Je vidno jenom gestační váček. Je to problém?

alice26
6. srp 2008

ahojky holky, chtěla jsem se zeptat, jsemted hodně zmatená, doktorka mi řekla že jsem asi 6+4 tt těhotná, ale že na ultrazvuku vidí jen gestační váček, sice vetší než minule ale že nevidi miminko, docela se bojíém další návštěvy ale nebylo něco špatně,nemá někdo podobnou zkušenost???díky

lisounek
6. srp 2008

alice: me to taky v zacatku tehu rekli, ze je tam jen vacek a ze neni nic videt..ale ono staci par dni a hned je to jinak...plod (teda spis v teto fazi jeste embryo) byl za 3 dny videt..a pak se zase cekalo na srdicko, ale i to chce svuj cas...ono hodne zalezi na tom, kdy doslo k oplodneni (me taky pocitali od posledni menstruace a pritom oplodneni bylo jeste tak 14 dni pote...)..takze ten vyvoj je pak samo jiny...dockej casu a hodne stesti 😵 ..nekdy je pak smula, ze muze jit o zamkle tehotenstvi (nevyviji se), ale to je predcasne resit a stresovat se tim...me taky vystrasili a ted uz mame chvili pred porodem..tak se drz 😉

alice26
autor
6. srp 2008

ahojky, tak to jsi mě trochu potěšila protože mám z toho velký strach, měla jsem si totiž vyzvednout prukazku a nedala mi ji že až kdyžtak v pondělí, vzali mi taky krev, no podle ní je to skoro 7 týden a tak si prostě nejsem jistá

campi
6. srp 2008

Alice: já to měla taky tak. Příště už by mohlo být vidět srdíčko. A moje gyn. dává průkazky až po 10tt.

Jinak vítej v těhulkovském klubu. Já vždycky myslela, že jak budu mít na testu //, tak bude všechno vyřešeno. Jenomže je to pořád něco, z čeho by sis mohla dělat starosti. Tak si raději žádné nedělej (v rámci možností) a raduj se, že už jsi viděla bublinku🙂

alice26
autor
6. srp 2008

no byla jsem totiž včera už natěšená že jsem tehotná a dostanu prukazku a místo toho mě tak nejak hodně vystrašila, ☹ ☹ , doufám ze to bude v pořádku díky

lisounek
6. srp 2008

ja dostala prukazku az ve 13 tt dokonce...kazdy ji dava jinak...bud v klidu a zatim zadne nerviky..

campi
6. srp 2008

To chápu. Těhu průkazka je významnej dokument. Já si přišla pro těhu průkazku v tom 10tt, ale gyn. měla hodinu zpoždění, tak jenom nabrali krev a objednala mě za 14 dní, to už mi ji dala. Dumala jsem nad tím asi hodinu, jestli to nemělo nějakej význam, proč mi ji nedala, ale žádný skrytý význam v tom nehledej.
Jak já jsem byla pyšná, že ji mám. Manžel se tomu směje dodnes. Ale ženský vědí, co to znamená 🙂.

Ono to má logiku, že ji dávají někteří doktoři později. V prvním trimestru se může ledacos stát a potom ženská doma brečí nad průkazkou.

alice26
autor
6. srp 2008

doufám že to dopadne dobře, přítel mě po tom co jsem mu oznámil aže jsem tehotná opustil, a tak mě stálo hodně přemýšlení co budu dělat, na konec jsem se rozhodla že si ho nechám a že na něho kašlu, když nechce tak nechce, a když se rozhodnu tak jak jsem se rozhodla atak je tam zase problém, budu tedy čekat do pondělka

ajicek_z
6. srp 2008

Ahoj Alice, to mě mrzí, že to takhle dopadlo s tvým přítelem ☹ ! A neboj příště už se na ultrazvuku určitě něco ukáže 😉 !

petua
6. srp 2008

Alice26:
Aspoň tam máš ten váček 😅 , mně nebylo v pondělí vidět vůbec nic, tak jdu na kontrolu další pondělí... ☹

A průkazku ten můj doktor dává hned, protože prej je nátřesk vporodnicích, tak aby se těhulky mohly hned někde registrovat. Tka doooouuuuufam, že jí třeba v pondělí taky dostanu... 😕 😅

ajicek_z
6. srp 2008

Mě doktorka říkala, že jí dostanu až na 12týdnu 😒

campi
6. srp 2008

To je pravda s těma registracema, mně naštěstí vzali do Podolí na základě lékařské zprávy, že jsem těhotná.

ajicek_z
6. srp 2008

Ono je to v každém městě jiné, v Liberci asi takový nával není a to tu máme jen jednu porodnici. A tak asi doktorka s tou průkajdou čeká na 3.měsíc až bude opravdu vše OK.

alice26
autor
6. srp 2008

no v 5 týdnu byl takový malinkýa ted je mnohem větší ale já bych tak chtěla vidět to miminko, no nebudu se stresovatael pochybnosti mám

alice26
autor
6. srp 2008

a taky mi říkala a vypsala takový papírek kdyby se neco stalo a třeba nbych začala krvíácet at mám na pohotovosti co ukázat, no to mě vylekalo ale taky říkala že to muže být v pohodě že se třeba ukáže a když ne tak je třeba jít vyčisti

ajicek_z
6. srp 2008

Já byla na 1. ultrazvuku cca v 6tt a to tam byl jen váček, na 2. ultrazvuku za týden v 7tt a byla tam jen tečka a to prý tlouklo srdíčko, takže se fakt nestresuj a počkej. Jsi ještě na začátku tak to jde hůř vidět. A dělala ti doktorka vaginární ultrazvuk? Na něm je to lépe vidět, mě to dělala při té druhé prohlídce.

campi
6. srp 2008

Alice: neboj, doktorka nemuze absolutne z gestacniho vacku poznat, jestli je to dobré nebo spatné, takže tím určitě nic nemyslela. Bud ráda, že je takto peclivá a myslí na vsechny varianty. Pravdepodobnost potratu je bohuzel v 1. trimestru hodně velká, takže Ti nechci psát, že bude určitě všechno v pořádku, ale zkus neplašit, ničemu tím nepomůžeš.

alice26
autor
6. srp 2008

dokrorka mi delala vagiální ultrazvuk ¨a i ten přes břicho, říkla že by to už melo být videt ale že u mě nic nevidí, uvidíme jak ten maličký možná roste pomalu uvidíme, a chtěla jsem se ještě zeptat kdy jste na ultrazvuku videli neco jiného nmež ten váček , neco jako mimco

ajicek_z
6. srp 2008

No já právě na tom 7tt, byl to takový hrášek a hýbal se tím jak mu bušilo srdíčko.

campi
6. srp 2008

Já si ty týdny nějak nepamatuju, ale vaginálně mi dělali určitě první dva UTZ (gestační a srdíčkovej).

sandrika
6. srp 2008

alice to je riadny.... 😠 achnebudem sa ani vyjadrovať inakby som bola veľmi neslušná. Obdivujem ťa a držím palčeky , any už najbližšie bolo vidno ajplod všetko dobré. Budeš to mať ťažké sama, ale to malé ti všetko vynahradí.

alice26
autor
6. srp 2008

no ohledně partnera jsem si byla jis¨tá že bude překvapený ale že ode mě odejde tak to mě ani nenapadlo, přitom mi řekl už tolik hnusných věcí že bych ho za otce svého dítete ani nechtěla

sandrika
6. srp 2008

alice je mi to fakt ľúto , ale ty to zvládneš a časom určite nájdeš vhodného adepta na ocka tvojho dieťatka

alice26
autor
6. srp 2008

holky jsem ráda, nemám si ským o tom popovída¨t, mamka mi říkaá že musím počkat do pondělí že se pak uvidí,jen jsem chtěla vedet jestli s tím nemá někdo zkušenosti at se tak nebojím

sandrika
6. srp 2008

alice určite jsi tehotná neboj ja spústu holek co to mali jako ty ... 😉

ajicek_z
6. srp 2008

Držím palečky ať všechno klapne. Mysli teď jen na to hezké a buď v klidu 😉

mirinagy
11. zář 2009

zdravím všechny snažilky a maminky.dnes jsem tu poprvé.jsem přes 3tydny po ivf,tehotenske testy pozitivni těhotensky hormon hcg taky v poradku a dnes jsem byla na ultrazvuk,objevil se gestační váček ale prázdny.i když jsem strasne moc o tom četla ze je mozna jeste moc brzo atd,tak si ale rikam nebylo to prirozene tehotenstvi tak nemelo by tam plod už jít videt???jsem z toho docela spatna lebo se bojim at to treba neni zamlke tehotenstvi.před rokem jsem mela mimodelozni tehu a nikdy bych to nikomu nepřala.před půl rokem jsem prisla o mimi v 16tt jeste horsi věc takze tet jsem jak na trni na ultrazvuk jdu zas za tyden a jsem cela nesva.moc se bojim noo,chtela bych se zeptat ALICI26 jak nakonec dopadla jestli se gestační váček zaplnil miminkem??přeji všem krasny víkend 🙂

0snezenka0
3. kvě 2011

.. v pátek jsem byla u své doktorky (podle poslední MS jsem byla 6+1, takže na začátku 7.týdne) a dr. na ultrazvuku viděla gestační a žloutkový váček, ale plod zatím ne ☹ Říkala jsem si, že budu na začátku 7tt, tak třeba bude i srdíčko a zatím není vidět ani ten plod :o(. Přitom hcg krásně roste, 14dpo bylo 266U/I, 18dpo 1017U/I a 26dpo 16843U/I. Máte někdo podobnou zkušenost, že začátkem 7tt s takto vysokým hcg nebyl ještě vidět na ultrazvuku plod?? Cykly mám hodně pravidelné 27,28 dní.. snažili jsme se rok a půl, takže jsem i měřila bazální teplotu a ovulace byla určitě 15 den cyklu, takže pozdější otěhotnění to nebylo... Moc děkuju za odpovědi 🙂

ernuska296
20. kvě 2011

Ahojte babulky s rovnakymi problemami :(, moc sa mi pácila veta, že ked najdete skoro po dvoch rokoch snazenia // čiarky ze je vsetko vyriesene ...ale stresy, komplikacie sa hrnu z kazdej strany:((((, Prosim VAs o radu pomoc nazor, hocico! bo snazim sa byt oki ale no obcas sa mi to moc nedari:(, ..posledny menzes som mala 19.3. robila som si v mesiaci april testy a to 2 a 16 a oba mi vysli negativne, potom som s partnerom spala 8 a 10.4. s tym ze som cakala menzes okolo toho 18-19.4, no a tak som si 22.4 urobila a tam boli tie dve ciarocky, ktorym som ani neverila, sla som doktorovi podla poslednej MS v 7 tyzdni a vtedy povedal ze vidi zaciatok gravidity a to bolo vse ze vacok ma 3 mm, kazal mi prist o dva tyzdne..tak som sa na 16.5.tesila ale teda sprava bola kruta!!!!!!!! ked ma vysetroval zo spodu tak bolo vse oki ze vacok ma 21 mm ale na jeho ultrazvuku nebolo videt embryo tak mi len tak chladne oznamil ze je to tehu bezu plodu!! a ja som vtedy coooo cococ nikdy som o tom nepocula a ani mi to logicky nesedi!!!! tak mi rodina objednala sono ňu ineho gyndu a ten pov. a mam aj foto ze embryo tam je ale ze je mensie, do tretice som absolvoala sono u ineho a po dokladnom zvazovani vsetkeho mozneho a nemozneho mi logicky!!! vychadza ze ked som si do vtedy robial tie dva testy som tehu nebola az som musela otehotnet az bud 8 alebo 10.4 co je na 21 den cyklu, a potom velkost embrya ktory mi pov. ten 3 doktor ze su 3 mm a videl tam aj zacinajucu aktivitu....prosim vas aka je sanca ze sa to ukaze ako v pohode? stale musim nady tym myslet a kebyze si poctivo nepisem kazdy styk tak lekari su schopny vas presvadcit ze ste v 9 tyzdni ked som otehotnela -dufam ze tak aby to bolo oki:( az 3 tyzdne po menzese, prosim stalo sa to aj nektoej z vas?? ako potom cakaju ze to ma mat rozmer ako 9 tydznove ked 3 tyzdne tam nebolo nic ..ja sa z toho svoknem , mam ist na dalsie sono na bud. tyzden tak moc verim dufam modlim sa ze sa neco zjavi a nechapem akoze to su rozdielne aj sona, ze jeden mi povie nic tam neni-ciarna machula a dvaja vidia ano ciernu magulu, ten vacok a biely fliacik?: ::boze toto nase lekarnictvo...poradte mi moc vazim si kazdy nazor postreh skusenost ..vdaka prajem pekny dnik °😉

danny617
21. kvě 2011

@0snezenka0: Ahojky, mám podobný problém ... Kdy jdeš na další KO? Mne pozvala doktorka znovu asi za dva týdny, že se pak už uvidí, zda je to ok nebo ne ... Taky jsem z toho nějaká zmatená, jelikož oplodnění muselo být tak nějak 13.-17. DC ... a později těžko (podle sexu 🙂). Doktorka říkala, že to spíše vypadá ná na začátek 6 týdne, ale to se mi fakt nezdá .. no nevím.. Do další kontroly budu trošku nervózní ...

bielanevesta
21. kvě 2011

Nevešajte hlavu 😉 ja som pri malej mala ovu až okolo 28 DC, tehu proste bolo o 2 týždne mladšie než mi vychádzalo podĺa MS 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru