Kdy se objeví na ultrazvuku akce srdíčka?

kominka
7. srp 2007

Ahojte Holky potřebuju znát vaše názory a zkušenosti. Jsme rok po svatbě a na druhý měsíc se nám podařilo otěhotnět. Podle ultrazvuku jsem dnes 5+3 ale ještě tam včera doktorka neviděla akci srdíčka. Zítra jdu na další a říkala, že už by tam mělo být.Mám docela strach tak se chci zeptat jak jste na tom vy? Jakou máte zkušenost a kdy se vam to srdíčko na ultrazvuku ukázalo?

olivz
14. srp 2007

Pavlínko, srdíčko by v 6. týdnu mohlo být vidět,ale nejspíš uvidíš jen bílou bublinku a srdíčko až další týden.Držím pěstičky 🙂

pipisek
14. srp 2007

já byla na prvím UZ v 6+5tt a vidět nebylo. po 14 dnech už ano, ale také mi dr. posouval termín porodu, protože jsem otěhotněla později. je to hodně individuální....
držím palce 😉

dadaska
14. srp 2007

kominko to je super !!!!!!!!!!!! já byla dneska na dalším UTZ a podle doktora jsem v 7.tt, prý je sice mimi menší, ale srdíčko už mu bouchalo, já byla úplně na měkko, to bylo tak krásný, vidět to na obrazovce, jak mu tluče 🙂 🙂 😀

kominka
autor
14. srp 2007

dadaska: to je u tebe taky super,moc gratuluju, je to děsná úleva že jo. Tak si to užívej. 😉

dadaska
14. srp 2007

kominka: to teda je 🙂 máme přijít 4.9. na KO a první odběry a doktor mi vystaví průkazku, tak teď hlavně v klídku, ať prcek pěkně roste, první 3 měsíce jsou nejdůležitější !!!

janesm
16. srp 2007

Ahoj Těhulky!!!
měla jsem z počátku problémy a srdíčko ukázalo svoji akci už na začátku 6tt ale myslím že to může být klidně i o týden až dva později,přesný den početí nám níkdy neurčí.
Všem moc držím pěstičky a přeji krásná rostoucí bříška!!!!! 🙂

map79
17. srp 2007

Ahojky,
na UZ se mi objevilo srdicko v 7tt - a v 6tt mi HCG trochu kleslo - ted jsem v 13tt a myslim, ze v pohode.
Tak nestresovat.

svetluska.l
18. srp 2007

Ahoj holky,tady porad slysim,ze prvni tyden srdicko nebilo a dalsi tyden uz jo...to chodite takhle casto?Ja mam asi spatnou gynekolozku nebo ja nevim....byla jsem u doktorky cca 6 tydnu po posledni menstruaci,udelala mi jen fotku na ultrazvuku,kde byla takova fazolka a objednala me az za mesic...zadne srdicko videt nebylo/to je jeste brzo,rozumim/ ale nepozvala me za tyden ci 14dni na dalsi..az za mesic....mam te dtrochu strach...jdu az 27.srpna,to je vic jak za tyden....nevite proc me nepozvala driv?Ani mi nerekla,v jakem jsem tydnu jako vam...ja si to pocitam jen od prvniho dne posledni menstruace...jinak nevim vlastne vubec nic...co vam doktorka napoprve vse rekla?Prosim poradte.Jinak vsem moc gratuluju k mimi🙂

ao
18. srp 2007

svetlusko: a jsi si jistá, že jste se o srdíčku bavily? někteří doktoři toho moc nenamluví a když se člověk sám nezeptá... já byla poprvé v 6+2tt, taky si vyfotil fazolku a založil do karty, pak jsem se zeptala na srdíčko a on, že je vše ok a vysvětlil mi kam se přesně soustředěně dívat, abych blikající tečku-srdíčko viděla, pak jsem šla až za měsíc. buď v klidu, asi jej viděla přišlo jí vše ok, proto jdeš klasicky za 4 týdny. po týdnu objednávají, když se jim to nezdá v pořádku, což nebude tvůj případ 😉

svetluska.l
18. srp 2007

Ao moc dekuju...nebavily,ja byla vyjukana,nevedela jsme ,ze se mam na neco ptat,ja myslela,ze mi doktorka vse rekne...nerekla mi tedy skoro nic..jen jestli nekourim🙂Mam trosku strach,o miminko moc stojime a moc moc se tesime🙂Chtela jsem se zeptat...jste povercive a nechavate nakupy az alespon po tech rizikovych 3 mesicich?Ja uz videla tolik krasnych veci a porad se drzim,ze je jeste brzo🙂

krista
18. srp 2007

Ahojky Svetlusko já si taky myslím, že není moc důvodů k obavám, protože kdyby bylo něco v nepořádku (srdíčko nebilo, mimoděložní těhu) tak to by ti určitě Dr. dala vědět, protože pak se postupuje rychleji 😉

Co se týče těch nákupů tak já to opravdu nechávám až na dýl, možná až tak po tripple testech že bych si něco koupila, protože já mám rizikové těhu a tak mám pořád dost strach a nechci nic zakřiknout 😉

Jinak se srdíčkem já jsem to měla komplikovaný 😀 , poprvé jsem byla na UTZ dle MS v 5tt+3, v nemocnici mi řekli že miminko je větší a je 6tt+5 a srdíčko nebije, že není vyloučeno Missed abortion, abych přišla za dva dny to jsem dle nich byla v 7tt - srdíčko stále nebylo vidět (už mě strašili revizí) ale pro jistotu mě objednali na příští týden, to už jsem dle nich měla být v 7tt+5 - srdíčko bylo a bilo!!! Nakonec mi do zprávy napsali že jsem opět 6tt+5 (což jsem nechápala 😨 ) a zpětně jsem se dozvěděla (dle UTZ kde jsem byla teď nedávno) že v době první návštěvy jsem byla 5tt+1, 2. 5tt+3 a další 6tt+1 (tady už srdíčko bilo) takže se taky nenechte od nich strašit!! Mě posílali na revizi a týden jsem byla absolutně grogy, manžel miminko prosil aby vyrostlo že ho moc chceme, hlavně že by se neměli těhulky stresovat ne?! 😒

Takže všem bijící a krásná zdravá srdíčka 😵

lenkamen
20. srp 2007

Ahoj,já byla na UTZ v 6tt+1 a paní doktorka koukala a koukala a prý nic nevidí. Dneska jsem byla znova, už v 8tt+3 a už tam srdíčko bylo a odnesla jsem si krásnou fotku🙂

kominka
autor
21. srp 2007

Ahojte holky, tak jsem včera byla na kontrole a vše v pořádku, srdíčko bije. Podle PM jsem 9 týden ale podle USG se ji to zdá o dva týdny menší takže na to malé zpoždění mělo nárok. Na další jdu za 4 týdny. Pa 🙂

marfuska01
22. srp 2007

Ahoj holky.. Tak jsem byla včera na kontrole a jsem dle ultrazvuku 5+6. 😀
Jít tam prý o 3 dny dřív tak nic nevidí..
To jsem byla včera, takže dnes jsem 5+7 a zítra 6+0 ? V tom se moc nevyznám..

Ale srdíčko tam ještě vidět nebylo, tak tam jdu znovu v pondělí.. Bojím bojím, aby to nebylo to co minule ☹(
MUDr. mi předepsal Duphastony, 2x denně. Ach jo, to zase budou nervy ☹

kominka
autor
22. srp 2007

Neboj to bude určitě v pohodě. To co bylo minule se nemusí opakovat. Miminko potřebuje čas a zítra jsi 6+0 ( to je jako ten 7 den) Dej pak vědět

marfuska01
27. srp 2007

Ahooooooj!! Tak jsem dnes byla u MUDr. a když jsem si to sama počítala od poslední návštevy, když tam něco viděl, tak dnes bych měla být 6+4.

Seděla jsem na té koze, knedlik v krku a nemohla jsem dýchat! Opravdu, mě se najednou tak zastavilo srdce že jsem ani nemohla prolomit to hrobové ticho, které v ordinaci bylo!
ALE ! Doktor řekl že tam už začátek srdíčka vidí! Něco se tam už hýbalo, ale já mu povídám že tam nic nevidím a on že at přijdu za týden, že už tam toho uvidím hodně! Takže jsem klidnější, srdíčko tam dle doktora je (já ho ještě neviděla úplně) ale čeká mě další dlouhý týden :(

Ale mám z toho ohromnou radost!! 😀

kominka
autor
27. srp 2007

Super Marfuska01, příště tam určitš uvidíš i ty to srdíčko. Já tam taky toho moc neviděla ale prej tam je.

iivusja
29. srp 2007

Ahoj holky, jsem na začátku 8 týdne. Předevčírem jsem byla na prvním SONU, doktorka mi "fazolku" 😀 ukázala, ale o akci srdíčka neřekla ani ň. Mě nenapadlo se zeptat, byla jsem vyjukaná a nadšená, protože mi teprve potvrdila těhotenství, do té doby jsem to nevěděla jistě. Jen řekla, že všechno vypadá v pořádku, ale o srdíčku ani slovo.
Objednala mě na příští týden do poradny, ale tam sono nemá.. Tak se trošku bojím...

JInak všem těhulkám gratuluju přeju zdravá miminka! 🙂

krikri27
29. srp 2007

ivu, když je vše v pořádku, je v pořádku i srdíčko, někteří dr. nejsou moc ukecaní, ten můj taky nebyl sdílný a rodím za 7 týdnů 😉
Držím pěsti, přeju krásné těhu 🙂

iivusja
29. srp 2007

krikri27 díky za uklidnění 🙂 , hned se cítím líp 🙂
Tak TI držím palce, ať porod proběhne, jak si přeješ a ty i holčička jste v pořádku! 🙂

krikri27
29. srp 2007

Ivu, dík, měj se 🙂

krista
21. kvě 2009

entillkaa • 1d • 21. únor 2008 v 10:57
Holky, poradila byste mi některá....byla jsem u doktora a jsem 5+6 tt - ale srdíčko nikde....a velikost 2,4 mm....nemělo by už srdíčko být vidět? jak jste to měly vy?

many • 1d • 21. únor 2008 v 11:00
jáááááá bych teď kecala ale kolem toho 7.nebo 8. 😒

uci • 1d • 21. únor 2008 v 11:29
nam v 6tt este nebolo vidno, az niekedy tusim v 8tt, zalezi aj od kvality UTZ

paolin • 2d • 21. únor 2008 v 11:44
tak nase se objevilo v 7.tt. uz uz nas posilali na revizi a najednou kuk a bylo tam 😀

pattie • 1d • 21. únor 2008 v 11:51
lentillko: poprvé jsem byla na UTZ tak nějak jako Ty a byl vidět jen "váček", prostě zárodek a nic víc. Taky myslím, že až tak 7-8 týden.... neboj!!!

kacka.va • 1d • 21. únor 2008 ve 12:37
mně bylo taky vidět v tom 8.tt, ale předtím jsem na utz nebyla, ale všude většinou píšou 7.-8. týden

lentillkaa • 1d • 21. únor 2008 ve 14:43
holky děkuju moc 😵 Uklidnily jste mne

atelektaza • 22. únor 2008 ve 00:33
kdy je vidět přesně nevim... každopádně srdce se zakládá už 21. den! a od té doby bije....-)

ceeruti • 1d • 22. únor 2008 ve 00:53
záleží taé na kvalitě UTZ-mě po IVF "vyhodil"Dr v 5+1tt a to byla videt AS,ale u spolubojovnice až 6+... ted nevím,je to nejspis individualní 😀

miruskaaa • 1d • 22. únor 2008 v 10:22
lentilka ja byla v 8tt a mel 2,4mm a uz srdicko videt bylo

cipin • 1d • 22. únor 2008 v 11:15
U mě bylo vidět někdy v půlce sedmého týdne... Tak neboj, ještě je čas 😅

anta • 1d • 22. únor 2008 v 11:52
Přesně tak, u mě to taky bylo vidět až někdy v tom 8 týdnu a pohoda. Dneska jsem bublu zase viděla, to je ale divoch

krista
21. kvě 2009

slunicko.lucinecka • 1d, 7tt • Dnes ve 12:52
Ahojky holky, poslední ms sem měla 6.3, za měsíc, kdy sem čekala další ms nepřišla, test negativní, další týden zase negativní a 22.4 už pozitivní, u dr jesem byla hned druhý den, ale nebylo nic vidět a hcg bylo nějakých 150, měla sem podezření na mimoděložní těhotenství, ael za týden už tam váček byl vidět...na kontrolu sem měla jít za 3 týdny na srdíčko (dnes), podle utz (podle ms to prý brát nebudem, protože sem pravděpodobně otěhotněla 1. nebo 2. týden v dubnu) jsem teď 6+2-3tt, ale srdíčko ještě nebilo...prý je pro tentokrát vše ok, protože prcek roste, ale příště už yb srdíčko být mělo, jinak je něco špatně....proto se chci zeptat, ve kterém týdnu to zjistili u vás...

wacinka • 25tt • Dnes ve 12:55
ahoj mně bylo srdíčko vidět až v 8 tt. takže hlavu vzhůru, určitě začne ťukat neboj 😉

adellaide03 • 18tt • Dnes ve 12:55
Ahoj Slunicko.Lucinecka u mě bylo srdíčko 7+5 takže se neděs určitě příště už bude.Držím pěstičky 🙂

slunicko.lucinecka • 1d, 7tt • Dnes ve 13:00
Holky, díky...u nás je to takový celý psunutý ☹ podle ms bych měla mít už skoro 3. měsíc za sebou a teď se plácám sotva ve druhým 😵

adellaide03 • 18tt • Dnes ve 13:05
Sluni nebuď smutná já to měla podobně. Předtím jsem měla dlouhé cykly a teď už jsem byla 48 DC a MS nikde tak už jsem byla na nervy co se se mnou zase děje protože když jsem byla asi 40 DC na kontrole dr. ještě nic nepoznal tak už jsem zase propadala panice a už nám pomalu hrozily různé vyšetření tak jsem pořát čekala na MS protože mě bolelo břicho a holky říkaly ať ještě zkusím test tak jsem zkusila a byly tam // takže jsme na tom podobně, vím co je to za trápení. Teď mám zase trápení s tripple testama. Nedopadly nejlíp tak musím jet zítra do Olomouce na velký ultrazvuk jestli je vše OK. Pořát jsou to nějaké starosti.

slunicko.lucinecka • 1d, 7tt • Dnes ve 13:16
adell, já to měla tak rozhožený, protože to byla vlastně první ms po porodu, takže mi všichni říkali, ať to neřeším, že i dr mi nic nemůže dát (kojím), tak sem to neřešila, ale pak mi to začalo vrat, tak sem napsla ještě tady a holčina mi poradila udělat test...to mě vůbec nenapadlo, už sem si naplánovala den potom dr, byl to šok 😀 ty //!!sice sme plánovali, ale že se to povede hned napoprvé by nás ve snu nenapadlo 🙂 a od té doby se pořád něco po... s Lukym sem ke všemu přišla jako slepej k houslím, test, druhej den dr, hned srdíčko, průkazka, všecky odběry ok, teda až na porod...ale nemůže to být pokaždý taková pohádka.... tobě moc přeju, ať nic nenajdete a já zase moc nevěřím triplům, ale strejnak vím, jaký sout o nervy, to čekání a pak když je něco špatně....takže moc a moc na tebe myslíme a pak dej vědět, ju? 🙂

adellaide03 • 18tt • Dnes ve 13:45
Sluni teda tak ty už máš jedno mimi doma. To to teda budeš mít pěkně za sebou co? Jinak všichni mi říkají, že triplům se moc věřit nedá, ale víš jak, člověk se pak bojí a zbytečně stresuje. Do toho teď končím výšku tak doufám, že malé nebude moc nervózní z těch všech mých stresů. A jak je malý starý?

slunicko.lucinecka • 1d, 7tt • Dnes ve 14:14
adell, v pondělí měl 8 měsíců..je to zlatíčko, pořád se jen směje 😉 taky dělám ještě dálkově výšku (dělala sem ji u práce) a zbývá mi ještě rok a půl 😒 a víš jak...hlavně moc nestresuj, není to zdravý 😉

adellaide03 • 18tt • Dnes ve 14:22
Sluni tak to je bezva, že je malý hodný to pak s druhým bude jednoduché že? Já taky školu dělán při práci. Neboj já vím, snažím se moc nestresovat, ale víš jak to je, někdy to prostě moc nejde.

vessna • 8tt • Dnes ve 14:36
slunicko.lucinečka:ahojky jen jsem nakoukla, nic si z toho nedělej já to mam taky celý posunutý🙂když jsem byla na KO poprvé byla jsem ve 4tt a doktor neviděl nic, a teď když jsem byla po dvou týdnech, takže 6tt už tam byl cenťákovej prcek a srdíčko pěkně bilo🙂a jsou tu holky co viděli srdíčkoa ž v 8tt, takže nevěš hlavu všechno bude fajn🙂

slunicko.lucinecka • 1d, 7tt • Dnes v 15:17
adell: snad jo...naštěstí mi jdou letos obě hlídací babičky do důchodu, takže to bude paráda 🙂

vess: díky, snad to dobře dopadne 😉

k.ate • 23tt • Dnes v 15:32
sluni - to chce klid... i když je to těžký... Já bych teď měla být taky o dva týdny dál, než ve skutečnosti jsem (i když prcek to dorůstá, ten rozdíl😀), ale na začátku to bylo podobný jako u tebe... (jen já k tomu ještě začala krvácet...), teď jsem koukala a u nás srdíčko bylo vidět, když jsem byla 7+1tt (podle ultrazvuku tehdy...) Pokud bych to měla brát podle toho, jak to dr. naměřila potom později kolem 13 tt, byl prcek 7+5tt, no každopádně máte ještě čas 🙂

k.ate • 23tt • Dnes v 15:33
jo ještě chci říct, že dr. mě objednávala schválně až na ten zhruba 8 týden, aby už bylo jasný, že tam to srdíčko být má...

kalerat
14. pro 2009

kopretina82 • 1d, 5tt • Dnes v 19:15
Ahojky,doufám, že tu nic podobného není...
Jen mě napadlo udělat takový "průzkum", kdy jste viděly srdíčko na utz.Vím, že standardně je vidět 6-8týden, ale přece jen, každá jsme jiná...
Tak jak jste na tom byly vy? Já teď čekám na1. kontrolu a po Novém roce snad i na srdíčko.. 😉

ismail • 9tt • Dnes v 19:36
ahoj kopretino, ja mela sridicko pomerne brzy, v 5+6

poupatko8
7. pro 2010

ahoj holky jsem přibližně 5tt+4 a doktor dnes neviděl srdíčko ale bublinku sem už viděla🙂máte s tím zkušenos?za tyden jdu znovu to už by mohlo být něco vidět..jinak je to vše tak jak má být

delapa
15. pro 2010

@poupatko8 ahojky, já neměla srdíčko ani v 8.tt, vykouklo až v 10. 😉 (Posunutá ovulka...).

kikimaruska
15. pro 2010

Já byla prvně u dr. v 9 tt, do té doby jsem netušila a testy negativní...a srdíčko bylo krásně vidět 🙂

poupatko8
15. pro 2010

@delapa oki děkuji moc..uklidnila si mě

poupatko8
15. pro 2010

@kikimaruska tak to bych nevydržela🙂já měla hlavně testíky púozitivníí

kikimaruska
15. pro 2010

@poupatko8 No já o tom ani nevěděla, že jsem těhu..pak jsem měla podezření a kolem 6 tt jsem si dělala testíky a vše negativní...OK...a až když mi bylo opravdu špatně a menzes nikde, udělala jsem si další test a hle...byl pozitivní...a na kontrole u dr ,to byl 9tt i se srdíčkem 😉 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru