Kde vykonávajú odber na tehotenskú cukrovku?

evula83
5. led 2012

ahojte,viete mi niekto poradit ako to prebieha a kam mam ist,musim sa objednat alebo staci prist rano na ktore kolvek odberove krvne stredisko(laboratorium)????????v Praze....momentalne som v 25tyzdni..velmi pekne dakujem za odpovede...

luciebx
5. led 2012

nevim zda se pletu.. ale nemel by te na toto poslat tvuj gyndar?

weri1
5. led 2012

mě poslal můj gynekolog tam kde se to dělá

mamkamarketa
5. led 2012

tvuj gyndar ti musi vypsat zadanku do labolatore kam spada tvuj OG-to je ta lepsi varianta
ta horsi varianta je,ze tvuj OG tento test dela sam -horsi,ze vysledky casto byvaji zkreslene.
kazdopadne OG musi vypsat zadanku nebo te pozvat na dany termin,

jeudi
5. led 2012

me taky poslal muj gynekolog do mistni nemocnice ,kde jsem vypila takovej hnusnej hnus 😀 a pak me dobli do prstu a sla sem ale trva to celkem dlouho ta doba kdy se ceka

salomee
6. led 2012

Ahoj, pokud má doktor nějakou tu vlastní laboratoř a potřebný certifikát, vezmou krev přímo, nebo pošle někam, kde se dělají odběry, mě to brali na stejném místě jako všechny odběry zatím od začátku...
Doktor vypsal žádanku a poslal mě přímo na určité místo, nějak se mi nezdá, že by se dalo přijít kamkoliv. Pokud nemáš žádanku, patrně ještě na žádný odběr ani chodit nemusíš.

hojda
6. led 2012

Jen pozor neměli by brát krev z prstu, to je nepřesné!

mavanka
6. led 2012

Doktor Ti napíše žádanku, obvykle je to žádanka nějakého odběrového místa, ale je úplně jedno, kde si to necháš nabrat, jim je jedno, že žádanka není jejich... mně třeba poslali na Homolku (objednávat se tam dopředu nemusíš), v prvním těhotenství jsem se tam hnala (mám to dost z ruky), teď si to ale pozjišťovala - na každé poliklinice máš většinou i nějaké odběrové místo.... třeba na Budějovické berou dennně bez objednání, na barrandově taky dělají odběry denně, ale musíš se dopředu objednat... já nakonec byla na barrandově, který mám kousek.... nikdo s tím problém neměl.

llluckaaa
6. led 2012

Žádanku ti má vypsat tvůj gynekolog. Já se v Praze musela několik týdnů dopředu objednávat do laborky na Bulovku. Většinou to funguje tak, že přijdeš na lačno na 7, vezmou ti krev (někde i moč), vypiješ 75g glukózy v čaji nebo vodě a pak dvě hodiny sedíš, moc se nehýbeš a čekáš. Pak opět berou krev (někde i moč). Někde se test dělá i po hodině, ale není to pravidlem. Jestli jsi v 25tt a chceš na test jít, tak šup šup, rychle, ať to stihneš - volat svému gynekologovi, jestli by tě někam poslal, a nebo se zkus objednat sama (ale nevím, jestli to jde). Můžeš zkusit nějaké poradny z tohoto seznamu, třebu tu u Apolináře si holky dost pochvalovaly 🙂 http://www.tehotenskacukrovka.cz/seznam-dia-por...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru