Kolik ultrazvuků v těhotenství je potřeba?

petua
4. srp 2008

Ahojte holky, zajímal by mě váš názor 😉.

Můj Dr. mi řekl, že pojišťovna hradí během těhotenství pouze 3 USG vyšetření. Pokud bych ale chtěla častější, tak za poplatek 5 000,- mi ho udělá pokaždý - předpokládam teda, že pokud bych chtěla ob jednu návštěvu, tak třeba za 2 500,-. Co si o tom myslíte, jak často vám dělal váš Dr. USG? Stačí tři vyš. USG, který jsou hrazený pojišťovnou?? 😅

evamik
4. srp 2008

Campi, to 100%. Na lednovkách jsou 2 holky v Anglii a je to docela horor! 😒

urbi
4. srp 2008

holky já teda nevim, ale já když sháněla gynekologa v Praze, tak hned první, kam jsem volala, tak mě vzal... když jsem začala špinit, volala jsem mu večer na mobil a tak... jen člověk musí překousnout tu sestru no, ale spíš si myslim, že se jí nelíbím já osobně 😀
zrovna budu odcházet, bo se stěhuju 100 km jinam, tak jestli někdo chce, bude volno 😀

ilonkaa
4. srp 2008

Urbi,ono taky záleží před jakou dobou jsi ho scháněla..Podle mě je to dneska s gynekologem stejné jako se zubařem.. 😅

janulle22
4. srp 2008

Ahoj ja kdyz sem cekala Adu tak mi delal muj doktor ultrazvuk pokazde,ale jen ten vnitrne pak uz mi neslo vylezt na kozu 🙂 tak me vysetroval jen prstem a podival se jen na srdicko a jestli je otocenej hlavickou dolu...takymi rikala ze je to drahy ten ultrazvuk ale nikdy mi nerikal ze si to mam zaplatit...pripada mi to jako blbost...

petua
autor
4. srp 2008

Urbi:
Ale to, že Tys měla štěstí napoprvý, neznamená, že mi si vymejšlíme nebo jsme neschopný... 😅 😅 Kdybych si mohla vybrat, tak si taky najdu doktora bez poplatků, kterej by byl ještě ke všemu super - takhle mam aspoň jedno z toho a holt se s tim asi musim spokojit... 🙄 😅

campi
4. srp 2008

Janulle: když to říkali 3 gynekologové, tak to asi blbost nebude. Ale je fajn, když to ten Tvůj uměl vyřešit, abys nic neplatila. Moje předchozí gyn. říikala, at se nezlobím, ale že ona má jinou práci než dumat nad tím, jak oblafnout pojišťovnu. Však můžu kdykoliv říct, že UTZ nechci nebo že si zajdu na odběr krve na polikliniku. Obecně vím, že mají lékaři s pojišťovnama problémy, bývalej manžel byl z doktorský rodiny, švagrová pediatrička často na spoustu vyšetření doplácela, ale nedokázala si prostě asertivně na malým městě říct o peníze napřímo.

No, my s petuou závidíme, vid petuo? 😉

urbi
4. srp 2008

Petuo, já nic takového neřekla, naopak se mi nelíbí přístup doktora a myslím, že jsou jiní, kteří dělají tu práci stejně dobře a nesnaží se vydírat, proto tu píšu druhou zkušenost - že mě se doktora sehnat podařilo - bylo to letos v březnu.... snažím se pomoct, tak mi prosím nepřipisuj slova, která jsem nikdy neřekla....

campi
4. srp 2008

Ja gyn. jenom kvuli penezum menit nebudu, mimo jiné ji mám 15 minut tramvají od domova, ale ten odkaz od tanuki se mi zda zajimavej, pani doktorka moc sympatická a není nad osobní doporučení...

To je preci vzdycky o svobodnym rozhodnuti pacienta, ne? Bych to nenapsala vydíráním. Jak píšu, taky bych raději ty peníze ušetřila, ale na druhý straně vím, že by ta pětistovka zmizela po mým pouhým průchodu před obchoďák Nový Smíchov za větší blbosti.

Petua: jeste na Tvou původní otázku. Já si těch 5000 Kč paušál neplatím. UTZ asi ani deset nebudu chtít, kdyby byl problém, tak pojedu rovnou do nemocnice.

petua
autor
4. srp 2008

Urbi:
Však v poho 😉

Campi:
Já těch 5 tis. taky nedam, zkusim se s nim domluvit, jestli bych si mohla zaplatit vyš. navíc, když ho zrovna budu "chtít"...

z359
5. srp 2008

Holky, to je hrůza co tady čtu, já jsem u doktora nic neplatila, žádný roční poplatek, jen jednu fotku v 10tt a v 13tt mi udělal 2 zdarma (2 proto, že čekám dvojčata). Zatím jsem byla na utz v 7tt, 10tt a 13tt a teď půjdu v 21tt na jeden, který se zaměřuje na srdíčka a druhý velký za dva dny na druhý to bude ten veliký co se dělá kolem 20tt. A zatím mi nikdo něříkal, že bych měla cokoliv platit, ale dost jsem četla, že za určení pohlaví se platí, ale zatím je max.co jsem slyšela 150,- což je paráda a 100,- za fotku, což chápu

sarkal
5. srp 2008

Ahoj holky.
Tak já jsem u svého gynekologa zaplatila pouze registrační poplatek 300kč a to když jsem k němu přešla od jiného a toť vše.Akorát za cytologii se platí 60kč a pak poplatky za recept a každá návštěva mimo preventivky no a teď v těhu neplatím nic a to ani u obvoďáka ani u zubaře atd.Jinak utz mi dělá pokaždé,ze začátku mi to sestra v poradně říkala,že mi ho budou dělat při každé kontrole.Celkem mi ho dělal asi 7x a nic jsem neplatila,proto se divím jak tady píšete,že ho platíte nebo,že Vám ho dělají jen 3x.V knížce kterou mám také píší,že 3x tak jsem ze začátku byla docela zklamaná,ale teď se na tu kontrolu vždy těším,protože uvidím mimčo. 🙂

petua
autor
5. srp 2008

Sarkal: No vidíš, a třeba za cytologii, pokud je teda jednou do roka, bys neměla platit vůbec nic..

sarkal
5. srp 2008

To si také myslím,gynekolog ke kterému jsem chodila předtím chtěl 100kč a tenhle 60kč,ale prý je to na ten kartáček atd.Jednou do roka to právě je.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru