Kdy vám vystavili těhotenskou průkazku?

tiki
3. zář 2009

Ahoj holky, jen tak pro info bych se vás chtěla zeptat, kdy vám dr. vystavil průkazku. Mně při prvním dítku ve 12. tt, přišlo mi to dost pozdě, ale myslela jsem si, že to bylo tím, že při první návštěvě tam byla jiná dr., než která pak měla na starosti těhotné. Dneska jsem byla u dr. s novým těhotenstvím, tak mi udělala ultrazvuk a řekla, že průkazku uděláme za měsíc. Já po tom notýsku tedy nijak zvlášť neprahnu, ale příjde mi to trošku absurdní třeba v tom, jak se všude v chytrých příručkách a webových servrech píše, že když je vám na začátku těhu blbě, nemáte se třeba v MHD ostýchat ukázat průkazku a poprosit o místo k sezení. První tři měsíce průkazku nemám, a pak už mi jednak (doufám) nebude blbě a hlavně to na mně začne být vidět...

wacinka
4. zář 2009

mně ji vydali až ve 12.tt a jinak záchranka nejprve zachraňuje na prvním místě, pak řeší doklady....

mariv
4. zář 2009

kate: no je videt ze jsme ze stejnho mesta 🙂 Mne pustili sednou asi 3x, jinak delaji ze nevidi. V zime v bunde to vcelku i chapu, taky bych si nerada hodila trapas, kdybych pustila sednout trosku obeznejsi pani, misto tehotnou, ale v lete v obtahlym tricku v 9 mesici je to myslim neprehlednutelne 🙂 a nejlepsi je, ze kdyz uz si sednu, tak si nade me stoupne nejaky duchodce a ceka az ho pustim sednout, pac pres kabelku toho pupka nevidi 🙂 Vzdycky cekam az zacne remcat jak si na nem smlsnu, ale zatim nastesti nic 🙂
Jinak s tou prukazkou, taky myslim, ze by nikdo neresil pri nehode jestli je zenska tehu, to by ji fakt museli hned prolizt kabelku, coz pochybuji no a nez to udelaji,tak si myslim, ze to zjisti nejak sami. Ja osobne jsem ji teda nikdy na nic nepotrebovala a stejne mi prijde, ze tam nemam nic dulezityho napsany, doktor mi tam nejak pise polovinu veci 🙂 A ted jak uz chodim do porodnice do poradny, tak uz mi tam dokonce nepisou nic! Takze ani nevim jakej mam tlak, vahu, natoz neco ostatniho...

jmisa
4. zář 2009

Já dostala průkajdu na přelomu 9-10tt.

foogy
4. zář 2009

tak mě jí vystavil v 8tt

aja.83
4. zář 2009

Ahoj holky, já dostala průkazku v 7tt+2 a bohužel jsem v 9tt potratila, takže pro příští těhu se budu průkazky bránit a chci ji dostat až tak kolem toho 12tt, dřív vůbec. Zbytečně to dělá naděje a pak zase vyvolává vzpomínky. Musela jsem ji pak zahodit.

k.ate
4. zář 2009

mariv - já taky čekám, kdy se mě někdo pokusí zvednout 😀 Jenže manža mě skoro nikam už samotnou nepustí, takže by to asi chudák důchodce slíznul víc od něj, než ode mě 😀 Jen mi manža má za zlý, že jsem průkajdu nikdy nevyužila v Intersparu, maj tam pokladny pro 5 položek a pro těhotný a mně je to trapný tam hulákat, že jsem těhotná a že k tý pokladně můžu i s plným vozíkem, tak dycky čekám normální fronty 😀

aja - z podobnýho důvodu jsem ráda, že jsem průkajdu dostala až v tom 13 tt, musí to bejt pak o to těžší...

gtver
4. zář 2009

zuzik03, wacinka, mariv, my si evidentně pořád nerozumíme 😀

Tady vůbec nejde o to, co dělá záchranka na prvním místě. Ale je to informace, která patří do anamnézy a pokud tuto informaci mají, rozhodně se nezlobí. Stejně jako třeba kartu, že dotyčný je diabetik, epileptik atd. Stejně tak jeden klasický případ z mnoha (pokud nejde o bezprostřední ohrožení života) nebude následně lékař dělat p r e v e n t i v n ě rtg na cokoliv, zvolí jinou zobrazovací metodu. Už když záchranka hlásí, koho veze, pohlaví, odhad věku, odhad stavu, tak čím více se ví, tím lépe. Takže nic ve zlém, není to samozřejmě jediná funkce průkazky, ovšem stejně tak to není jen papírek pro potěchu nastávajících maminek.

gabiku
4. zář 2009

Ahojky, já dostala průkazku ve 12 tt.

mariv
4. zář 2009

gtver: jasne, chapu 🙂 no snad tu prukazku zadna z nas pro tento pripad potrebovat nebudem
kate: uplne te chapu, mne taky furt manza rika na co mam jako tehotna narok, ale on tehotnej neni a nemusi si o to rikat ze jo... mne to taky prijde trapny, obzvlat, kdyz je ted tehotna kazda druha zenska 🙂 to by nakonec u te tehotneske pokladny v intersparu byla nejvetsi fronta 🙂

ojo
4. zář 2009

ahojky, já ji také dostala až ve 12tt 🙂

r123
4. zář 2009

U prvního dítěte až ve 12 tt.u druhého a jiné dr.v 8tt a teď bych ji měla dostat za 14 dní na přelomu 8 a 9 tt! 🙂

byyz
4. zář 2009

poprvé v 10tt, podruhé v 11tt, pokaždý to byla první návštěva dr.

bury
4. zář 2009

tak já jí dostala až 13 tt - to už je podle mě dost dlouho...

kaa
5. zář 2009

11+3 🙂

samsa
5. zář 2009

Poprvé ve 12 tt, podruhé ve 14 tt. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru