Jsem nespokojená s péčí gynekologa, poraďte. Praha

img
29. led 2014

Holky, začátkem těhotenství jsem mela problémy s krvácením, na zprávě z nemocnice je dokonce napsáno " hrozí potrat" a můj gynekolog mi udělal jen utrazvuk v 6tt na ověření tehu a jinak me vyšetřuje jen prohnatem, ani po druhem a to větším krvácení me vyšetřil jen prohmatem a napsal nějaké léky, ted jsem v 17tt a tripl testy vyšly špatně, ani mi neřekl co je špatně a doporučil jen objednání na genetiku, tam ovšem jdu az za měsíc a do ty doby se asi zblázním ☹ Od rána zkousim shánět jiného gynekologa, ale obvolala jsem jich asi 20 a všude mi řekli, ze v tak vysokém stupni těhotenství už neprijmaji 😨 Nemáte někdo nějakou radu prooosim??? První těhotenství bylo naprosto v pohodě, protože jsem doktorovi zaplatila 4000 Kč za nadstandart peci, ted mi to přišlo zbytečne a nemám žádnou peci :/

pisisvori
29. led 2014

@img zavolala bych normálně do Gennetu nebo k Apolináři a řekla jak jsem na tom (že ti vyšli špatně testy)...pokud vyšli tripple testy špatně není možné, aby tě objednali až za měsíc☹☹ musí se to řešit hned. aby se to mohlo řešit pokud to vyjde špatně.

zuzka_b2
29. led 2014

Ahoj, no ono v prvním trimestru s hrozicim potratem toho moc delat nejde, jde napsat utrogestan a ascorutin, ale většina potratu v prvním trimestru je proto, ze je něco spatne, vyvojova vada apod., a s tim gynekolog nic neudela. Ale tvoje miminko se udrželo, tak je s největší pravdepodobnosti zdrave.
To, ze ti nic nevysvetlil, co je spatne na triplech, je teda ale hrozny, ptala ses ho dukladne? Asi spoliha na to, ze ti to vysvetli na genetice, ale když jsi objednana az za mesic, tak by to byly hrozny nervy. Neslo se objednat dřív? Nebo muzes jit na nejakou jinou genetiku? Ja bych doporučila jit na genetiku do Gennetu, tam maj urcite kratsi objednaci casy a pece je skvela, vse vysvetli dopodrobna.
Drzim palce.

brusinka12
29. led 2014

Jestli jsi z Prahy, zkus jít na polikliniku I.P. Pavlova. Jsou tam fajn doktoři, moc fajn sestra, zachránili mi tam těhotenství. Předem tam zavolej. A navíc jsem tam nic neplatila.

brusinka12
29. led 2014

@zuzka_b2 souhlas, taky mi předepsali urtogestan a ascorutin a poslali marodit.

img
autor
29. led 2014

Do genettu jsem právě objednána a rekli mi, ze to vyšetření se dělá az ve 20tt a já jsem v 17tt. Doktora jsem se ptala důkladně, ale nic mo nevysvetlil, podle výsledků jsem se sama dopatrala, že mám vysoké hCG a to 3,08 MoM.

zuzka_b2
29. led 2014

no to te objednali asi na ultrazvuk ve 20. tydnu...? Pochopili te dobře? Podle me by mělo jit se tam objednat jen na genetiku s krvi, ale jestli k tomu chteji rovnou i ultrazvuk, tak asi nezbyde nez počkat... ale bud v klidu, ty triply vychazeji strasne často pozitivni. Pry jen jedno procento zen,ktere jdou na plodovou vodu z duvodu spatnych vysledku nejakych testu, ma potom oravdu miminko s vývojovou vadou. Takze mas 99% sanci ze je vse ok.
A dal ti ty výsledky do rukou? Tam by mělo byt vycisleny nejake riziko chromozomalni vady, ne?
A mela jsi screening ve 13 tt?

pisisvori
29. led 2014

takže jdeš jen UTZ ve 20tt. Výsledek screeningu je pravděpodobně negativní jen ta hodnota HCG je vyšší...takže naznal, že stačí ten UTZ a plodovka nebo něco jiného potřeba není.....Odběr na tripply ti dělal doktor sám? Pokud máš výsledek v ruce tak bych do toho Gennetu zavolala a zeptala se jestli můžeš přijít na nějakou konzultaci..jestli to opravud stačí?

img
autor
29. led 2014

@zuzka_b2 screening v 13tt jsem neměla, jak říkám , vyšetřil me pouze vždy prohmatem a to i po tom krvácení. A ultrazvuk použil jen v 6tt na potvrzení těhotenství.

zuzka_b2
29. led 2014

Mas v ruce ty výsledky? To by ti prece mel dat. Musí tam byt napsano, jestli je screening negativni nebo pozitivni a nejake riziko chromozomalni vady, 1:x.

img
autor
29. led 2014

@pisisvori JoJo odběry mi dělala sestra u doktora a za týden mi dr volal, ze je něco špatně, ale nevysvetlil co, výsledky mám v ruce, ale prd tomu rozumím :/ akorát jsem v zjistila to vysoký hCG a to 3,08 MoM, jinak je screening negativní, riziko NTD je 1 z 6900, riziko Down je 1 z 16000

zuzka_b2
29. led 2014

tak v tom pripade není nic spatne, výsledky mas krasny a miminko urcite zdravy. Jen mas zvýšenou hladinu hcg, ale i tak ten screening vysel dobře, takze se tim netrap. To uz je v tom riziku zapocitany a i tak mas perfektni výsledky.
Taky jsem mela při negativnim screeningu jednu hladinu spatbe (pro zmenu nižší).

pisisvori
29. led 2014

@img tak jak píše @zuzka_b2 je to negativní ajen kvůli té zvýšené hodnotě tě poslal pro jistotu na ten podrobný UTZ, který se dělá ve 20tt.

img
autor
29. led 2014

@zuzka_b2 kdyby mi tohle doktor řekl, hned je mi lip ;)

prapodivna
30. led 2014

Nikam nevolej, prostě si najdi nějakého gynekologa podle referencí a normálně tam zajdi. Mám zkušenost, že jakmile se chci někam přehlásit telefonicky, tak je to problém, ale jakmile tam přijdu, tak to najednou jde.

jinajana
30. led 2014

@img Já jsem měla dokonce dvě hodnoty nějak mimo limity, ale výsledek 1:10000 a tedy negativní. Jinak nikam nevolej, co kdyby ses přestěhovala do jinýho města? To tě taky nevezmou protože jsi ve vysokém stupni těhotenství? Blbost!

lulu299
27. únor 2015

@brusinka12 Znáš tam prosím konkrétní lékaře? Taky uvažuji, že tam začnu chodit...

brusinka12
27. únor 2015

Jsou tam čtyři. Dvě doktorky a dva doktory. Každý je tam v jiný den, mají své pacientky. Ale když je neodkladný problém, tak stačí zavolat a sestra Vás tam "vsune" k doktorovi, co tam ztovna je. Já chodím v pondělky k dr. Rapsa, je mladý simpaťák, v pohodě. Pak jsem byla akutně i u Konstantina, příjmení možná píšu špatně, taky mladý a v pohodě, v klidu, a pak u doktorky když jsem neměla v něčem jasno, taky byla fajn. Čtvrtou doktorku jsem zatím neviděla.

brusinka12
27. únor 2015

@lulu299 Dr. Konstantin Inkov, předtím jsem to jméno zkomolila, uvedeno výše

lulu299
27. únor 2015

@brusinka12 Podle jejich stránek tam ted ordinují tito doktoři:
MUDr. Táňa Glosová (PO), MUDr. Lenka Vlčková UT), MUDr. Konstantin Inkov (ST), MUDr. Zuzana Pleváková (CT) a MUDr Michaela Benešová (PA)
Kamarádky mi doporučovala doktorky Glosovou nebo Vlčkovou, ale ty už nové pacientky nepřibírají. Kapacitu ale ještě mají volnou Pleváková a Benešová. Neříkají vám něco tato jména? 🙂

brusinka12
27. únor 2015

@lulu299 Aha, teda, to jsi mě znepokojila, protože jsem chodila k Rapsovi, no nic, budu volat sestřičce. Jinak jo, podle jména jsem byla u Vlčkové. Ty další doktorky neznám.

lulu299
27. únor 2015

@brusinka12 Tak to jsem udělala nerada. ☹ Snad se to nějak vysvětlí. Každopádně stejně díky za názor!

brusinka12
27. únor 2015

@lulu299 To nic. Teď se tam nemůžu dovolat. Nebýt Vás, tak se to dovím později a bylo by to pro mě nemilé překvápko, na které by jsem nebyla připravená. Snad mi to sestřička vysvětlí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru