Kdy se objeví na ultrazvuku akce srdíčka?

kominka
7. srp 2007

Ahojte Holky potřebuju znát vaše názory a zkušenosti. Jsme rok po svatbě a na druhý měsíc se nám podařilo otěhotnět. Podle ultrazvuku jsem dnes 5+3 ale ještě tam včera doktorka neviděla akci srdíčka. Zítra jdu na další a říkala, že už by tam mělo být.Mám docela strach tak se chci zeptat jak jste na tom vy? Jakou máte zkušenost a kdy se vam to srdíčko na ultrazvuku ukázalo?

mikca
7. srp 2007

ahoj, já byla na utz poprvé v 6 týdnu a už bylo srdíčko vidět, ale zkus se zeptat ve volné diskusi porodní babičky ona tí dá správnou odpověd.tak hodně štěstí 🙂

kim
7. srp 2007

U každého jinak, nevíš, kdy přesně jsi měla OVU a tím pádem otěhotněla, ale udává se, že max.do 7tt od posl.MS by už mělo být fakt viditelné!!!!!!
Já byla na 1.utz v 8tt, takže mě tyhle trable naštěstí minuly!!!!!!Srdíčko už bylo(bilo) 😀 😀 😉 Držím palce!!!!!

acornika
7. srp 2007

ahojky, neměj strach, já jsem byla 5+4 a taky ještě nebylo srdíčko vidět ( taky jsem se strachovala ) a pak za týden už hezky bouchalo, takže buď v klídku a gratuluji maminko 🙂

kominka
autor
7. srp 2007

acornika:dekuji trochu jsi me uklidnila

marfuska01
7. srp 2007

Kominko bud v klidu, to je zatím jediný co můžeš dělat. Nenervuj se, to taky není pro miminko dobrý..
Mám s tím svou zkušenost. 12.1.2007 jsem byla na kyretáži, právě z důvodů, že se nám nerozběhlo srdíčko.. Jinak bych ted v sobotu 11.8.měla termín ☹
Je taky možný že nejsi přesně 5+3, můžeš být i méně.. Takže to chvilku potrvá, ale zhruba to bývá kolem toho 6.týdne..
Moc ti přeji aby se to podařilo. Já jse si to zažila a nepřála bych to nikomu ☹(
Navíc jsem se vrátila z nemocnice do práce a kolegynka mi oznámila, že je těhu. O jeden měsíc mín než bych byla já. Nikdo to v práci nevěděl že jsem těhu, naštěstí, nevím jak bych se tvářila, když ona tady probírala všechno kolem toho, jak je jí špatně a vůbec všechno, ale šíleně přehnaně. Přeju jí to..
Ale aspon vím, že pokud se nám to podaří znovu, tak v práci o tom vůbec nebudu mluvit, třeba tam bude taky někdo komu se to stalo, nebo kdo se tajně snaži o mimi a moje radost by ho jen zraňovala ☹

Kdy jdeš k MUDr.?? Dáš nám vědět jak jsi dopadla?

kominka
autor
7. srp 2007

Ja vim, ze musim byt hlavne v klidu ale moc mi to nejde.Mensi urcite nejsem,protoze podle PM jsem uz na zacatku 7 tydne, ale vic verim tomu ultrazvuku.Ale diky moc za podporu.A verim,ze se vam to jednou podari. Ale chapu, ze je to tezky. Drz se
K MUDr.jdu uz zitra tak uvidime a urcite dam vedet

marfuska01
7. srp 2007

Já vím.. ☹

Tak zítra! Hodně tfuj tfuj tfuj! Pa pa

marfuska01
8. srp 2007

Kominko, tak čekáme na tvou zprávu jak jsi dopadla u MUDr.! Držím hodně pěstičky!!

cibule
8. srp 2007

Ahoj holky!
Já byla na prvním ultrazvuku min.středu, což bylo 5tt od poslední ms. Od početí, ale jen asi 3tt a 3dny. Taky ještě srdíčko vidět nebylo, je to moc brzo, no... Byla vidět jen bílá tečka. Na kontrolu jdu ale 22.8., což je za 14 dnů a tak už snad bude bouchat 😀

marfuska01
8. srp 2007

Hodně štěstí cibulko 😀

určitě podej info!

Já jdu 21.8. na kontrolu, dnes jsem zjistila 2 čárky na testíku. teda jednu určo a tu druhou o něco mín, ale je tam 😀
Tak taky doufám že to pak bude v pořádku. Nechci už si to prožít znovu ☹

dit
8. srp 2007

ahoj, já byla včera u doktorky poprvý, jsem konec 6tt a akci srdce tam už viděla 🙂 tak neboj a držím palečky 😉

marfuska01
8. srp 2007

Tak to moc gratulace!! 😀

kominka
autor
8. srp 2007

Ahojte holky tak pořád nic, ale koukal na to zkušenější lékař ( kterého znám a věřím mu ) a říkal, že je to v pořádku. Těhotenský hormon stoupa jak má, takže mě docela uklidnil. Na kontrolu jdu zase v pondělí, ale jsem opravdu klidnější.Díky všem za podporu.
marfuska01:moc gratuluju a věř, že už to bude v pořádku.Co se opakovalo poprvé nemusí být podruhé. 🙂

marfuska01
8. srp 2007

Nechci tě strašit, ale trošku mi to připomíná to moje 1.těhu. To jsem tam chodila vždy v PO a ve ČT, ale teprve po 2 týdnech mi vzal krev na HCG. V PO měla 25000 jednotek a ve ČT měla 28tisíc. Stouplo to jen díky umělým hormonům, co jsem dostala - Utrogestan.
Ale i tak, kdyby to bylo OK, mělo by se to zdvojnásobit..

ALe budu moc držet pěstičky a tfuj tfuj tfuj!! Dáš pak vědět??

kominka
autor
8. srp 2007

marfuska01:no tak to díky. 😢 Já začínala na 364,po dvou dnech bylo 1306 a za 4 dny 5419 takže mi to zatím stoupá jak má. Žádné hormony neberu, jen kyselinu listovou a ta na to nemá vliv. Tak se uvidí v pondělí.Dám pak vedět.Tobě taky držím palečky toho 21.8

dadaska
9. srp 2007

Ahoj holky!Rok jsme se snažili s manželem o miminko a teď to vypadá, že se nám to konečně podařilo, v úterý jsem byla na prvním UTZ a doktor řekl, že vidí gest.váček o velikosti 12 mm, což prý odpovídá 6+0tt, ale podle poslední MS bych měla prý být 7+00 tt. A srdíčko tam bouchat neviděl, tak mám teď strach, aby to bylo v pořádku. Nemáte někdo podobné zkušenosti, abyste mi mohl poradit ? Díky 😨

marfuska01
9. srp 2007

To snad bude v pořádku, Dadasku.. Ale přečti si naše články nad tvým..
Třeba můj poslední.. Dle lékařské zprávy jsem byla 9tt..

Kominko tobě to roste, to je dobře.. !
Kyselina na to vůbec vliv nemá, já jsem baštila ještě Calibrum Baby Plan. Vlastně to baštím už rok 🙂

maja1979
9. srp 2007

ahoj dadasko, naprosto presne vim jak ti je! ja na ultrazvuk litala asi tri tydny, nez se objevilo srdicko, byla jsem z toho uplne hotova, ale nekdy okolo toho 7tt se srdicko objevilo objevilo, umite si asi predstavit holky tu ulevu, uf. na tu posledni MS moc nehled, vzdyt si mohla mit klidne ovulaci pozdeji a z toho dovodu se mohla otehotnet pozdeji a proto neni to srdicko jeste treba videt!u me napred taky videli jen gestacni vacek 14mm a tyden nato uz bilo srdicko. nejsem samozrejme lekar, ale kdyz tam alespon NECO videli, tak si myslim ze je velika pravdepodobnost, ze pri dalsi prohlidce se uz budes divat jak prckovi bije srdicko. tak drzim palecky!!

dadaska
9. srp 2007

No, já mám strach jako blázen, na kontrolu mám jít za 1-2 týdny, tak tam příští čtvrtek vyrazím, ať vím, na čem jsme.... Hrozně moc bysme si to mimčo přáli, tak doufám, že to dopadne dobře.

kominka
autor
9. srp 2007

dadaska: úplně tě chápu a rozumím, my taky ještě nemáme akci, ale jak říkají holky mohla jsi mít ovulaci později. Ale taky mám pořád malinký strach, ( i když mě včera doktor trochu uklidnil ) proto jsem tohle téma rozjela. Tak držím palečky a dej pak taky vědět.

misakulicka
9. srp 2007

Ahojky,
my jsme byli na prvním ultrazvuku teď v pondělí 6.8. a dle ultravzuku jsem byla 6+0 tt a miminko se tam hejbalo!!!! huráááááááá! jen aby to vydrželo. Ne jak minule.Jen mě teď trápí špinění:o( Doktorka potvrdila, že srdíčko bije.

dadaska
9. srp 2007

kominka: dík, třeba to tak může být a mimčo je mladší, než si doktor myslí, a srdíčko se mu rozběhne dýl, ale stejně se bojim. Uvidíme příští týden. Papa

denousek
9. srp 2007

kominko ja jsem mela neco podobneho byla jsem u dr podle ms v 6tt ale nic tam nevidel podezdrival me na mimodelozni mela sem depku ale za 2 tydny se mimi ukazalo mela jsem ovu vazne pozdeji otehulela sem pozdeji o cele 2 tydny takze kdyz jsem byla u dr tak jsem byla asi ve 4tt a nic tim padem nebylo videt...ale ted uz rosteme jak mame 🙂 snad.....

bihan
10. srp 2007

Babulky, podľa jednej mojej múdrej knižky začína byť srdiečko začína biť na 21. deň po oplodnení, väčšinou začína byť viditeľné na 28. deň po oplodnení, čo je presne 6tt, ale na to, aby ste vedeli presne určiť tento deň, musíte úplne presne vedieť, kedy došlo (ani nie tak k ovulácii, ale) k oplodneniu...
Viem, že sa to ľahko povie, ťažšie urobí, ale chce to hlavne TRPEZLIVOSŤ 😉

marfuska01
13. srp 2007

Kominko tak už je tady pondělí, čekám od tebe radostnou zprávu!! 🙂

Míšo-kuličko, moje mamka špinila celé těhu se mnou i se švícou a obě jsme zdravé a celé 😀

Jasně to tak může být, nemušíš mít ovulačku přesně v polovině cyklu ale později. A dokonce, když jsem prvně otěhotněla, tak jsme se začali snažit až týden před menstruací, cca 22 den cyklu a ono ejhle, ono to vyšlo! Nepočítalal jsem kdy mám ovulačku ale prostě jsme se milovali a milovali..
Takže taky trpělivost a hodně tfuj tfuj tfuj 😀

kominka
autor
13. srp 2007

Ahojte holky ta jsem dneska dle ultrazvuku 6+3 a srdíčko konečně viděla,jupíííííííí.Mám děsnou radost a všem díky za podporu.
Maffuska01 tfuj tfuj ať tě potěší toho 21.8
dadasku: tobě taky tfuj tfuj ať se co nejdřív ukáže
Je to paráda pocit

marfuska01
14. srp 2007

No tak gratulace!!! Já už jsem tady v těch 15:48 nebyla a celý večer jsem přemýšlela jak jsi dopadla! Tak to mám radost!! 😀

yasmin07
14. srp 2007

Ahoj, já byla u dr. 6+4 tt a srdíčko bilo 😉

roza
14. srp 2007

Ahoj, já byla taky nějak kolem 5. týdne poprvé a ještě nic nebylo vidět, ale o týden později už srdíčko bilo 🙂

pavlinka3
14. srp 2007

na první UTZ jdu 5+5 myslíte, že už bude srdíčko?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru