Kam na test na cukrovku v Brně? Jak dopředu se objednat?

vinnie
9. bře 2010

Ahoj holky, prosím,poraďte a doporučte - kam na cukrovku v Brně?A jak dopředu se objednat,jaké to je apod..Díky moc! 😀

paxies
9. bře 2010

Ahoj, já jdu na Viniční 235, budova polikliniky.Žádanku by ti měl dát tvůj ošetřující dr. Chodí se mezi 24 - 28.tt.
Musíš být předtím 12 hodin na lačno, pak ti odeberou krev, vypiješ půl litru sladké takutiny a pak dvě hodiny musíš sedět a čekat. Pak ti vezmou zase krev. Mezitím nesmíš jíst, ale můžeš pít alespoň neslazenou vodu. Já jdu teď ve čtvrtek tak jsem zvědavá jestli ta chuť je opravdu tak hrozná. 😉

eloana
9. bře 2010

Ahoj-na-tento-test-ti-da-zadanku-gynekolog-a-rovnou-rekne-kam-mas-jit(podle-me)
Byla-jsem-na-cukru-minuly-tyden.A-prene-jak-pise-paxies---s-tim-ze-jsem-nesmela-pit-nic,ale-2-hodiny-jsem-mohla-cekat-doma-a-pak-prijet-na-krev

petipacka
9. bře 2010

Ahoj, byla jsem na OGTT minulý týden na Obilňáku. Objednávat se nemusíš, ale musíš mít žádanku, začíná to v sedm, ale můžeš přijít tak do osmi, sestra tě pošle koupit si do lékárny glukozu, pak ti namíchá ten patok, vezme krev, pak za hodinu znovu bere krev a ještě jednou za hodinu. Výsledek si vyzvedneš od druhé hodiny ten stejný den nebo kdykoli jindy od sedmi do pěti. Vypít se to dá, není to nic hroznýho. Tak hodně štěstí!

blanka.k
9. bře 2010

Vinnie - byla jsem na Viniční (moje mudr. mě poslala rovnou tam), objednávala jsem se asi 3 týdny dopředu, objednávají na 7 a 8 ráno. Probíhá to přesně jak píše Paxies, já jsme teda zvyklá na sladké (klidně vypiju 4,5 točených Kofol...teda před těhu 😅 ), přišlo mi to jak klas.sirup, co si dělám denně k pití, prostě sladká voda. Platit se tam za nic nemusí. 😉 Nejhorší je to sezení, chce to knihu, noviny,.. 😉

sussanah
9. kvě 2011

Mam dotaz, kdyz chci jit na GTT na Obilnak, musim se predem objednavat? Je to tam kazdy den nebo jen nektere dny, na kolik hodin prijit? Byla jsem tam minule tehu, ale nejak se mi to vykojilo z hlavy 😅 Zadanku mam od sveho dr.

maly_prcek
9. kvě 2011

@sussanah Před 2 roky se neobjednávalo... Ale nové info nevim, já teď jsem sledovaná na diabetologii v Bohu, tak jsem to nesledovala. Dojít mezi 7-8h, některé paní přišly i později, ale když vezmeš, že tam 2h sedíš, tak nejíst do 10h (tj. od8h) mi přijde i tak dost... 🙂 A ještě než mě to vůbec daly vypít, tak jsem tam ještě 20 min. čekala...

jerry009
20. črc 2016

Ahoj holky 🙂 Téma je už starší, ale zkusím obnovit - nevíte, jestli na poliklinice Zahradníkova dávají na výběr příchutě toho nápoje? 😉

jajyna
5. kvě 2017

Holky byl ještě někdo další na Zahradníkové?Musí se tam objednat?

jajyna
5. kvě 2017

@jerry009 Zdravím,vy jste byla na Zahradníkové ?Můžu se zeptat jestli se tam musí objednávat?

jerry009
5. kvě 2017

@jajyna Hezký den ☺ Ano volala jsem tam pár týdnů dopředu a objednala se ☺

jajyna
11. kvě 2017

@jerry009 Děkuji🙂A jen se zeptám,jak to tam probíhalo?

jerry009
11. kvě 2017

@jajyna Tuším, že mi vzali krev na lačno, pak se čekalo půl hodiny na výsledky, potom jsem vypila ten nápoj, po něm mi zas vzali krev a pak za dlouhou dobu zase, ale už to mám docela zkreslené. Ale byla tam tehdy moc milá starší sestřička. 🙂 Určitě si vem něco na zábavu do čekárny - knížku, sluchátka, nebo něco.. ;)

michellet
15. lis 2017

Ahoj! 🙂

Dnes 15.11.2017 jsem byla v Brně Dobrovského na vyšetření těhotenské cukrovky, tak bych vám chtěla k tomu napsat pár slov. 🙂
Myslím si, že je zodpovědné na ni jít, hlavně kvůli zdraví miminka, ale záleží na každém z vás. 🙂 Není to povinné.
Byla jsem objednaná na 7:20 hodin, musela jsem cca deset hodin předtím vůbec nic nejíst, maximálně pít neslazenou vodu nebo neslazený čaj, takže od 21:00 hodin jsem už nejedla, jen pila.
Ráno jsem tam dorazila, odevzdala žádanku, paní doktorka nám řekla jak to bude probíhat, atd.
Hned mi vzala jednu zkumavku krve z žíly, po asi půl hodině jsem vypila slazený nápoj, který se skládal z 250 ml glukozy a 250 ml vody, není to vůbec nic strašného, mě to chutnalo, je to takové slodkokyselé a chutná to jako nějaká limonáda, dá se to, až ke konci to bylo už těžší vypít, ale překonala jsem se a zvládla jsem to během 13 minut 🙂
Po hodině mi paní doktorka vzala další zkumavku krve, a pak po další hodině třetí zkumavku krve, bylo to v pohodě, až na to, že jsem měla strašný hlad, ale co už. 🙂
Po vypití mi vůbec nic nebylo, ani špatně, nic takového, stačí si prostě říct, že to bude v pohodě a že to zvládnete a pak odejdete. 🙂
Poplatek žádný nebyl, nic takového.
Paní doktorka byla moc milá a ráda si i s vámi popovídá 🙂
Ještě upozorním, je dobré, když s vámi jde přítel/manžel, se mnou byl přítel a byla to velká podpora 🙂 povídali jsme si tam ty tři hodiny co jsme tam strávili a uteklo to 🙂
Navíc každý chlap by měl být na každým vyšetření se svou ženou v těhotenství, jako podpora 🙂
Takže se určitě ničeho nebojte, nic to není 🙂

soleilll
15. lis 2017

Medila - mají po Brně několik působišť a vždy byli velmi milí. Objednat lze online nebo po telefonu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru