Jsem baculka. Půjde udělat screening v 2. trimestru?

007kacabaja
13. čer 2013

Ahojky holky, jsem prvorodička, mám 2 děti osvojené, ale těhotenstí je moje první. Jsem silná baculka a 24.6 mám jít na 2 screning. Ale nevím zda li do mě přes břicho uvidí, ten první mi dělali pod břichem tam tolik toho tuku není ale ted je to cca v oblasti pupíku, kde jsem dost silná. Máte s tím někdo skušenosti, zda li a jak vám to dělali jestli vaginální vyšetření a nebo ultzvuk, a půjde to vidět či poznat? A když jsem byla na tom prvním, tak mimčo jen furt spalo, co dělat aby se hýbalo když tam jdu? Co čokoláda před tím pomůže??? Díky moc 😉

kamino
13. čer 2013

@007kacabaja jsem take XXL a nebyl problem,UTZ normalne pres bricho,sice pry je horsi viditelnost,ale nic tragickeho..prcek chrnel stale,delala jsem drepy,slapala do schodu...

007kacabaja
autor
13. čer 2013

@kamino takže vše ok jo? já jsem silná bacule tak jsem zvědavá, a co ti tam dělali a řekla ti pohlaví nebo měla problém?

kajovaevicka
13. čer 2013

@007kacabaja Nejde o tuk, ale o prostupnost tkáně, kdekteré baculce jde vidět líp, než holce s velikostí 36... Já to poslouchala celé těhotenství, že přes to moje břicho není nic vidět, že příště mám těhotnět, až budu hubená.... Taky mě pro obezitu poslali na UTZ do Hradce Králové, že oni na UTZ nic nevidí... Obrečela jsem to. A v Hradci mi řekli, že tím to není, že prostě špatně vedu zvuk a nemám dobře prostupnou tkáň. A malá bude mít totéž- hlavičku jí zkontrolovali krásně a do bříška jí zrovna dvakrát taky vidět nebylo... Takže tak🙂

Jo a na "živého" prcka jsem si vždycky před UTZ dala pár loků Coca-coly😀

007kacabaja
autor
13. čer 2013

@kajovaevicka Aha tak já doufám že budu průhledná jako víla 😀 mě vždy doktor narážel, že my obézní jsme na tom se vším špatně atd....... co je mu do toho??!!! chci jen vědět zda li je malé v pořádku a co to je........ já myslím že nejsem jediná která je baculatá a myslím si že při dnešní technice už by si ty poznámky mohl odpustit....... 😠 tak děkuji za radu snad budu jak víla no 😅

kajovaevicka
13. čer 2013

@007kacabaja Já si o sobě nemyslím, že jsem hubená, mám dostatek sebereflexe, abych viděla ten hnus v zrcadle... ale nepřinášelo mi to v těhotenství žádné obtíže, takže jsem to neřešila, ale pořád poslouchat, že jsem tlustá a že nic není vidět... že jsem tlustá vím a důvod, proč není nic vidět už znám taky. Ale nepříjemný mi to teda bylo pěkně... Jako psychicky slabší holka začne akorát blbnout a nejíst a držet diety a samý nesmysly, což není zrovna OK, když čeká prcka...

aronek
13. čer 2013

@007kacabaja taky patřím mezi XXL, možná ještě nějaké X navíc a viděl co potřeboval 😉 Pohlaví jsme tedy vědět nechtěli, ale prý věděl co to bude 😵

007kacabaja
autor
13. čer 2013

@kajovaevicka
to máš pravdu že holka která je slabší s psychikou to nedá, já naštěstí jsem nad vodou a jak říkám komu se to nelíbí at mi pr..l políbí. Je 100 lidí a ty mají 100 chuí, každému se líbí něco jiného. Já se za své tělo nestydím. Jsem spokojená s tím jaká jsem a ten kdo není tak by měl s tím něco začít dělat dietu či cvičení atd......... 😉
Hlavně přeju všem těhu baculkám i nebaculkám at nám vše dopadne dobře tak jak má..............
Jak říkal Werich: milujte se a množte se 😀

007kacabaja
autor
13. čer 2013

@aronek
Tak to je dobře, těším se taky až mi to poví nedokázala bych to nevědět 😀 děkuji

kamino
13. čer 2013

@007kacabaja Já pohlaví věděla už s plodovky, ale ukázala vše co bylo třeba, pohoda..byla jsem U Apolináře.

kajovaevicka
13. čer 2013

@007kacabaja Přesně, to říkám taky, kdybych se sebou byla tak strašně nespokojená, tak se sebou něco udělám. Neříkám, že se sama sobě líbím, neříkám, že jsem stoprocentně spokojená, ale jak vypadám si uvědomuju...

007kacabaja
autor
13. čer 2013

@kamino
já jsem z menšího města ale doufám že nám řeknou že bud tam něco přebývá nějakej camfousek 😀 a nebo že to tomu chybí 😀

aronek
13. čer 2013

@007kacabaja nám to nikdo nevěřil, že to nevíme 😀 Máme v plánu třetí a taky si to nechám jako překvapení 😉 Držímk palečky, aby vše dopadlo dobře a bylo vidět co je potřeba 😉

007kacabaja
autor
13. čer 2013

@kajovaevicka
já si myslím že nejsme aspon zakomplexovaný, teda aspon to beru podle sebe, když mám na něco chut dám si ! 😵 také mi spousta přátel říká že je s náma větší sranda protože to nebereme tak doslovně a nejsme vstahovačné, ale jak říkám jak kdo, záleží na povaze a typu člověka, a kdo chce být jiný tak at s tím něco dělá 😀

kamino
13. čer 2013

@007kacabaja Nevím, kolik máš BMI, ale já měla v te době asi 34 - 35, napsali mi to do zprávy, že byla horší viditelnost, ale dr mi to vysvětlila tak, že podstatné je úplně v pořádku, ale např na 3D UTZ by to bylo hůř vidět...

007kacabaja
autor
13. čer 2013

@aronek
děkuji snad se to dovíme
Jak říkám obdivuji tě!!! Já bych to nedokázala, jak přede mě postavíš balíček a budu vědět že je pro mě a řekneš že ho ještě nemám rozbalovat, stačí když odejdeš jen za roh si pro něco a šup ho 😀 už bych ho trhala a dostávala se do něj 😀 prostě nedokážu nevědět a čekat, nejsem trpělivá 😅
potřebuji to vědět a znát 😵
Taky ti držím pěsti at se vám to třetí povede a vše dopadne dobře jak má.

007kacabaja
autor
13. čer 2013

@kamino tak hlavní je že to tam půjde vidět co to bude a že se kouknout zda li se má k světu 😀

kamino
13. čer 2013

@007kacabaja No asi bych přehodila pořadí.. z tohoto UTZ jsem měla nejvetší strach, tam se zjistí nejvíce anomálii.. akle věřím, že vše bude O.K. 🙂

kajovaevicka
13. čer 2013

@007kacabaja Jj, to bych moc postavě nepřisuzovala, spíš o tom, jak je se sebou člověk vyrovnaný... Mám krásné štíhlé kamarádky, co se mnou jdou do cukrárny nebo na pořádnýho steaka... vlastně ani nemám kamarádku, co by řešila, že snědla o třicet kalorií víc a neuběhla dvacet kilometrů... Je fakt jedno, jak kdo vypadá... ale musí se s tím umět srovnat.

aronek
13. čer 2013

@007kacabaja já před tím dost potrácela, takže jsem se vždy zajímala, jestli je v pořádku a zbytek mi byl fuk 😀 Teď bych ráda holčičku, ale beru i kluka 😵 Jen to v klidu donosit 😉

007kacabaja
autor
13. čer 2013

@kamino
jo to docela taky mám, ale věřím a doufám že malé bude po nás a tudíš snad zdravé jako ryba, nechci radši myslet kdyby nebylo ale tak první screning vyšel dobře tak snad i ten druhý bude ok. 😅

ebsian
13. čer 2013

Holky, není to jen o váze, na 3D/4D utz mi tlačil mega na břicho, aby se to pěkně zobrazilo i s 83kilogramy při výšce 173cm..Asi tak..Nebude to jen o tuku..Jinak klaiscký utz byl ok, ale psávali taky s přehledností horší, ale to se možná netýká viditelnosti, ale polohy plodu, pač nechtěla ukázat vůbec páteř a kontrolovala se dodatečně. Ale jak píše Evička
@kajovaevicka není to jen o vrstvě tuku. Má naprosto pravdu. Možná ale, že někde psali i horší viditelnost přímo, to už přesně nevím. 🙂

kamino
13. čer 2013

@ebsian no 83 jeste neni tolik😉

ebsian
13. čer 2013

@kamino Jako není, ale chci tím říct, že problém s utz může mít i někdo s 83kilogramy, třeba při 3d utz mě teda vyloženě hodně tlačil, aby to bylo vidět atd..Viditelnost i tak někdy horší..Tak si nemyslím, že to je jeno množství tuku..Ale jak píše Evča, ta tkáň.

kamino
13. čer 2013

@ebsian to urcite,ale je jasne,ze pri 100 kg nemuze byt stejna viditelnost jako pri 70...hodne zalezi i na vybaveni lekare. Ja mela stesti,ze zadny problem nikdy nebyl,asi mam tkane na UTZ jak delane 😉😉

backstreet
13. čer 2013

@007kacabaja Určitě půjde, já byla těhu před dvěma lety a měla jsem 95 kg. Taky mi napsali horší viditelnost, ale většinou všechno viděl. Narážky na mou váhu jsem si vyslechla taky, ale kašlete na to. Ten doktor co mi dělal sono měl 20 kg i s postelí a tak jsem mu řekla, že moje osmiletá dcera váží víc než on a že já si pod pojmem CHLAP taky představuju něco jiného..... Asi mu bylo trapně. Na další sono(byla jsem hlídaná, předchozí těhu jsme museli bohužel ukončit na začátku 6. měsíce pro vývojovou vadu srdce) jsem si vzala manžela a ani nepípnul.

andy80
13. čer 2013

Mám hodně x před l a ultrazvuky jsem měla vždy krásné. Mám i pěkné fotky. Jednu mám i tady v albíčku.

michamicha
13. čer 2013

@kamino
@007kacabaja já mám BMI 40 a bylo vidět vše co potřeboval, jen mě pro jistotu poslal ještě na podrobný utz na kardiologii a tam také vše OK 😉

007kacabaja
autor
14. čer 2013

@michamicha
@backstreet
@andy80
@kamino
@ebsian
tak to su klidná, já teda naštěstí měla naposledy doktorku, ale zatím v klidu to občas jinde na gynekologii jsou doktoři který si rýpnou, ale já to hážu za hlavu, asi mají mindrák s toho že neví si rady s tak velkým tělem 😀
Tak doufám že budu mít tkán teda průhlednou a půjde vše vidět.
ještě jak mi řekla @kajovaevicka dám si před tím pár loků coca coly aby bylo čilé a nespalo a ukázalo vše co má mít 😵
Tak díky holky moc, doufám že uspějěme v poho i my 🙂

jennyska
26. srp 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila článek na téma 2.trimestr těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost, tzn. například shrnout celý Váš 2.trimestr zde https://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ a třeba se zapojit i do jednotlivých týdnů v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 😉

Děkuji Ti a přeji Vám krásný den!
Jennyska

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru