Kolik UTZ bývá v 1. trimestru? Nejsou 2 málo?

monikakovarikova
6. kvě 2013

Jak to máte holky vy? Byla jsem na vnitřní utz když jsem byla 5+2 a teď půjdu až ve 13+1 na screening. Vrtá mi hlavou proč mě doktorka nechtěla vidět mezi tím. Myslela jsem, že třeba bude ještě mezi 8 a 9t kontrolovat srdíčko, než mě pošle rovnou na screening... ☹ Co myslíte?

lucyvivien
6. kvě 2013

ja jsem 18 tt a dnes budu mít čtvrtí UTZ. V prvním trimestru jsem měla 2 UTZ u mudr. a jeden na screeningu. Pokud je vše ok, nemělo by se to z UTZ přehánět , tak bud v klidu 🙂

zamilovanadonej
6. kvě 2013

Já měla za celé těhu 3 utz, a stačilo to 😉

monikakovarikova
autor
6. kvě 2013

@lucyvivien Děkuji za reakci, snad je vše ok, problémy žádné nemám... 😉 Za týden jdu na ten screening, tak konečně budu vědět, zda to srdíčko bije...

lucyvivien
6. kvě 2013

neboj určitě jo 🙂 jinak se prodává monitor srdíčka , pokud by si chtěla mít jistotu http://www.detska-planeta.cz/verkal/eshop/8-1-P...

l.u.c.i.e
6. kvě 2013

Já jsem byla na UTZ již 3x a za týden půjdu očtvrté. Jsem ale po IVF. Moje kamarádka třeba nebyla ještě ani jednou. Jen jí doktor vyšetřil a potvrdil těhotenství. První UTZ jí čeká ve 12tt. Prý se chodí za těhotenství jen 3x na UTZ.

evcounek
6. kvě 2013

Buď ráda, že jen tak málo , já jsem teď ve 13tt a za tu dobu jsem mimi viděla asi 12x 😒 a to jen proto, že jsem měla problémy nejprve krvácení, pak že nemáme srdíčko, potom předrevizní UTZ prý srdíčko je a za týden na kontrolu prootže, je mimi nějaké divné a prý o to stejně přidu 😠 pak kontrola a jsme ok ale menší asi o týden, pak kontrola v 10tt a vše ok a dnes taky UTZ jme 12+6 a pořád o týden menší ale zdraví a hodnoty NT 1,2mm
pokud je vše v pořádku tak ani doktoři nechtějí zbytečně dělat UTZ. Je jsem chtěla dnes foku, ale mimi na nás vstrkovalo zádíčka a prdelku tak mi dr. řekl, že pokud budu příště chtít tak mi jí zkusí udělat jestli nebude mimi zase stávkovat 😀

angelsb
6. kvě 2013

@monikakovarikova ja jsem byla poprvé 5+1bublinka pak 7+1uz srdíčko dal mi tehu průkazku a ted 11+1 všechny utz ted 13+3jdu na screening😉 zatím bez problémů

monikakovarikova
autor
6. kvě 2013

@evcounek jej, tak to je mazec. No hlavně aby bylo vše vpořádku, aby vám to všechno vyšlo a miminko bylo zdravé 😉 Já právě nevím, zda to srdíčko tluče, pač když jsem byla na první utz, tak jsem byla 5+2 a to bylo na srdíčko brzo. Proto ta větší nervozita, než kdybych věděla, že srdíčko bije. Teď už mi nezbyde než si týden počkat 😉

monikakovarikova
autor
6. kvě 2013

@angelsb takhle nějak jsem si myslela, že to bude 😉 Ale paní doktorka to neřeší 😒

ladenka
6. kvě 2013

záleží to na doktorovi, pokud je vše v pořádku, není potřeba dělat UTZ zbytečně často, navíc pojišťovna proplácí pouze 3 UTZ za celé těhotenství, takže všechny ostatní jsou na dobré vůli doktora 😉

angelsb
7. kvě 2013

@ladenka ja nevím jak jsem byla v pátým byla tam bublinka a pak v 7tt chtěl vidět srdeční akci taky by tam nemusela byt ja si myslím že dobrý doktor by měl správě pro jistotu kontrolovat naštěstí ja jsem velice spokojená některým je to úplně jedno sbírají jen body za pacientky
@monikakovarikova täk by to i mělo být některé jdou třeba na první prohlídku v 7tt a hned vidí srdíčko pak se chodí na kontrolu co 3týdny ,ale nevím jako ty jsi byla v 5tt správně by tě měla ještě vidět mě by se to nelíbilo tedy popravdě ať si říká kdo chce co chce :-/

ladenka
7. kvě 2013

@angelsb říkám co doktor, to jiný přístup, já třeba chodila do nynějška na kontroly jednou za 4-5 týdnů, ne za tři jako ty, až teď jdu po 2 týdnech a následně každý týden, a upřímně, když je vše v pořádku, opravdu nevidím důvod proč tam být častěji

ladenka
7. kvě 2013

a screening se mezi běžné UTZ v těhu nepočítá, protože si jej hradíme samy, není hrazen ze zdrav. pojištění 😉

angelsb
7. kvě 2013

@ladenka me dvě kamarádky měly zadarmo i ja jsem volala když budu mít žádanku täk nebudu platit a co vím prohlídky ze začátku jsou po třech týdnech kolem 26 po 14 dní a 35 co týden täk by to mělo být ale vypadato že to máte jinak. Ja jsem to täk měla furt čekám třetí před tím jiný gyn teď mám zas jineho .täk ono to je jedno ja jsem ráda že to mám tak😉

angelsb
7. kvě 2013

Pokud je test pozitivní, nebo pokud se měsíčky nedostaví do 14 – ti dnů, objednejte se u svého ošetřujícího gynekologa. Lékař pomocí krevních testů a ultrazvukového vyšetření jednoznačně prokáže těhotenství, určí jeho délku. Pokud se jedná o fyziologické těhotenství budete zvána na pravidelné prohlídky každé 3 týdny, od 28. týdne se interval zkracuje na 2 týdny a v posledním měsíci těhotenství budete do poradny docházet každý týden. 😉 no hádat se nebudu ale ty prohlídky mají být tak jinak utz zaleží na lékaři ,ale pro klid maminky by měl alespoň v začátku zkontrolovat protože často dochází k potratum přestane bít srdíčko a pokud někdo jde v 5 tt a má tam jen bublinku měl by ho lékař objednat dřív než za měsíc a pul alespoň 7-8tt aby potvrdil činnost srdíčka 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru