Kdy vám brali nejdřív krev v těhotenství? Brali i na hCG?

toga25
26. lis 2013

Ahoj těhulky a maminky, mám dotaz. Kdy vám brali nejdřív krev, když jste byly těhotné? Brali vám i na HCG, když jste měly více pozitivních testů? A kdy vám doktor dal první fotečku z ultrazvuku? Dá mi ji sám, nebo si o ni musím říct? Je to naše první miminko, tak nevím, na co se ptát a co je samozřejmost. Díky moc za odpovědi 🙂 Možná hloupé otázky, ale jsem ,,nováček" 😉

hojda
26. lis 2013

Krev na HCG nebrali, těhu zjistili ultrazuvukem, jeden dr. mi dával fotky sám u druhý ne.

romcovaklarka
26. lis 2013

@toga25 Hcg mi nebrali - taky stačil ultrazvuk, první fotku mi dali u mladší 7+3 a u staršího 6+0 🙂 Ale moje Dr. mi dělala kraťoučký utz skoro na každé poradně a z každého, co mi dělala, mi dala aspoň jednu fotku, takže já jich měla fakt hodně 🙂 a co vím, není to standard dělat tolik ultrazvuků, jsou názory, že to ani není pro miminko zdravé - kdo ví? Každopádně já to měla takto a děti se narodily obě zdravé jako řípy 😵 a ani není standard dostávat z nich automaticky fotky, někde se musejí i platit, já když byla na těch "velkých" ultrazvucích (u prvního dítěte u Apolináře, u druhého v Podolí), tak se mě ptali, jestli budu chtít fotku a stála asi stovku 😕 Ale tam zas mají pěkný ten ultrazvuk, tak jsem si je vzala taky 😀

jaja01k
26. lis 2013

@toga25 Krev na HCG mi nebrali. Fotku z ultrazvuku jsem dostala hned při první kontrole v 7. týdnu 🙂 Mě se paní doktorka vždycky ptá, jestli budu chtít i fotečku 🙂

sisi137
26. lis 2013

@toga25 pracuju ve zdravotnictví tak jsem si hcg brala sama a k dr přišla už s výsledky 🙂 Uzv mi dělal v 6.tt a v 10.tt. Teď mě čeká ten screeningový ve 12.tt. Sestřička říkala, že se pak dělá až ve 20.tt. Pojišťovny to prý nechtějí hradit. Fotku ještě nemám, dr říkal ať si počkám na fotku, která bude stát opravdu za to. Prý nejhezčí jsou v tom 12.tt a v 16.tt, ale v tom 16.tt se právě standartně uzv nedělá. Takže doufám, že budu mít z toho 12.tt na památku 🙂
Jinak základní těhotenské odběry mi brali v tom 10.tt(krev+moč), v 11.tt krev na vývojové vady(prvotrimestrální screening) a pak bude nejspíš následovat v 16.tt odběr na triplle testy.

toga25
autor
27. lis 2013

Aha, takže odběr na hcg u mě nehrozí a s ultrazvukem jak u koho 🙂 Asi se příště zeptám doktora, kdy dává fotečku on 😀 Díky za odpovědi 🙂

bajana
27. lis 2013

@toga25 mne naopak brali na prvej kontrole v 6+4tt (v Brne) 4 skumavky krvi, asi aj na HCG.....tehotenstvo potvrdila ultrazvukom okamzite, fotku som si nepytala, ale mozno by ju pre mna vytlacila...

lenus202
27. lis 2013

Mě v 5tt na ultrazvuku potvrdili těhotenství a v 8tt mi brali krev...a o fotečku si musím vždycky říct, on mi teda nedá obrázek do ruky, ale nahraje mi fotky na flešku 😉

klersin
1. led 2014

Na HCG mi odběry krve nedělali. Těhotenství mi bylo potvrzeno v 11tt a ve 13tt mi brali první odběry krve a dali první fotečku (o kterou jsem si musela říct) 🙂 za kterou jsem platila 50kč. Další odběry mi dělali v 15tt a to už jen na srážlivost krve. Zítra jdu na velký ultrazvuk ve 20tt, tak snad je prcek zdravej 🙂

mysicka_lb
1. led 2014

Mě doktor objednal na první prohlídku až v 8. týdnu, těhotenství potvrdil dle ultrazvuku, odběr krve na HCG nedělal. O fotku jsem si tehdy neřekla (nevěděla jsem, že bych měla), nedal mi ji. Na další prohlídce jsem byla ve 12. týdnu, tu už jsem si o fotku řekla. A dělal i odběry krve, ale byl to ten placený test na genetické vady, co nehradí pojišťovna. V 16. týdnu mi brali znovu krev na tripple test a znovu dělali ultrazvuk, znovu jsem si řekla o fotku. Odběry krve na to, aby zjistili, že jsem v pořádku já, mi nedělali vůbec, což mě docela štve. Jen ta genetika a pohlavní nemoci.

pegynka
2. led 2014

Ahojky,ja jsem prisla cca v 5.tt,ze jsem podle testu tehotna a doktor mi odebiral prvni krev az kdyz se delaj triple testy,coz je na nejakym 12.tt 🙂 a fotecky mi doktor taky daval na flash a to mi nabidl sam...Ale kazdy doktor je jiny...A jak se rika -lina huba,holy nestesti, kdyz nevim,ptam se, takze se nemusis nijak omlouvat...Ja nemit prede mnou 2x tehotnou tetu,taky nevim,co se bude dit,co je normalni a co ne 🙂

gepe
2. led 2014

@pegynka tripple testy krev v 16tt, ve 12tt - resp. 10tt az 13tt je NT screening 😉 jinak me ji poprve brali az na NT scrn. a neresila jsem 🙂

pegynka
2. led 2014

@gepe aha,no vidis 🙂 Tak az to mi brali krev,pak mi brali na ty kontrolni v pokrocilejsim tehotenstvi..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru