Kdy vzít na ultrazvuk i tatínka?

crawler
16. zář 2009

Ahoj holky, jako těhulka-začátečnice se chci zeptat, kdy je optimální vzít tatínka na utz, aby se na mě gynekoložka nedívala jako na blázna? Vzali jste si tatínka až na "velký" screening? nebo dříve? A je to nutné hlásit předem? Díky moc 😅

mitchie
14. bře 2016

Na nás se tatínek byl podívat už při vnitřním ult. A pak na screeningu. Na ten ve 20 taky půjde 🙂 když chce tak ať jde, je to hezké, že se sám nabídl a zajímá ho to 🙂

alen_ka
14. bře 2016

@crawler já jsem manžela brala tam, kde se dělal 3D ultrazvuk, jinak mi přišlo, že by z toho stejně nic neměl, protože jsme na těch 2D ultrazvucích a fotkách nikdy nic moc neviděli

konik_mischel
21. dub 2016

ahoj holky, čekáme vymodlené miminko, utz mi potvrdil srdíčko u mojí mudr, pak jsme se jeli rozloučit do Sanus, kde jsme si malé pořídili a dr tam že mi taky udělá utz , zeptala jsem se, jestli můžu vzít manžela , nebyl problém, a to ani s tím, že to byl vnitřní ultrazvuk, manžel byl dost dojatý a je dost inteligentní na to, aby mi nečuměl mezi nohy ( i když by tam asi neviděl nic nového 😉 ) a koukal vyjeveně na monitor, jak to tam bliká. Teď jdu do poradny, tak ho brát nebudu, protože nás za dva týdny čeká ten velký utz ve 13 TT- tam ale určitě půjde. - naznal, že u mojí mudr ještě nebyl, ale na ten velký jedeme zase do Sanusu, tak tam už to prý zná, tam jde 😉

karol4
6. čer 2016

Ahojky já jdu právě ve čt na první poradnu - moč, krev atd..a právě že přítel sám nabídl zda nechci doprovod a nevím zda to není brzo, přeci jen jsem teprve 9týden :( 🙂. Nebo v té době už s Vámi partner šel? 🙂

andreaandrejka
6. čer 2016

@karol4 Klidně může jít, ale moc toho neuvidí 🙂 Se mnou šel manžel až na 1. screening 🙂

karol4
6. čer 2016

@andreaandrejka já právě nevím, zda ho vzít 🙂 Možná ještě zavolám na gyndu, zda by to nevadilo, četla jsem, že některým p.gynekoložkám či gynekologům to vadí. Ale ta moje je zatím strašně fajn.

andreaandrejka
6. čer 2016

@karol4 Tak ono to určitě nevadí, někteří tatínkové chodí na každý UZ. Resp. u samotného vyšetření být nemusí, zavolají ho až na ten UZ 🙂

hani1234
6. čer 2016

Ja měla manžela na 1.screeningu . I pro mě to byl 1.největší zážitek 🙂

karol4
6. čer 2016

@andreaandrejka tak díky za info 🙂 Můžu se ještě zeptat na Screening? Absolvovala jsi ho?

přítel už byl nadšen z první fotečky, kde sice nebylo co vidět, ale od té doby jí nosí v peněžence 🙂

andreaandrejka
6. čer 2016

@karol4 No jasně že jo. Neměla jsem důvod tam nejít 🙂 Bylo to super.

karol4
6. čer 2016

@andreaandrejka tak to je fajn 🙂 četla jsem že se to hradí, což kvůli mimi vůbec nevadí, jen kolik to tak cca je? 🙂

andreaandrejka
6. čer 2016

@karol4 To záleží kde. Někde se platí, někde ne. Já byla v nemocnici v Hořovicích a neplatila jsem nic. Všude to mají nastavené jinak 🙂

karol4
6. čer 2016

@andreaandrejka dobrá tak ještě jednou děkuji. Určitě se optám p.doktorky 😉 Přeci jen mám ze všeho strach a pořád se ptám, ale to asi každá z nás....Držím palce a ať se ti daří.

hani1234
6. čer 2016

@karol4 Já byla u Apolináře a neplatila jsem nic , mají to hrazeno z nějakěho grantu

andreaandrejka
6. čer 2016

@karol4 Tobě taky, at je všechno v pořádku 🙂

karol4
6. čer 2016

@hani1234 a to tě poslal přímo gynekolog? Nebo sis mohla vybrat, kam na to zajít? 🙂

shi_sha
23. črc 2016

Se mnou byl přítel u gynekoložky už při druhé kontrole v 8. týdnu :D a nevadilo jí to 🙂

babanci
23. črc 2016

Můj muž se mnou byl na každém utrazvuku i na sondě v 9. týdnu. A to jsme rodili před 20 lety. Mě jeho přítomnost vždy pomáhala,nesnáším nemocniční prostŕedí a v těhu to bylo ještê horší.

tynice
23. črc 2016

@karol4 já teda třeba platila 1000,- tak pro jistotu měj u sebe hotovost 🙂 ale pak mi to proplatila pojišťovna

mikilenka
23. črc 2016

My čekali dvojčátka, manžel se mnou byl na každém UZ, což ke konci bylo každý týden. Bylo to moc hezké, i on si užíval, že viděl kluky jak rostou.

bamishop
23. črc 2016

@crawler ja brala jen na prvotrimestralni screening, prcek se tam cely vejde, takze je na co koukat, u mensiho a vetsiho to neni takovy zazitek a volna z prace se spis hodi, kdyz je prcek na svete

lju92
9. srp 2016

holky jsem v 9tt v patek jdu na kontrolu budou mi brat krev a moc mam vzit tatuldu sebou? 🙂 nebo je jeste brzo 😕

felineli
9. srp 2016

Ja brala také až na první screening, kdy už je rozpoznat hlavička a tělíčko s nožičkami a ručičkami. Pustí ti tam i srdíčko, tak si rovnou můžete vychutnat tu chvilku spolu.

lju92
17. srp 2016

5.9 jdu na screening tak ho vezmu sebou 🙂 😉

mili34
24. dub 2017

Ahoj holky jde ted nekdo v patek na prvni ultrazvuk 🙂?Me tam doktor taky tatinka "zakazal".Ze to pry nekteri muzi spatne snaseji to vysetreni uvnitr.Pritel se tesil,ze pujde.

petruuushkaaa
24. dub 2017

Se mnou byl na prvnim velkem, pak okolo 20 tydne a ve 29 tydnu 🙂 jeste bych ho s sebou chtela vzit jednou, az budeme mit tesne pred, ten jeho vyraz je k nezaplaceni 🙂

chipsicek
24. dub 2017

Ja brala poprve manžela až na velky ulzrazvuk do nemocnice ve 21tt 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru