Kdy lze zjistit pohlaví miminka?

hannah44
17. pro 2006

Nazdarek holky, maminky, snazilky, tehulky !

Mam otazecku , v kolikatem tt lze zjistit pohavi miminka ! 🙂

aponchie
12. čer 2009

hm to je dilema..bud si nekdo dela prcu anebo je to pravda..v prvnim pripade uprimne lituju takove humory a v druhem pripade doporucuji debatu s rodici a preju at si dite nechas..pritele bych zahodila 😝

iloha
12. čer 2009

přidám se, rada PROBER TO S RODIČI A TO OKAMŽITĚ...... sama na vlastní kůži jsem to zažila....moje maminka chtěla potrat; teta radila, pokud nejde o život jde o ho.no, v tomto případě, jde o život, tak ať se rozhodne sama, mohla by ti to vyčítat; babička "budoucího otce" chtěla svatbu - (já uvažovala o rozchodu).......a dopadlo to zplnoletněním, svatbou, když se Hani narodila, tak po třech měsících jsem se odstěhovala k rodičům, požádala o rozvod a za jejich pomoci jsem to zvládla i s doděláním školy..( mockrát jim děkuju, že to nechali na mě a pomohly mi) a teď jsem už babičkou.........ničeho nelituju a obdivuju maminku, že mi tehdy alespooň nenafackovala, je prostě SUPEEEEEEEER 😵

erikasadek
12. čer 2009

ahoj da sa zistit aj skor, su to specialne tehotenske testy.. ktore ti daju aj , pohlavie dietatka,... nevyhoda je cena okolo 100 euro. a tazko sa hladaju v eu krajinach.. len cez internet..

kvoli mnohym matkam ked zistia pohlavie tak eset stihnu ist na potrat.. 😒

nikollette
31. črc 2009

Mne zistili už v 13tt 😉

ikke
28. led 2010

sylwi23 • Dnes o 15:54
Nie je to až tak dôležité len ma to zaujma. Bola som u lekárky pred týždňom a robila mi ultrazvuk bol to zážitok lebo prvý krát bol aj priateľ. Povedala, že som v 13. týždni a všetko je ok, že pohlavie je skoro určiť a nič nevidí. Potom mi robila zdola ultrazvuk a tak sa pousmievala a ja, že čo nič tam nevidím. A ona, že sa to javí ako chlapec. Pozerala som si dnes jednu fotku neviem čo to je vyzerá to ako nohy a v strede niečo ako pipik, ale to je len akoby taká čiaročka ani sama neviem čo to je. Povedala, že mi to ale nevie povedať, že si to ešte len mysli a nie na 100 percent. Ja cítim dievčatko priznám sa mám už aj niaké dievčenské veci doma. Je pre mňa dôležite jeho zdravie a šťastie len ma to prekvapilo viac to, že to vôbec vypustila tak skoro. Ja verím svojmu citu, ale je vôbec možno tak skoro, aby tam niečo videla? Alebo kedy to bude isté rozoznať? Myslela som, že takto skoro sa to nedá. A sú aj skúsenosti, že sa pomýlia ako chlapček je baba a naopak? Má niekdo skúsenosti? diky. 🙂 A inak je to to najkrajšie čo v živote je mať to malé v brušku taký dar života 😉

zuzmag • 1d, 28tt • Dnes o 16:06
Ahoj Sylvii mne pohlavie 🙂 zistila v 20tt.......ze to bude chlapcek.... 😉

dali4 • 2d • Dnes o 17:20
sylwi... ak je to chlapček tak sa dá zistit skor. Ak dievčatko tak je to dlhšie neisté. Teda hovorím o klasickom ultrazvuku. Ale v 13. týzdni tvrdit že je to chlapček 🙄 .... no neviem neviem. Pohlavie sa vyvýja až od nejakého 20. týždna , do 20.týzdna plod vyzerá vždy ako dievčatko... teda bez pipíka

crca
28. led 2010

Ahoj má dvojčátka a Matýska mě řkli na 100%kolem 20tt,druhé nebylo pořád jisté,ale co dr.tak mě řekli tak na 80-90%taky kluk a když mě vyndali jako první holku a řekli mě to tak jsem vůbec nereagovala 😀 já myslela,že to říkají nějaké jiné mamině 😅 a nakonec mě sousedka narychlo prala růžové věcičky po jejích holkách 😀 ,ale abych pravdu řekla,ta moje cácora je opravdu jak kluk z divokých vajec 😀

beruska2x
28. led 2010

ja vedela kluka od 17tt 🙂

kubaka
28. led 2010

bezpečně ve 20. tt, v Podolí mi to řekli v tomto termínu již najisto. Ve 13 tt to doktor nevypustí, protože je to jen odhad.

berenika39
28. led 2010

Nám řekl pan doktor v 16.tt, že je to kluk, a jestli ne, že dá šampus....samozřejmě to nebylo 100%, ale je zkušený, s UTZ umí, tak jsem věřila...přáli jsme si všichni (brácha,táta i já), aby to byl kluk, tak to bylo strašně dojemný, vyšlo to a dneska je mu rok a půl...
Hodně záleží na mudr, někdy s tím otálí, aby třeba nezklamali rodiče, ale u nás to klaplo dost brzo.
btw, bylo nám fakt jedno, co to bude, hlavně aby bylo zdravý....co si budem povídat......

fanfantulipan
23. kvě 2011

@verunnecka Ahoj. Mohla bych se zeptat, podle čeho sestra určuje pohlaví? Ráda bych její služby využila, pokud by to bylo možné 🙂.
Díky.

verunnecka
22. říj 2012

@fanfantulipan promin sem tu až po letech.ale vypočítává se to z krev.skupiny atd.

marci2305
2. lis 2012

Mne chalpcov potvrdili bežným sonom dosť skoro cca 13-14 týždeň. Lepšie to u nich vidno.. 😀 U dievčaťa, čo som čítala, to s určitosťou nevedia povedať, nakoľko "to" môže byť schované 😉 dosť dlho!

nikmik
2. lis 2012

@marci2305 mě kluka potvrdili v 17tt, pořád mám obavy, jestli je to pravda a jnemusím už kupovat jen neutrální věci 🙂

marci2305
2. lis 2012

@nikmik No mne pri prvom povedali, že to bude chlapec a ja som si už veselo objednala vlnu v slabučko modrej aj zelenej farbe a pekne krásne vyplietala až do pôrodu svetríky. No ešte som nič z výbavy pre istotu nekupovala a keď som aj dostala predčasne, tak iba v bielom 😉 Človek nikdy neverí, až pokým sa to nenarodí 😉 Ale nad menom som už rozmýšľala.. 😀 No a pri druhom bolo tiež vidno "pipíka"... Neviem čím to je ale ja som mala od začiatku taký pocit, že to bude chlapec, pretože mám chute a všetko také isté ako pri tom prvom.

ejmisek
30. pro 2014

Prosím, zkušené maminky, jestli byste mi poradily pohlaví miminka. Foto neni moc kvalitní, ale něco málo tam vidím, jak jsem zakroužkovala. děkuji Vám za odpovědi .-)

linda.r
30. pro 2014

Tak z téhle fotky to nikdo nepozná 😅

nikousek1
6. led 2015

Tak já nevím, ale asi mám idiota doktora. Jako je to soukromník a každý jeho kliniku chválí. Ale co já tam jdu, tak nejsem s ničím spokojená. Jsem ve 20tt a stále nevím pohlaví miminka. Na poradny chodím v intervalech MĚSÍC + nějaký ten týden navíc a tak jsem z toho zoufalá. Asi nejde změnit gynekologa že?

nov777
6. led 2015

@nikousek1 Jasne, ze to jde. Menila jsem v 9.tt. Proste si zavolej jinemu a zeptej se, jestli te vezme. Urcite rekni, ze jsi tehotna.

nikousek1
6. led 2015

Já jsem chodila ke gynekoložce do Ostravy-Vítkovic, ale měla jsem s ní špatné zkušenosti když jsme se snažili o miminko. Byla taková nepříjemná. Ale teď jsem už ve 20 tt tak mě je to takové divné. Ale ten soukromník je strašný. Skoro nic o svém mimču nevím. Kdyby nebylo internetu, tak bych ani nevěděla, že jsem těhotná.

nov777
6. led 2015

@nikousek1 Ja odesla po tom, co me moje gyndarka nechala v 8tt s krvacenim cekat pres hodinu v cekarne a pak mi rekla, ze si mam zajem nekam na ult. Totalni ztrata casu. Novy doktor s tim vubec nemel problem. Vzal me do sve pece okamzite.

nikousek1
6. led 2015

@nov777 no doktoři v České republice jsou jedním slovem NESCHOPNÍ. Neříkám, že je takový každej doktor, ale v poslední době mě fakt udivují všichni. Jen prachy, nic víc.

nov777
6. led 2015

@nikousek1 Já mám pocit, že každej doktor je dobrej, dokud něco neřešíš 🙂 To se teprve pozná, která bije 🙂 Vyměnila jsem v těhotenství gyndařku i hematoložku. A musím říct, že ti noví jsou prostě skvělí. Je potřeba nebát se změny a papírování 🙂 Jestli nejsi spokojená, fakt bych si našla jiného.

nikousek1
6. led 2015

@nov777 To se taky chystám, jenže tam, kde docházím k tomu soukromníkovi tak tam mají hodně dobré přístroje, že fakt ti to dobře všechno zobrazuje a bojím se té změny, že když přejdu ke své původní gynekoložce tak že bude protiva :D a já pak budu litovat. Ale asi je fakt čas to změnit, protože to mám taky celkem daleko dojíždět tam. Jinak jsi to celkem vystihla - dobří jsou všichni dokud něco nepotřebuješ :D

kopalka91
21. led 2016

milé maminky.. potřebuju radu.. prosím vás kde mi zjistí pohlaví miminka bez ohledu na to v kolikátém týdnu těhotenství jsem? 🙂 volala jsem si do Ústí k panu Mudr Jiří Zahrádkovi a bylo mi řečeno že to dělají až ve 20 týdnu a stojí to 1000 kč.... jsem v 16 týdnu..poradte prosíííím děkujii 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru