Je vidno jenom gestační váček. Je to problém?

alice26
6. srp 2008

ahojky holky, chtěla jsem se zeptat, jsemted hodně zmatená, doktorka mi řekla že jsem asi 6+4 tt těhotná, ale že na ultrazvuku vidí jen gestační váček, sice vetší než minule ale že nevidi miminko, docela se bojíém další návštěvy ale nebylo něco špatně,nemá někdo podobnou zkušenost???díky

martaska78
21. kvě 2011

Ahoj buď v klidu, já jsem u obou byla "opožděná" o 2 týdny. Prostě mívám ovulaci těsně před menstruací a ono to potom mudrám nevychází. Termín porodu jsem měla jen jeden a to podle UZ. 🙂

devendra
21. kvě 2011

Ahoj. Já jsem na tom stejně. Poslední menstruace 20.3, tzn., že bych měla být dnes 8+6, ale vzhledem k tomu, že v úterý na ultrazvuku jsme měli 7,3 mm, tak to odpovídá nějakému 6 týdnu. Takže rozdíl je skoro tři týdny!Zatím tedy od předchozích ultrazvuků rosteme a už od 11.5 máme srdíčko. Uklidňuju se tím, že mám cyklus 35 dní a ovulalci jsem měla tedy někdy v polovině. Nevím jestli je to normální a zcela tyto pocity chápu. Ta nejistota je strašná. Držím palce, určitě to dobře dopadne, akorát musíme fazolce věřit, že to zvládne, udrží se a později dožene.

danny617
21. kvě 2011

No další možnost by byla ze sexu cca 30.4., ale že by se to na testu ukázalo už 2.4.? To asi těžko ... fakt je to divné ...
No nezbyde mi nic jiného než počkat ještě 10 dní asi ... Těhu příznaky pořád mám, tak snad ok ... Příroda někdy umí divné věci 🙂 ..třeba si spermiky pár dní počkaly 🙂)

devendra
21. kvě 2011

To je divné, to by se ti ještě neukázalo. No mě se duch na testu ukázal už 23.4 a to by tak odpovídalo 14dnům od očekávané ovulace. Takže "teoreticky" by to podle ovulace odpovídalo, ale vůbec se nechytám podle menstruace. A srdíčko už máte? Mě teda uklidňuje hlavně doktor, protože kdyby začal panikařit, tak panikařím i já, ale protože je v klidu, tak si říkám, že asi ví co dělá 😀 Správně mě motivuje, slíbil mi, že když při příští kontrole uvidí ploutvičky, že dostanu i průkazku, tak to by bylo, aby nebylo 😠

danny617
21. kvě 2011

Doktorka byla uplně v klidu .. spíše já blbnu ... Nn, právě, že srdíčko vůbec nebylo ... prostě mi bylo řečeno, že je příliš brzo něco vidět a uvidíme za dva týdny ... vubec nic o tom, že by to mohlo být špatné. Jj, přesně hlavně ta nejistota ... Vím, že záleží hlavně na ovulaci se sexu a ne na nějaké poslední menstruaci .. No uvidíme .. snad to nejak vydržím .. budu muset 😉

devendra
21. kvě 2011

Buď v klidu, někdo vidí srdíčko až v sedmém nebo osmém týdnu. Určitě to bude v pohodě, akorát si dává bublina na čas🙂

danny617
21. kvě 2011

Taky se tímto uklidňuju a snažím se na to nemyslet ... Nekrvácela jsem nic, prsa porad boli, pořád mi je tak nějak divně (tlak i žaludek), testy i s nižší citlivostí jsou pořád stejně silné - ne-li silnější, tak snad je všechno ok .. to mám z toho, že jsem byla nedočkavá a nepočkala aspoň ještě týden s tou první návštěvou Mudr... 🙂 .

paolin
21. kvě 2011

@danny617 na nás mimčo a srdíčko juklo až v 7.tt. do té doby pusto prázdno. už už nás hnali na revizi, naštěstí se nás zastal jeden hodný pan doktor 🙂

danny617
21. kvě 2011

@paolin : no jsem rada, ze Mudr. byla v klidu a prostě, že počkáme .. pak by to už měl být 7-8 týden tedy asi ... tak to už by opravdu mělo být něco vidět. Pokud by nebylo, tak je to špatné ... Asi to prostě má každý trošku jinak, no ... 😉

paolin
21. kvě 2011

@danny617 to má 🙂 jednou jsem otěhotněla v půlce cyklu, potom zase dva dny před menzes 😨 holt přiroda je hravá

danny617
23. kvě 2011

Nejhorší je ta nejistota a čekání a člověk jak si na netu najde spíše to horší než to dobrý, tak se tím vystraší... Přitom s tím stejně nic nenadělá ... jak to má být tak to bude ... jen vydržet 🙂).

ernuska296
24. kvě 2011

@devendra ahoj tvoj pribeh sa dost vyrazne podoba na ten moj , chcem sa spytat 7,3 mm mal vacok alebo embryo, vraj je to rozdiel ja som mala vacok 16,5 21 mm to zodpoveda akemu tyzdnu tehu neviete?a potom posledny lekar meral emrbyo a to malo 3 mm..stretli ste sa niektora ked povedal vidi zacinajucu aktivitu? to je ako srdiecko???? Suhlasim s tebou neistota je hrozna vec, musime verit fazulkammm ze zabojuju a urobia nam usmev na tvarach 🙂 ...drz sa 🙂)

ernuska296
24. kvě 2011

ahojte chcem sa spytat v ktorom tyzdnije po prvy krat videt srdiecko na sone?? ja by som podla poslednej MS mala byt v 9 a 2 dni ale som si ista ze som otehotnela az na 21 den cyklu tak cca ten 6 by malo byt embryo, myslite ze sa da uz vidiet??

devendra
24. kvě 2011

@ernuska296 ahoj, teď si mě s tou velikostí zmátla. Nevím přesně, akorát říkal toho 17.5. 7,3 mm, srdeční aktivita a že prospíváme. Tak nevím, ale předpokládám, že embryo, přece by tam to srdíčko neťukalo samo🙂 12.5 jsme měli nějaké 4mm (což je podle mě ještě začínají zárodek a odpovídá nějakému 5 tt). Co mi říkal doktor, tak bych teď měla být mezi 6 a 7 týdnem, ač podle menstruace jsem dnes 9+2, ale protože mám 35 denní cyklus, tak by odpovídalo, že bych měla být mladší. Jdu tedy na kontrolu až 7.6, tak snad budeme ťukat i nadále. Upřímně bych ale chtěla být už 9+2 a odpovídat, než být takhle "mladší" a trnout takovou dobu, jestli bude vše ok. Můj největší fanoušek je manžel, který nám obrovsky fandí, tak doufám, že ho nezklameme🙂

danny617
2. čer 2011

Tak jen hlásím, že je všechno ok 🙂. Chci uklidnit maminky, které v 7 týdnu (já byla dle MS 6+2) nemaji na UTZ videt srdíčko a ani plod (já mela jen váček 12mm se zárodečným terčíkem), tak že se za pár týdnů může vše dohnat. Já jsem byla na kontrole po 2 týdnech od prvního utz a dle utz jsme dnes 8+1 (dle MS 8+2) a všechno v pohodě 🙂. Srdíčko bije, velikost a vše OK. Tak se nenechte vystrašit MUDr, když Vám řekne, že v 6 týdnů nevidí srdíčko ... a vydržte a věřte, že je vše OK 🙂.

katusap
2. čer 2011

@danny617 niekedy nepomoze ani to, ze veris, ze to bude ok....mna natahovali takto 2 tyzdne, cakalo sa ako to bude vyzerat dalej....nebola tiez akcia atd. a skoncila som na kyrete ...neprajem to nikomu zazit, zvlast ked to bolo moje prve mimi...a uz zrazu nie je

danny617
2. čer 2011

to je mi lito ☹(. Je mi (bohuzel) jasne, ze vzdy to nemusi byt ok, ale chtela jsem rici, ze to muze byt i dobre a nenechat se ihned vystrasit. Vzdy to je tak jak to ma byt a clovek s tim proste nic nenadela...

devendra
8. čer 2011

@danny617 obrovská gratulace🙂 Já se teda taky musím pochlubit, že jsme včera dostali první průkazku. Je úžasné, že ač plod byl o dva až tři týdny mladší,, po včerejším ultrazvuku se zdá, že to doháníme a už máme rozdíl jednoho týdne. Dnes jsem byla na krvi pro screening v prvním trimestru, tak doufám, že bude vše ok. Takže přeji, ať ti mimčo prospívá a daří se mu 😉

danny617
8. čer 2011

@devendra Moc děkuji! A také gratuluji! My jdeme na první velký utz s krví za měsíc, tak doufám,že bude všechno v pohodě. průkajdu mi už chtěla MUDr. dát při minulé návštěvě, ale řekla jsem jí, že bych ráda ještě chvilku počkala 🙂. Tak ji dostanu asi při další KO. U nás taky zezačátku vypadalo,že jsme o 20 týdny mladší a už je to dohnáno. Uvidíme na dalším UTZ, zda se ještě nějak hne se stářím. Ale teď mi to již sedí i podle ovulace 🙂.

leonoraa
18. lis 2011

Ahoj te holky ty vaše komentáře pomáhají.,I já jsem tak nějak v rozpacích.. Z přítelem se snažíme o miminko 5 let.Nikdy jsem těhotná nebyla. Byla jsem i několikrát na umělém nikdy nic. Ted jsem po dovolené přišla na kontrolu k panu doktorovi a ten mi zdělil ,že tam je textační váček.Udělal krev a ta byla negativní. Tak nevím zda mám být šťastna nebo ne.Kontrola je za týden. Podle 1 mez jsem byla u doktora 21 dnu. Je možné ,že by to bylo vidět na ultrazvuku tak brzo.?

amanra
18. lis 2011

caute, na ukludnenie sa podelim o svoj pribeh ked gestacny vacok bolo vidiet uz cca 14 dni po otehotneni. V 6tt mi doktor povedal ze vidi len gestacny vak bez embrya a aj ten je nejakeho zvlastneho tvaru akoby splasnuty. Ze to byva ked sa embryo nevyvija a ze moje tehotenstvo coskoro skonci spontannym potratom. Spontanny potrat sa nastastie nekonal lebo syn mal na vec zrejme celkom iny nazor nez doktor a dnes je to zdrave skoro 3 rocne dieta.

leonoraa
18. lis 2011

Aha! Tak to by byla bomba! Kdyby to po letech vyšlo.Jen mě zarazilo ,že to nebylo v krvi.No asi ještě brzo. A dneska jsem to nevydržela a udělala test.. ☹

kiki2
11. srp 2015

@petua petua Alice26:
Aspoň tam máš ten váček emoticon , mně nebylo v pondělí vidět vůbec nic, tak jdu na kontrolu další pondělí... emoticon

A průkazku ten můj doktor dává hned, protože prej je nátřesk vporodnicích, tak aby se těhulky mohly hned někde registrovat. Tka doooouuuuufam, že jí třeba v pondělí taky dostanu... emoticon emoticon

Ahoj, narazila jsem na tuto diskuzi.
Dnes na UZ mě MUDr. řekl, že vidí zatím jen váček, v pátek kontrola. Prosím , jak to probíhalo u vás? Kdy bylo vidět embryo?Děkuji

hejtereza
5. srp 2016

Uprimne, ja dnes byla take na prvni kontrole a dost brzo. Podle UTZ jsem 6+2tt a gestacni vacek ma 12mm a to bylo cele. Je to nase prvni tehotenstvi a fakt nechci aby se jednalo i o prvni revizi.. Je mi 21 let a zrujnovalo by me to. Neposlal me na krev na nic...

hejtereza
5. srp 2016

Navic doktor ma dovolenou a na pristi kontrolu jdu skoro za 4 tydny....

danny617
5. srp 2016

@hejtereza KOukám, že to máš úplně stejně jako já s FIlipem, kterému je teď 4,5 roku 🙂. To bude ok 🙂.

hejtereza
5. srp 2016

@danny617 ❤️🍀 Doufam 🙂) a kdy se ti Filipek ukazal?

danny617
5. srp 2016

@hejtereza 8+2. S Emou jsem pak šla radši až v 8+ na první kontrolu po této zkušenosti 🙂.

hejtereza
5. srp 2016

@danny617 ja pujdu skoro az v 10tt.

hejtereza
5. srp 2016

@danny617 na dalsi kontrolu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru