdravé. Kamarádka měla tripply po dobrém NT, vyšlo špatně a a šla na amniocentézu.
Není mi moc jasné, proč je stále dělají, ale tipla bych to taky na nějakou farmaceutickou lobby.

bellka
5. pro 2010

Jak už děvčata psala, tak je nemusíš podstupovat, jsou velice nepřesné a zbytečně vystresujou, pokud náhodou výjdou blbě. NT+ jsou daleko přesnější. Vzhledem k tomu, že tripply proplácí lékařům pojišťovna, tak většina dr na ně stále posílá nebo provádí. Ale určitě bych byla v klidu, pokud mi oba screeningy výjdou v pořádku a pak velký UTZ, popř. echokardiografie😉

mmmk
5. pro 2010

Rozhodne nemusis. Ziju v Nemecku a tu se bere NT jako smerodatny a tripply jsou jen rozhodovaci nastroj k amniocenteze, tz. delaji se jen v pripade pozitivniho NT, vyssiho veku matky nebo genetickem zatizeni v rodine. V Evrope se od nich prave plosne upousti 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru