Jednovaječná dvojčata. Jaká vyšetření jste absolvovaly?

sestra00
16. zář 2010

Ahoj, je tu někdo, kdo čeká jednovaječná dvojčátka? Čekám je a čeká mě řada vyšetření, ale určitě to nevzdám. Můj doktor mě informoval o možných problémech, ale spíš mě vystrašil ☹ . Jelikož vím, že je spoustu jednovaječných dvojčátek v pořádku, tak by mě zajímalo, co to pro Vás znamenalo. Jaká vyšetření jste absolvovala a tak.Nabídl mi redukci, ale ani navyloučil, že budou úpně zdravá a v pořádku 😉 . Nechci proto zabít jedno z nich, ani obě- i tuto možnost zmínil. Ale jelikož se problém může a nemusí vyskytnout, tak by se mi hodilo info. Příroda by přeci zasáhla dřív, nenechala by mě v napětí dlouho 😒 . Prý lze problém úspěšně léčit a zabránit tak nejhoršímu. je tu někdo takový? Termín mám na 20. dubna.

slunicko28
16. zář 2010

Ahojky , nečekám jednovaječné dvojčata ale už je mám na světě .A názory tvého doktora se mi teda vůbec nelíbí teď se máš radovat a užívat si těhotenství a né aby tě hned na začátku někdo tak strašil.Ani jednou za celé těhotenství mě má dr od něho neodrazovala a už vůbec mi nabízela redukci nebo potrat, nevím jestli bych zůstala u dr který má k tomu takový přístup.

petruna
16. zář 2010

co to je proboha za doktora ? 😕 neuveritelny...
kde to jsme, aby se zabijeli dvojcata jen proto, ze to muze byt narocnejsi a je tam vic rizik...to uz je jak v Cine, kde chodej na potrat, protoze cekaj holčičku... 😝
Doktora bych zmenila a radovala se z tehotenstvi a dvou stejnych deti.

jasne, ze cekat dvojcata je o strach z ruznych veci, ale spousta hruz se muze stat i u jednoho ditete.
fakt jsem z pristupu doktora dost v soku. Jak takz bych to pochopila, kdyby jsi cekaala siamsky dvojcata...

nebo mas snad nejake zdravotni problemy nebo tak neco, kde je velky rist byt tetna , natoz s dvojcaty ?

drzim palce, at je vse OK !!!

kathyna
16. zář 2010

Ahoj, hlavně se nenech vystresovat 😉 Někdy mi přijde, že doktoři už nic jinýho neumí, než strašit 😠
U jednovaječných dvojčat hodně záleží, o jaký typ jednovaječných dvojčat se jedná - zda mají společný amnion nebo ne. Já čekala trojčata - z toho 2 jednovaječný- a taky mě strašně strašili. Je vždycky lepší si poslechnout názory víc lékařů. Mě u redukce říkali, že u jednovaječných je vysoký riziko umrtí druhého jednovaječného miminka. Za mě to nakonec vyřešila příroda - špatná genetika a zmlklý potrat.

Ale ty se neboj, máš tam dvě šikovný jednovaječný dvojčátka a určitě to spolu zvládnete. A určitě se ti ozve spousta maminek, které je už mají doma 😵

slunicko28
16. zář 2010

Neměla jsem předtí čas víc psát tak píšu teď.Myslím že toho navíc než u jiných těhotenství ani nebylo , jen jsem chodila častěji na prohlídky a byla jsem u nás se to jmenuje Prdiko na screenink ve 13 týdnu a pak ve 20 týdnu jestli si to dobře pamatuju.Je to stejné jako by ti udělal tvůj dr jen je to podrobnější vyšetření a vyšetření i nosní kůstky kvůli downuvu syndromu a projasnění šíje a podrobnější kontorla vnitřních orgánů.Taky ti tam řeknou jestli čekáš jednovaječná dvojčátka s jedním vnějším obalem a nebo dvěma vnějšímy obaly a jednou placentou vzniklou srůstem.Jakoby že jsou v jednoum spolu a nebo jsou každý ještě ve své bláně ale vyživujeje jedna placenta.Doufám že to píšu dobře že jsem se do toho nezamotala.Na toto vyšetření by ti měl dát info tvůj dr chodí tam i maminky které mají v rodině něco dědičného nebo jiné problémy nobo i když si nejou jisté a prostě chcou nějaké to vyšetření por svůj klid navíc.Ryziko u jednovaječný dvojčat je že kdyby se náhodou stalo že by jedno mimi umřelo a nzjistilo by se to včas že by umřelo i druhé protože jsou vjedné plodové vodě a vyživujeje jedana placenta a také potom že jedno ubírá druhému že jedno roste více a druhé meně , což byl náš případ.Samozdřejmně že tě nechci tím to nějak strašit ale prostě to jsou ty ryzika co se mohou stát.

slunicko28
16. zář 2010

Hdně mi pomohla knížka od Kláry Rulíkové Dojčata.je to tam hezky popsané .A jak píše Kathyna hglavně být vklidu a užívat si to a těšit se. 🙂

slunicko28
16. zář 2010

Teď si to po sobě čtu a omlouvám se za chyby. 😝

petra2810
16. zář 2010

@sestra00 já mám termín 14.4. a jsem na tom stejně přesně jak píšeš ty,kam chodíš k doktorovi,koukám,že jsi od hk,já též

petra2810
16. zář 2010

dr.mi nabídl potrat ,nebo to nechat tak jak to je a přinejhorším schytat ten syndrom,nebo ho minout a mít zdravá dvojčátka a nebo nechat vzít jedno,aby si nebrali navzájem živiny a krev,protože pak jsou následky hrozné-zdr.problémy dětí i moje a já musím myslet na to,že mám doma ještě 20m dceru,nemůžu tedy být půl těhotenství po nemocnicích,ach jo zní to hrozně,ale je to prostě tak

fiallinka
16. zář 2010

akorát holky u těch jednovajek je ta redukce opravdu hodně riziková... no ne že by ten twin to twin syndrom nebyl, ale zae není až tak častý...

mrkněte se do "kojenců", tam je diskuze o dvojčatech a jsou tam holky i s jednovajkama, a všechno je v pořádku... a já sama znám paradoxně z Koníka jen případy větších problémů u dvojvaječných dvojčat (nejen u sebe ☹)... takže nemá cenu házet flintu do žita 🙂

slunicko28
16. zář 2010

Nesmíte myslet hned na to nejhorší myslet na to hezké když se zatim nic špatného neděje a dou fám že u vás ani dít nebude .Potom to budete řešit až opravdu by náhodou nastalo než se užírat od začátku těhotenství špatnýma pocitama a tak .Já jsem měla bez problémové těhotenství až do 32 týdne i když se to mohlo zjistit i dříve protože mi v 29 týdnu udělali špatně ultrazvuk a změřili dvakrát jedno miminko ktré bylo zrovna v pořádku a odpovídalo tomu 29 týdnu .za tři týdny mě poslala má dr už do ryzikové poradny a tam zjistilo že Ačko odpovídá v 32 týdnu 26 týdnu to je ten syndrom. Tak mě poslali hned ležet, napíchali kortykoidy na plíce a na císařský řes a zvládli jsme to a máme doma dva krásné,zdravé a šikovné chlapečky . 🙂 Mýslím že nejdůležitější je se vždycky na všechno ptát když máte špatný pocit nebo něčemu nerozumíte nebo si nejste jiste . 😉 petra2810 tobě neporadím ale myslím že to za to stojí že budete mít doma dvakrát tolik radosti je s nima pěkná sranda, než aby sis potom vyčítal že s vámi mohli u stolu sedět dvě krásné holčičky nebo klučíci. 😉

hanula83
17. zář 2010

@petra2810 No já teda zírám... Ty ještě nemáš potvrzené, že by s dvojčatama něco bylo a doktor ti nabízí potrat? To snad ne...

@sestra00 A to ti nabízí redukci, když ještě mimča neprošly žádným vyšetřením? Ježišmarja, já jsem asi z jiného světa, co je to za doktora??? Tohle mi říct, tak už k němu asi nejdu. Možná je spíš línej on, protože u dvojčat jsou opravdu větší rizika a on nechce mít víc práce...

hanula83
17. zář 2010

Jo, mimochodem já mám dvojvaječná dvojčata, ale ty jsou taky riziková a zvládli jsme to v pohodě.

petra2810
17. zář 2010

@hanula83 ne to nemám,ale doktor na rovinu řekl co mě čeká,jednovaječná dvojčata s jednou placentou může postihnout transfúzní syndrom,jen mě informoval o všech rizicích

simicak
17. zář 2010

Teda holky ja koukam!!! Ja sice dvojcata nemam,ale doporucit redukci u zdravych deti,jen protoze by se neco mohlo stat 😕 Me se druha dcera narodila o necele 3 mesice driv a nikdo mi nedoporucoval nechat ji umrit,protoze jsou rizika,ze by mohla byt postizena atd.atd!!!!!! A doma mam perfektne zdravou holcicku.
To je idiot doktor a nebo fakt jen chtel pripravit na nejhorsi,aby pak maminka nebyla v soku.........no nevim teda

petra rizik v tehotenstvi je dneska desne moooooc,to by jsme pak nemivali deti!!!!!! Budou te mit pod dohledem a kdyz se neco stane,tak tu redukci muzou provest i pozdeji,takhle jim das oboum sanci aspon!! I kdyz verim,ze to musi hrozne se rozhodnout a chces jen to nejlepsi pro sve deti

emtu
17. zář 2010

@petra2810 Ahoj, já mám jednovaječná dvojčata - měla teda každý svůj amniovak, ale placentu samozřejmě společnou. O syndromu mi nikdo neřekl, ani o jiných rizicích, nechali mne dokonce přenášet do 41. týdne. Ne každé těhotenství s dvojčaty musí být nutně problémové, já ho měla opravdu pohodové. To píšu jen proto, že je sice pěkné seznámit dopředu se všemi riziky, ale jestli není spíše lepší hovořit hlavně o tom pozitivním, než vyvolávat hnedka chmury.

sestra00
autor
17. zář 2010

@petra2810 Ahoj, ano jsem přímo z hk. Byla jsem ve FN, ale nechci se zdravých dětí jen tak vzdát 😒 . Hledala sem dnes celý den jiného doktora a nakonec se přes známou dostala k soukromému, ten mě vyšetřil a dohodli jsme se na kontrolách co týden, prý když bude vše hlídat, odhalí sebemenší změny v růstu(pokud se prý začne viditelně jedno mimčo zmenšovat v růstu oproti druhému. Ale prý se nemám stresovat a být v klidu, protože on uvádí úplný opak, než ve FN 😉 . Tam poukazují na špatné zprávy, on naopak vyzdvihuje to pozitivum 😉 . Prý je většina dětí úplně zdravých a víc jak 80% v pořádku a žádné komplikace prý nejsou. Tak mě tak hezky uklidnil, fakt nesrovnatelný přístup. Holky všem moc díky za reakce a teď se budu těšit z těhotenství a myslet jen pozitivně, ať ti malinký drobečci jsou v pořádku 😀 . Jinak doma už mám dvouletého hošíčka, tak bude mít pane potom k sobě parťáky na lumpárny 😀 . Už se moc těším na další kontrolu, až ty bobísky zase uvidím. Tak ještě jednou díky za podporu, dodali jste mě odvahu za děti bojovat a né se jich vzdát.

hanula83
17. zář 2010

@petra2810 Teda ale hrůza doktor, informovat může, ale takhle vystrašit? To snad ani není doktor... 😒

slunicko28
18. zář 2010

@sestra00 to jesm ráda že to tak dobře dopadlo a přeji bezstarostné těhotenství a dvě zdravé a krásné mimča. 🙂

sestra00
autor
18. zář 2010

@slunicko28 Ahoj, díky za přání 😉 . Taky doufám, že sem se dostala k dobrému doktorovi, ale známá mi ho doporučila, sama k němu chodí a prý je super. Je tedy opravdu daleko příjemnější a i jiné vystupování. Takový víc lidský přístup. Tak teď budu doufat, že budu patřit mezi těch 80%, který jsou prostě v pořádku 😀 .

simicak
18. zář 2010

sestra00,to jsem moc rada,za noveho pana doktora. Ten zni rozumne a je supr,ze vas bude tak hlidat!!!!! Preju zdrava miminecka a krasne si uzij tech 40tt. 😉 80% zni naprosto fantasticky 😵 😵 😵 😵

jennyska
22. črc 2013

Ahoj Všem 🙂
Na MK s maminkama tvoříme takovou Wiki knihovničku Modrého koníka, kde si sepisujeme vedle obecných informacích o všem mateřském také zkušenosti. Máme tak na jednom místě jak informace, tak zkušenosti, k dohledání rychle a přehledně 🙂

Proto bych Vás chtěla poprosit, pokud máte zkušenost s Dvojčaty a chtěly byste se s ní podělit ostatním jako tady ve veřejném fóru, prosím, vložte ji do https://www.modrykonik.cz/dvojcata/ . Hodně to pomůže ostatním maminkám, které právě čekají dvojčátka. Přečtou si jak základní, obecné info o Dvojčátkách a ještě k tomu i zkušenosti druhých žen.

Děkuji Vám, že si navzájem tímto pomáháme a mějte krásný den.
Janča
Modrý koník - Asmira team

lula2233
16. srp 2013

Zdravim cekem take jednovajecne dvojcatka a jsem v soku co na Tebe Tvuj doktor vychrlil.Muj dokonce vykouzlil krasny usmev na tvari,ze tam vidi dve,ale ze jsou schovane a pockame 14dni a to se pak potvrdilo vse zkoumal peclive a jedine co mi rekl,ze je to rizikove budu muset byt doma a chodit na vice vysetreni pac si berou ziviny atd.,ale ze vse urcite zvladneme a vse bude v poradku!!!byl to sok nerikam strach zdali vse zvladnu budou to mi prvni deti,ale uz jsem presvedcena ze bude vse v poradku jsem stastna a tesim se na oba dva ci dve!!!...kdyz je takovy doktor da se vymenit,ale predstavte si oblicej me mamky,kdyz jsem ji sdelila,ze tam jsou dve hroznej a porad mi rika to jedno zanikne treba a furt stim jednim nepocita nepocita rika mi ze jedni z vedlejsi vesnice odkud jsem pochazela take o to jedno prisly jenze ty meli umele oplodneni coz nyva,ze se uchyti jen jedno vetsinou.Zarazi me ze vubec dokaze rikat takove veci a neni stastna,ze jeji dcera je tehotna a nestara se hlavne o to abychom byli my tri v poradku a defakto si preje aby to jedno zaniklo.Moc me to boli,ale musim byt v klidu.Posledni navsteva u doktora 7-6 a A Nam merilo 3.8 a B 3.02 coz je normalni vzdy je to jedno vetsi nezli druhe mam za sebou 5.8screening 11-0 a 21.8 jdeme na ten podrobnejsi ultrazvuk kde verim,ze bude vse v poradku a na nejake reci me mamky se muzu z vysoka vybodnout jsou to me deti ne jeji!!!cili vzdy jednejme svym rozumem a na doktory tak nedejme mou kolegyni strasili vsemi ruznymi nemoci a ze je plod pozadu potrat radili a ejhle plod behem mesicu vyrostl a vse dohnal a vse je v naprostem poradku jen ji stresovali tak ze to neni ano pravda mam ji pred ocima jak se vseho bala a pro nic za nic!!!zastavam se ano sdelit nejake rizika ale uvazene a opravdu,az kdyz to je potvrzene🙂)))hlavu vzhuru a at mate vse v poradku.Lucka

janaha310
3. zář 2013

@sestra00
Ahoj já také čekám jednovaječná dvojčátka .Byl to šok, chtěli jsme třetí dítě ajsou tam dvě. Mám doma už 3 letou a roční holčičku, takže to bude zápřah, ale těšíme se. Je to krásné. V jakém jsi týdnu?Já asi v 9. týdnu, podle otěhotnění, ale o týden méně. Mimča nemají přepážku, ale ještě mohou mít každý svůj obal, to se uvidí příště. Chci se zeptat, zda bys nechtěla sdílet radosti těhotneství s dvojčátky? Budu moc ráda. Díky.
Jinak já jsem Jana a je mi 27let.

zvalentova
3. zář 2013

@janaha310 ahoj, dotaz pisatelky je z r. 2010. Takže teď možná její dvojky nastoupily do školky.
Sama mám dvojčata, hodně rad najdeš v diskusi "Čekáme dvojčata" 🙂

athena7
31. říj 2013

@janaha310 Ahoj, já jsem se dozvěděla dnes, že čekáme jednovaječná dvojčátka, jsem v 8tt. Budu ráda, když budeš se mnou sdílet svoje tehu, a případně bychom se mohli spolu poradit 😉 Když tak i přes email, aby to bylo víc soukromé. Co Ty na to?

tehulka12
1. lis 2013

@athena7
@janaha310 holky,ale jednovajecna dvojcata jsou opravdu rizikovejsi nej ty dvojvajecna.Tahle diskuse je bohuzel stara,tak jestli chcete tak http://www.emimino.cz/diskuse/dvojcata-s-jednou... tahle funguje.
Jinak preju at se vam vsechny komplikace vyhnou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru