Kdy hodláte vzít tatínka na první ultrazvuk?

vallinkaa
19. lis 2013

Ahoj maminky, jsem tu nová, a nevím jestli tu tato debata už neběží.. Chci se zeptat, kdy hodláte vzít, nebo kdy jste vzaly, tatínka na první UZ.? 😲
V prosinci jdu na prvotrimestralni screening, tak jestli tam?
Díky za odpověď 😉

nanuskat
19. lis 2013

Ahoj, já když jsem byla na screeningu ve 12. týdnu, tak tam se mnou manžel byl, sestřička volala automaticky oba 🙂

terinda
19. lis 2013

Taky na screening v 1.trimestru. Je to pěkný zážitek 🙂

monasek84
19. lis 2013

Na ten screening ho urcite vem, podle me i manzela nejhezci UTZ za cele tehotenstvi 😉

replykatee
19. lis 2013

Já jsem teď taťku brala ve 34tt 🙂 myslím, že ho s sebou můžeš vzít pokaždé, když bude mít zájem.

vallinkaa
autor
19. lis 2013

jéé, tak to je fajne 🙂 bála jsem se, abych nebyla moc aktivní :D
děkuji Vám :*

replykatee
19. lis 2013

To si nemyslím 🙂 záleží jak se taťka k Tvému těhotenství staví. Jestli se těšíte oba, jakože doufám, že ano... tak bych ho zapojovala i v tomhle směru. Určitě Vás to víc sblíží a taťka bude mít představu, co tam ten prcek vlastně provádí 🙂

vallinkaa
autor
19. lis 2013

Tatínek se zatím chová jako puberťák (zatím mu to nedochází) 😀 Takže doufám, že mu tohle otevře oči
Je to cíťa, ale na veřejnosti, to nerad dává znát, tak uvidíme až ho dovleču na ten UZ 😠

fifina86
19. lis 2013

@vallinkaa byl poprvné na NT screeningu a teď jsme byli na dalším, je moc nadšený a chce se mnou jít na všechny, co to bude možné ...

amabilis
19. lis 2013

@vallinkaa Přepokládám, že jsem vyjímka, ale můj manžel nikdy žádný ultrazvuk neviděl, prostě neměl tu potřebu. Jestli tedy ten tvůj nechce, tak ho nenuť, vždyť to není jeho povinnost 🙂

vallinkaa
autor
19. lis 2013

@amabilis ne, dobrý, ted jsem mu psala do práce, a říkal, že si vymění směnu a půjde 🙂 tak snad to bude OK

frufrunka
19. lis 2013

@amabilis Nene, nejsi výjimka. Já jsem ho vzala na jeden jediný ve 20tt (to chtěl), ale nedopadlo to, tvářil se tam jak kakabus a nic mu to neříkalo... Přitom teď na synka nedá dopustit, je z něj celý vedle... 🙂 Takže to byl první a poslední ultrazvuk na kterém byl.

laurital
19. lis 2013

Manžel byl u všech 😉 na vlastní přání a byl víc hotový než já-tvrďák 😉.Lékařka to brala naprosto samozřejmě, naopak mě upozorňovala, že bude UTZ a mohu vzít muže.

amabilis
19. lis 2013

@frufrunka Manžel byl u prvního těhotenství takový rozpačitý (haha, kde jsou ty časy), byl takový apatický i u porodu. Byla jsem z toho dost smutná, ale zlomilo se to. O ultrazvuky nestojí dál, ale jinak se k těhotenství staví nadšeně. Bříško s dcerou chodil pořád hladit a každé další těhotenství prostě prožívá intenzivně. U druhého porodu už věděl, co a jak, tak to bylo o něčem jiném 🙂 Teď už věděl, že jsou chvíle, kdy se ke mně nesmí nikdo ani na píď přiblížit a nebral si to osobně 😀

@vallinkaa Asi chce mít klid 🙂 Dělám si legraci. Pak dej vědět, jak se mu to líbilo!

frufrunka
19. lis 2013

@amabilis No on to ten můj možná vůbec neprožíval proto, že je pediatr... Takže porody jsou u něm jak na běžícím pásu, to samé měl s ultrazvuky, prostě jsem byla jen jednou z mnoha. U prvního porodu byl (i když to byl nakonec akutní císař), seděl zelený v koutě a nebyl schopný nic (přitom napřed machroval, že si dítě sám ošetří, v té nemocnici tenkrát pracoval). U druhého porodu nebyl - v jiné nemocnici k císaři nepustili a třetí vůbec neřeším, protože vím, že až bude malé na světě, tak to bude ten nejbáječnější a nejstarostlivější táta! 🙂 Jen holt ty těhotenství blbě snáší... 😀

roma_ka
19. lis 2013

Já jsem brala na NT screening a vemu i ve 20 tt na velký ultrazvuk 🙂 , nic víc. mám z toho smíšený pocit když si pokaždé na gyndě nemám kde sednout protože tam dopoledne sedí místo np. 8 žen 16 lidí (to trochu přeháním, ale už jsem jednou v čekárně na gyndě stála a nikdo mě nepustil sednout 😖

destiny2bam
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
blahova_andrea
20. lis 2013

já bych ho vzala klidně na každý pokud by to umožňovaly podmínky u lékařů a pokud by tatínek chtěl a mohl se uvolnit z práce. přítel byl na prvním utz v tom 12-13tt, ale na ten velký v 21tt nedostal volno a tak šel pyšný dědeček. bylo to úžasný, protože za nich to nebylo. takto byl po rodičích první, kdo miminko viděl a měl z toho super zážitek 😀

lenjii
20. lis 2013

Náš tatínek byl poprvé na II. screeningu, kde nám i řekli, že budeme mít holčičku,. myslím že to byl 23tt 🙂 Bylo to hezké, byly vidět nožky ručky... dr. všechno ukazovala. Tatínek byl na větvi 😀

laurital
20. lis 2013

@blahova_andrea
@lenjii
Souhlasím, myslím, že těhotenství je společný "projekt" 😉 obou partnerů a pokud má tatínek zájem a mamince to nepřekáží, nevidím důvod ho na všechny UTZ nevzít.

elielizabeth
20. lis 2013

U prvního těhotenství jsem šla na gyndu s problémy a bolestmi, tam mi oznámili, že čekáme miminko. Byl to myslím 10. nebo 11. týden. Hned za týden jsem musela na konrolu a chodili jsme každý týden kvůli problémům. Přítel se mnou byl od té další kontroly až do císařského řezu v 37. týdnu na všech vyšetřeních a ultrazvucích. A nebyl jen na židli za plentou, pečlivě pozoroval, jak to naše mimčo každým týdnem roste za zády doktora 😀
Největší radost měl ale z ozev, jak koukal na břicho, kde miminko kope a na tu "čáru" a kolik ukazuje to číslo a když mi malá vlezla snad až pod žebra, tak nula... 😀
U druhého těhu, které nedopadlo chodil taky hned od začátku, od 7. týdne a teď u třetího od 5. týdne a zatím vynechal jen jednu kontrolu, kdy ho cestou k doktorce odvolali do práce.
Když jsme to probírali s kamarádkami a kolegyněmi z práce, tak se divily, že ten jejich chlap tam nechce, že to je trapné a divné... Tak nevím, jestli je nenormální ten můj nebo ti ostatní 😀

lenjii
20. lis 2013

@laurital na všech být bohužel nemůže, ten II screening vyšel dobře, protože byl v pátek večer a to už přijel z Ostravy, kde momentálně pracuje, ale su ráda, že to tak vyšlo. Pokud to půjde, objednám se i na další velky UTZ na pátek k večeru aby tam semnou pak mohl zase zajít 🙂 ale miminko je obou, takže proč by tam neměli být oba...

laurital
20. lis 2013

@lenjii To je jasné, práce se neptá, že?
Ale přijde mi, že občas jsou ti tátové daleko větší měkkoty než my matky 🙂 .
@elielizabeth I můj byl nadšený, možná i víc, než u prvního.

lenjii
20. lis 2013

@laurital kež by ptala 😀 bojím se aby muž stihl pak porod,.. 😀 ostrava není zrovna za humnama 😀

laurital
20. lis 2013

@lenjii Je to OT, ale já jsem také před narozením prvního dítěte bydlela v Bystrci a muž pracoval v Ostravě 😀

elielizabeth
20. lis 2013

@laurital Tak můj byl nejvíc nadšený u prvního, jak hledal, kde co na tom ultrazvuku má...
Teď už háže machry, že všechno přeci ví 😀 A možná to je i tím, že jak jsme se těšili na to druhé a nic, tak se u toho třetího pořád jen bojíme, ikdyž už jsme ve 29. týdnu. Jsem zvědavá, jaký bude v porodnici. Když za mnou jezdil za dcerkou, tak byl u každé návštěvy vyjukaný a sahal na ni jedním prstíčkem, aby jí neublížil a po mě remcal, když jsem ji přebalovala, jak to s ní hážu..., že ji utrhnu nožičku 😀 Když ji chtěl ponosit, tak nastavil ruce a "dej mi ji tady, jó" a když už ji musel dát do postýlky, tak zas přišel "no, tak ji opatrně vem" 😀 Sám se ji odhodlal si vzít asi až po týdnu

lenjii
20. lis 2013

@laurital a jak to dopadlo? on tam totiž jezdí vláčkem,.. ani ne autem 😀

elielizabeth
20. lis 2013

@lenjii Jé, my máme stejně termín porodu 🙂

pegynka
20. lis 2013

Ja jsem taky brala manzela na kazdy UZ,jen na ten prvni jsem ho nebrala,ale byl se mnou alespon v cekarne...A uzival si pokazdy,kdyz tam byl...Doktor mu i ochotne vsechno ukazoval a vysvetloval....

lenjii
20. lis 2013

@elielizabeth no vida,.. měla jsem napřed 13. ale ted už mám jen 11. 2. 🙂

ema1984
21. lis 2013

Manžel byl ve 13. týdnu a půjde i ve 20., tedy na oba "větší" ultrazvuky. Přijde mi to jako dostačující, na běžné kontroly ho neberu, nevidím to jako potřebné, aby se mnou chodil každý měsíc, musí chodit do práce a ani sám nemá tu potřebu. V čekárně jsem chlapa snad ještě neviděla🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru