Kdy nejdřív lze na UTZ poznat pohlaví miminka?

kamilka007
23. říj 2013

Jsem sice teprve v 9tt, ale prakticky od prvního dne, kdy jsme s tím vyšli na světlo, se celá rodina dokola vyptává, co to bude. Tak se chci zeptat, kdy vlastně nejdřív jde pohlaví u mimíska zjistit, abych od nich měla pokoj. 🙂 Ne vážně, taky jsem samozřejmě zvědavá. Na velký utz jdu v 13+0, půjde to (při ideálních podmínkách) vidět už tam?

roma_ka
23. říj 2013

Já jsem byla na prvotrimestrálním screeningu včera (podle MS 12+6, podle UZV 13+2) a doktor říkal že je to vidět pěkně, my si to ale nenechali říct, chceme překvápko 🙂

mili00
23. říj 2013

mně to u prvního řekli v 16t, a u druhého tak kolem 20 t. 🙂

evulinkab
23. říj 2013

@kamilka007 Ano, už na velkém ultrazvuku okolo toho 12,13 týdne těhotenství to videt jde(pokud mimčo spolupracuje).Sice prý pohlaví v tomto týdnu vypadá jakoby stejne, ale měří se tam nejaký uhel, ze kterého vyroste pozdeji "to" klučičí či holčičí. 🙂 Mně to ve 12tt doktor řekl naprosto přesně- prý kluk jako buk(a mel pravdu, nyní je ten kluk už skoro 5letý).Ted u druhého mimi jsme to vedet v tom 12tt nechteli, stejne jsme to ale nevydržely a říct si to nakonec nechali na druhém velkém utz.

zuzamik
23. říj 2013

Jak už bylo řečeno- na screeningu ve 12-13tt už to zkušený doktor poznat může- nám to řekl a ve 21tt na druhém velkém utz nám to jiná doktorka potvrdila 😉 Ale mimi musí mít náladu a nechat si tam kouknout- my máme exhibicionistu, neměl moc snahu se schovávat 🙂

markyzka84
24. říj 2013

@kamilka007 dobry doktor to jiz dokaze rici.. meli jsme spicku v oboru a rekl nam to 12+1 vsechny dalsi utz jen potvrzovali a po porodu zadne prekvapeni se nekonalo 🙂

mysicka_lb
24. říj 2013

Ahojky, mně doktor na ultrazvuku ve 12tt ještě nechtěl nic říct, že by se mohl splést. V 16tt určil kluka, ale že to je ještě velmi malé a nedá se to s jistotou říct. Asi opravdu záleží na tom, jak dalece je doktor špičkou v oboru.

caboonek
24. říj 2013

Ahoj, s určitostí ti pohlaví miminka potvrdí zkušený lékař na genetickém screeningu v 1. trimestru. Nám přímo udělal i detailní fotečku 😉

anulilinkaaa
6. lis 2013

Pokud nebudeš mít stydlivé mimčo jako my, tak se to dá určit od 12tt. Naše miminko se, ale brání. Pokaždé se tam dole nějak kryje. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru