Kdy se dělá odběr plodové vody?

monika1415
8. srp 2013

Chci se zeptat kdy se dělá odběr plodove vody ?? A jestli mám mít strach :(

prcek91
8. srp 2013

a budou ti ho dělat??

anina32
8. srp 2013

@monika1415 Mě ho dělali na přelomu 19 a 20 týdne, bylo to chvilku nepříjemný, nic hroznýho, ale pak jsem po pár dnech skončila v nemocnici s krvácením. Udělal se mi hematom a v nemocnici potvrdili že to bylo následkem toho odběru, byly to hrozný nervy, ale naštěstí to dobře dopadlo a po týdnu mě pustili domů a tentýž den jsem se dozvěděla že čekám zdravého chlapečka 😉

berenika39
8. srp 2013

@monika1415 musíš na odběr plodové vody? proč?

elana
8. srp 2013

@monika1415 aby to bylo bezpečné, dá se dělat nejdřív od 16+0. Strach...to je individuální, záleží hlavně na tom, proč by byla amniocentéza dělaná, resp. jestli strach z porodu postiženého dítěte je větší, než ze samotného odběru. Obecně se udává kolem 1%, že dojde k potratu zdravého plodu po AC (nejčastěji z důvodu infekce nebo odtoku plodové vody), čím více výkonů pracoviště má, tím nižší potratovost, takže podle toho volit kde to případně udělají. Bolest při odběru je taky hodně individuální, každý to vnímá trochu jinak, moje švagrová, která je jinak dost bolestín a třeba při očkování omdlévá, tak říká, že AC ji nebolela, že to bolí určitě míň než ta injekce do svalu...ale někdo má zas jistě jinou zkušenost, jako u všeho🙂

zamilovanadonej
8. srp 2013

@monika1415 Brrr...já osobně bych nešla, stejně jako jestli budu těhu ještě někdy odmítnu ten deb...ní test na cukrovku. Ale chápu, že někdy je potřeba jít...

alpakovo
9. srp 2013

ahoj, já jsem byla po krevních testech a můžu říct, že nepříjemný pro mě nebyl samotný odběř, ale čekání na výsledky. Možná patřím k těm šťastnějším, ale bylo to naprosto bez problémů, ani potom se žádný problém neobjevil 😉

janicka85
9. srp 2013

monika1415, ahoj omlovám se, že vstupuji až dne sdo diskuze, ale mám s odběrem plodovky špatné zkušenosti, už bych na nio nešla, miminku to nijak nepomůže, spíš ublíží mu ten stres, který tě bude doprovázet a to čekání na výsledek, taky bys mohla o mimčo přijít
lékaři to dopoučují, ale jejich dítě to není
držím pěsti 🙂

jasminy
9. srp 2013

Myslím, že to bylo kolem 20. tt, ale já jsem amniocentézu odmítla. Měla jsem strach, že bych mohla o miminko přijít. Těhotenství i porod byl bez problémů, mám zdravou holčičku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru