Kdy jste se dozvěděly/li pohlaví miminka? 🙂

holly1
22. kvě 2008

Ahoj, zajímalo by mě, kdy se dá na ultrazvuku zjistit pohlaví miminka. Doufám, že plodovce se vyhnu a celkem ráda bych to věděla. Předesílám, že je NÁM úplně jedno, co to bude, ale jednak bych si s miminkem ráda už trochu povídala a jednak i kvůli zařizování věcí, abych neměla vše bílé a žluté. Takže se už celkem těším, že se nám brouček brzo ukáže 😉 😉

holly1
autor
23. kvě 2008

katschula, dívala jsem se do tvého fotoalba, no večer tam taky "něco" mívám, ale myslím, že to na mě ještě celkem dlouho nebude vidět "na první pohled". Už tak 3 týdny si říkám, že příští týden už určitě bude vidět, taky jsem se 20x denně prohlížela, teď už mě to trochu pouští. Jsem ráda, že je mimi v pořádku - snad!!! a už to asi moc řešit nebudu, myslím, jestli to je nebo není vidět. Stačí mi, že to vím já, semtam si břiško pohladím a to stačí 🙂)

katzi
23. kvě 2008

holky, tak nám první dohad pohlaví řekl doktor už na 1. velkém ultrazvuku ve 12tt - holčička, pak potvrzeno mojí gynekoložkou v 17tt a teď i na 2. velkém ultrazvuku ve 20tt. Pořád zůstává holčička 🙂 Tak zatím obdivuju doktrora, že to viděl asi správně už v tom 12tt. Teda pokud nebude překvápko po porodu 😉

katchula
23. kvě 2008

holly, ale to víš, že je to jedno kdy začne být vidět bříško. To přece neni vůbec důležitý, já jsem ani nechtěla abych měla ten pupek už takhle brzy. Ale to si prostě člověk nevybírá 🙂

katzi, tak to má doktor asi opravdu dobrý ultrazvuk a mimi bylo dobře natočené když to poznal už takhle brzy.

Já to chci vědět hlavně kvůli oblečení, zařízení pokojíku a tak. Prostě čistě z praktického hlediska. Ale zatím jsem vůbec nic nekoupila a už se nemůžu udržet. Takže jestli mi doktor v úterý na kontrole nic neřekne začnu kupovat už asi nějaký neutrální hadříky.

holly1
autor
23. kvě 2008

katzi, tak to je fajn, to je asi téměř jisté

katzi
23. kvě 2008

byl to doktor z Centra prenatální diagnostiky v Brně na Veveří, je prý hodně dobrý na prenatální diagnostiku a taky tam mají opravdu ty ultrazvuky dost kvalitní. Takže jsem mu to celkem už od toho 12tt věřila, že to tak bude. I když on mi nařizoval: néé že začnete už teď nakupovat v růžové. Teď v tom 20tt rýdnu to řekl, že už je to na 100%. Tak uvidíme.
A bříško nemám pomalu ani teď, zepředu to není vidět vůbec, jen trochu, když stojím z boku. Ale mimi prý velikostí odpovídá a to je hlavní. Takže Holly 1, jestli budeš jak já,tak máš před sebou ještě spoustu času, než bříško vykoukne pořádně 🙂

holly1
autor
23. kvě 2008

asi jo 😉

irenee
24. kvě 2008

Ahoj, my jsme se pohlaví dozvěděli teď ve čtvrtek, jsem 17+6. Byla jsem na odběru plodovky a před tím mi dělali podrobný UTZ, tak pan doktor říkal, že to vypadá na holčičku 🙂 Přesně se to ale dozvím až mi přijdou výsledky z AMC a potom už budu moct začít kupovat výbavičku 😀 A ještě se musím pochlubit, že dneska jsem poprvé začala cítit pohyby, malá mě nejspíš chce uklidnit, že je po AMC v pohodě 😵

roxxxana
26. kvě 2008

Já jsem to na svým gynekologovi dyndala tak v 18tt, ale to se smál, že by jen tipoval. Přitom miminko bylo natočené dobře. No, asi má méně kvalitní ultrazvuk. Pak jsem byla v 21 tt na utz v porodnici a doktorka se ptala, jestli chci vědět pohlaví a pak jen řekla "je to chlapec", ani neuváděla žádný procenta. No a minulej týden mi to potvrdil i můj gynekolog na svým utz. Takže tomu asi věřim...

gabka.d
26. kvě 2008

my ještě pohlaví nevíme, ale taky jsem byla na AMC, tak brzo to budeme vědět na 100%, a mimísek po AMC začal taky řádit, tak jsem v pohodě, že je to OK... 🙂

gabka.d
26. kvě 2008

jinak nakupuji jak šílená, neutrální hadříky, praktické věci, hračky... ale takové to hlavní, to přijde až nám řeknou pohlaví, zatím to ale odsouvám na druhou kolej a čekám na výsledky t plodovky

ilci
26. kvě 2008

tak já se pohlaví dověděla dnes, na velkém utz
a taky jsem ho krásně viděla, dr. to ani nemusela říkat 😀 😀

mobina
26. kvě 2008

My to věděli od 13tt a pak nám to v 21 tt potvrdili 😉

samantha86
27. kvě 2008

My jsme se dozvěděli, že čekáme chlapečka ve 21tt na velkém utz 🙂

katchula
27. kvě 2008

Ahoj, tak já jsem byla dneska v poradně, jsem 17+2tt. Tajně jsem doufala, že už se to dozvím, ale bohužel to vidět nebylo. Doktor řekl, že příště - což bude za 3 týdny a budu 20+2tt. Takže musím ještě vydržet. Ale nevadí, hlavně, že jinak je všechno v pořádku 🙂

holly1
autor
20. čer 2008

ahoj, tak já jsem byla v poradně minulý týden, jenže miminko bylo schoulené, takže nic 😎 Příští týden jdu na velký ultr., tak možná, i když najednou je mi celkem fuk i to nakupování barviček, tak nějak jsem zpohodlněla 😀

oslik23
20. čer 2008

Ahojky, tak my jsme se dozvěděli pohlaví ve 13.týdnu a to podotýkám že jsme doktorovi fakt nevěřila,protože je to hodně brzy,ale byly jsme s manželem na genetickém ultrazvuku a prý je snad lepší a citlivější alespoň tak nám to bylo vysvětleno. Ve 21.týdnu nám pohlaví s jistotou potvrdili.

holly1
autor
20. čer 2008

A CO MÁTE? 😀

oslik23
20. čer 2008

chlapečka 😀

oslik23
20. čer 2008

katzi: já byla taky na Veveří v Brně přímo u Mudr.Vlašína 😉

luciakubista
20. čer 2008

my sme sa dozvedeli pohlavie v 18tt a v 21.tt bolo potvrdene dievcatko 🙂

gabka.d
20. čer 2008

my jsme se dozvěděli dneska, toznamená 23tt, 🙂 holčička

katzi
20. čer 2008

oslik23 - my taky u Valšína. Je to šikula, má dobrý oko 😉

katzi
20. čer 2008

oprava - Vlašína, né Valšína 🙂

holly1
autor
25. čer 2008

tak dnes - 20+2 tt jsme se i my dozvěděli pohlaví miminka, budeme mít holčičku! 🙂 🙂 🙂 Začínám nakupovat 😉

sylvar
25. čer 2008

holly, samé růžové, viď 😉 naše malá skoro nic jiného nenosí, se v tom vyžívá hlavně tatínek, chce mít růžovoučkou holčičku, po návštěvě písku mu malá vždycky ukáže, jak je krásně růžovo flekatá 😀

jinak k tématu, ve 20tt na velkém utz, jak se zjišťují ty vady nebo jestli je vše v poho

lanka
25. čer 2008

Předpokládám že se to dozvíme u porodu - neboť to naše mrně chce mít pro nás překvapení - v 12tt, 20tt ani na UTZ 30tt tam prostě nebylo vidět - vždycky bylo tak nějak natočené že se tam sondou dr prostě nedostal..
Takže máme překvapení až do konce - leda by se ještě něco přihodilo a dělal se nějakej další UTZ v což nedoufám 😀

adulkababulka
25. čer 2008

katzi - ja jsem taky byla u Dr. Vlasina na Veveri v Brne a zdal se mi uzasnej 🙂 fakt v pohode doktor! katzi, a Tebe tam Tvuj gyndar poslal, nebo jsi si to nasla sama? Jinak, me v 8tt rekl, ze miminko je cely tatinek 🙂 hmmm, ale to si urcite delal srandu, to snad jeste nemohl myslet tak, ze by jsme cekali chlapecka, ne?

holly1
autor
25. čer 2008

sylvar, no jasne 😀
lanka, my jsme taky ani nedoufali, před 14 dny byla stočená do klubíčka a dnes se jí taky nechtělo roztáhnout nožičky, ale nakonec se tam doktorka nějak dostala 🙂 Jsem ráda, ale stejně mi bylo pohlaví fuk, chci zdravé spokojené mimi a to pohlaví už je jen to "navíc"

pipisek
25. čer 2008

ve 20tt, pak v 29tt na 4D a potvrdil to i můj dr. někdy v 36tt. každý UZ mi dělal jiný dr. a všichni se do holčičky trefili 😅

krista
25. čer 2008

My jsme se to dozvěděli v 19tt+3 na velkém UTZ a pak ještě potvrzeno na 3D ve 23tt a ve 28tt 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru