Kam a kdy jste šly na první screening?

mysljaja
30. srp 2013

Ahoj holky ,mam otázku ,jsem v 16tt a má doktorka mi nabízela v nějakem 12tt screening ale placeny ,pak tedy dodala že je to mnohdy zbytečné,a že placeny pojištovnou budu mit později,dnes jsem byla pouze na triple testu,ale vubec ne na screening utz. myslíte že by třeba ma doktorka zapomela ,?nebo mi bude děla tscreening u ní ve 20tém týdnu ,? ☹ jsem s toho nervozní . poraďte prosím,děkuju. 😒

mafeska
30. srp 2013

@mysljaja já to měla jako ty, ten v prvním trimestru jsem nestihla a hlavně mi říkala že je placený, a musela bych si najít místo kde mi ho udělají. A hlavně mi bylo tak zle že jsem byla ráda že nikam nemusím. V 16.tt jsem šla na krev, pak mi napsala žádanku na velký ultrazvuk na vývojové vady do Podolí, z prahy jsem jela k ní s výsledkama a ještě pak dělala ultrazvuk i ona sama. TAkto jsem to měla já cosi tak matně pamatuju. Nemyslim si že by doktorka zapomněla 🙂

mamkamarketa
30. srp 2013

Prvni screening se dela mezi 12-13tt
Dela se hlavne kvuli vysetreni na downuv syndrom.
Ja byla u apolinare a neplatila nic.
Nevim, proc te tam dr neposlala 😕

baraka1
30. srp 2013

Ahoj, já jsem byla ve 12 tt společně s NT testem a platila jsem si to. Můj doktor mi říkal, že pojišťovna nyní ten první utz ve 12 týdnu neplatí respektive, že platí až ten ve 20 tt. Na utz se zaměřovali na šíjové projasnění a přítomnost nosní kůstky, které se u dawnova syndromu vyvíjí později a z krve mi dělali testy také na dawna, tento krevní test je přesnější než tripl test, který má vyšší procento falešně pozitivních výsledků. Paradox, že pojišťovna stále hradí právě ten. Ale asi bych se tím už teď netrápila, uvidíš jak ti vyjde tripl test a nosní kůstka se prý sleduje i na tom utz ve 20 tt.

ashlee
30. srp 2013

@mysljaja v 16tt se dělaji trippl testy,jen z krve.pak se děla ve 20tt velky ultrazvuk,ten hradi pojištovna a dela se u každe těhotne pak je další ve 30tt.
je lepši jit i na ten placeny ve 13tt.

zuzamik
30. srp 2013

První screening je 12-13tt: udělají ti krevní testy a utz. Já byla v Brně na Veveří, platila jsem si to, ale třeba moje pojišťovna mi to v rámci programu pro klientky uhradí. Je to nepovinné, ale přesnější než triple (resp. je tu nižší pravděpodobnost falešné pozitivity). Já už na triple nešla, vzhledem k tomu, že tento screening mi vyšel dobře.

mysljaja
autor
30. srp 2013

@mafeska me právě bylo take děsně a už jsem mela 12tt.,tak snad to tak bude 🙂 děkuju

mysljaja
autor
30. srp 2013

@mamkamarketa a budeš rodit u apolináře ?

mysljaja
autor
30. srp 2013

@baraka1 to jsem na to zvědavá nechapu ,člověk platí pojištění a oni dělaji takové seky,přitom tedy ta krev je později skoro zbytečna když ukazuje špatne ..ach jo

mysljaja
autor
30. srp 2013

@ashlee njn ale na ten už je pozdě :(

mamkamarketa
30. srp 2013

@mysljaja budu

ashlee
30. srp 2013

@mysljaja tak musiš počkat na ultrazvuk ve 20tt

mysljaja
autor
30. srp 2013

@zuzamik asi mi už nic jineho nezbyde než čekat do 20tt ☹

ashlee
30. srp 2013

@mysljaja ja jsem taky nebyla na ultrazvuku ve 13tt screeningu.
ale zase muj dr. mi ultravuk dělal ve 12tt a pak v 16tt mi dělal ultravzuk.a v 19tt mi dělal dalši a ve 21tt jsem byla na velkem ultravuku v prenatalu v brne.a tam se divali na nosni kustku.

zuzamik
30. srp 2013

@mysljaja hlavně se tím netrap- miminko budeš mít určitě zdravé a na tom nic testy nezmění 😉 a 20tt tu bude hned, ono to utíká 🙂

mysljaja
autor
30. srp 2013

@mamkamarketa aha tak to možna pro to ,segra taky šla u Apolinaře ,ale podle me těm co tam nebudou rodit tak si to nechaji uhradit

mysljaja
autor
30. srp 2013

@zuzamik to doufam ,dnes mě to docela zmátlo jak jsem byla na tom triplu tak tam byli holky co šli i na utz ,a ja to mela je krev ,tak proto jsem se zarazila

mamkamarketa
30. srp 2013

@mysljaja to urcite ne. Registrace se dela az ve 14+0 a screening se dela o nekolik tydnu driv. Takze oni netusi v dobe screeningu netusi kde budes rodit

mysljaja
autor
30. srp 2013

aha no tak to jsi měla dobré.. nevím no aměla jsi to jako na žádanku od lékaře ? nebo jsi tam jen zašla ?

mamkamarketa
30. srp 2013

@mysljaja jj na zadanku. V 11tt brali krev a ve 13tt utz

misha83
31. srp 2013

@mysljaja myslim, ze tady uz vse padlo. Tripple testy jsou casto falesne pozitivni, nekteri lekari na ne uz ani neposilaji, obzvlast pokud vyjde dobre ten NT scteening na konci prvniho trimestru. Ten se plati jak psaly holky. Ty jsi iz daleko, tak dalsi te bude crkat ve 20. tydnu zdarma.

grandin
31. srp 2013

@mysljaja Tak já byla na screeningu ve 12tt a platila jsem ho. A jestli tě to uklidní, měla jsem ho také falešně pozitivní ☹. Ba naopak potom triple test mi vyšel v naprostém pořádku, takže je to asi věcí názoru.

mysljaja
autor
31. srp 2013

@grandin 😕 uvidíme.rozhodne to hold 20tt 😉

betelgeuzz
31. srp 2013

@mysljaja teď už nemá smysl se tím trápit, že jsi nešla. bohužel to jen potvrzuje mou zkušenost, že dr neříkají vždy vše. Proto je dobré se zajímat sama. Já si screening zařizovala sama, žádanku jsem nepotřebovala a byla jsem v centru, kde to dělali zdarma. Ber to jako poučení a sama pátrej. Nejen ohledně těhotenství, ale i porodu, kojení a péče o dítě.

mysljaja
autor
31. srp 2013

Děkuju všem 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru