Je pohlaví z prvního ultrazvuku rozhodující?

aallccaa
11. říj 2010

Moc všechny zdravím,

chtěla jsem se zeptat jestli už má někdo podobnou zkušenost jako já. Byla jsem v 15 + 6 tt na ultrazvuku a tam mi paní doktorka sdělila, že to bude kluk (já tam teda nic neviděla), ale ona tvrdila, že je to jasné a že ho tam vidí. Dala mi dokonce i obrázek toho onoho🙂, na kterým teda dle mého názoru vůbec nejde poznat jestli je to holčička nebo chlapeček.
NO a ve 20 tt už zase onoho 99.9% kluka nemohla najít. Takže teď vlastně nevím, jestli to bude holčička nebo chlapeček. Chtěla jsem už nakupovat oblečení podle barvy a nevím nevím… abych se pak nedivila a nenarodila se mi holčička🙂 už jsem o pár takových případech slyšela.

Pořád nad tím přemýšlím, koho tam teda vlastně mám🙂 Je mi to jedno, hlavně ať je to zdravé, ale vypadá to, že výbavička bude asi neutrál.

Předem děkuji, za vaše předané zkušenosti.

misa84
11. říj 2010

aallccaa já jsem zažila případ, kdy paní šla na sál porodit Honzíka a ze sálu si vezla Marušku 🙂 Měla za sebou taky jen klasický utz, ve 20tt už by na 3D utz šlo docela poznat, s kým máš tu čest, pokud se teda mrňousek uráčí ukázat 😵
Navíc myslím, že v 15+6tt není ještě na 100% poznat pindík, takže bych buď čekala nebo se objednala na 3D 😉
Tohle je 3D fotka, kdyz jsem byla, myslim 22tt, je tam pindík docela hezky vidět 🙂

mmmk
11. říj 2010

@aallccaa Skoro nas pripad 🙂 Nam v 18.tt na 4D utz rekli, ze je to jasny kluk. I nam toho onoho ukazali. Na dalsich dvou obyc utz, ze holka. Pak jeden vysel "nerozhodne" a asi tyden pred porodem se rozhodl mlady pan ukazat 😀 Ja nastesti nejsem ten "ruzovoucky" nebo "bledemodroucky" typ, takze oblecky jsem nakupovala ruznobarevne, ne jen v tech klise barvach 😎

didi07
11. říj 2010

Po vlastní zkušenosti bych si to nechala ještě párkrát potvrdit - já šla rodit Christiana a odneslala jsem si domů holčinu...ale nechala jsem si pohlaví říct jen jednou, na prvním velkém UTZ - chybička se vloudí 😉. Měla jsem teda taky neutrál výbavičku, ale i tak jsme jí první dva týdny říkali ON... Tentokrát si to nechávám říkat v každé poradně - pro jistotu, zatím je to stále kluk 🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru