• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolik Vám dělal doktor ultrazvuků během těhotenství?

7. července 2015 
Me trochu trapi ze nevim kolik vazi ani kolik meri kdyz mi delala posledni screening v 30 tt. A kdyz jsem se ji zeptala kolik meri nebo vazi mi rekla to ja nevidim ani nepoznam. No hlavne ze tam ma vse nejnovejsi a pak mi ani tohle nemuze rist. Me sestre vzdy rekla kolik vazi a meri a to mela statni doktorku a mela obycejni ultraz. Ta moje ma vse ne nej ale nic mi nerekne. Ale ctu ze mnoho maminkam ultrazvuk nedelaj je videt ze to opravdu zalezi na doktorach. No ja za 6 dni jdu uz Apolinary na prvni vysetreni tak snad tam neco noveho zistim. A za 23 dni uz budu rodit tak se moc tesim na Davidka snad je poradku ale urcite je :wink:
17. dub 2015 ve 22:36  •  čeká miminko, termín má v květnu 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak přidám svou zkušenost - někdy kolem 5tt potvrzení těhu (vnitřní utz). Pak následoval prvotrimestriální screening, dále "velký" UTZ ve 20tt, teď naposled "velký" utz ve 30tt. Já osobně jsem třeba ráda, že můj gynekolog nedělá utz při každé kontrole, že zvládne vyšetřit pohmatem, poslechne srdíčko a já i tak vím, že je vše o.k.
Osobně si myslím, že ty utz při každé kontrole nejsou pro miminko ideální (http://www.modrykonik.cz/blog/katyxq/article/rozhodovaci-strom-a-alternativy-pro-ruzn-br3lhb/)
17. dub 2015 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Také se přidám se svou zkušenosti.jednak souhlas s slib,měla jsem to totožné a navíc sdílím stejný názor,že to pro mimi není ideální. Byl to názor i mě lékařky,já ho sdilela.mám za sebou dvě těhotenství.podle mě čeho je moc,toho je příliš.
17. dub 2015 ve 23:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Omlouvám se za překlep, chtěla jsem jen napsat,že souhlasím s elib :slight_smile:
17. dub 2015 ve 23:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak ja jsem asi zase opacny extrem. Jsem na konci 6tt a na ultrazvuku jsem byla uz 3x. Poprve nebylo nic videt, pak byl gestacni vacek a potreti se pridal zloutkovy. Zitra jdu na ctvrty - snad uz bude srdicko. Muj pan doktor ma vice ordinaci a pracuje i v nemocnici. Poprve jsem byla u nej v ordinaci a dvakrat za nim v nemocnici. A zitra opet do nemocnice. Jsem u VZP a o placeni zatim nikdo nemluvil...
30. čer 2015 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já měla viděla miminko přes ultrazvuk téměř každou prohlídku, ale bylo to v rámci nadstandartního těhotenského balíčku. Možná se Vám bude hodit tento malý přehled http://www.hezky-porod-blog.cz/tehotensky-kalendar-2/
:-*
7. črc 2015 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Každou prohlídku - jednou za měsíc, pak jedou za tři týdny a pak jednou za dva.....vždy jen mrknul zda je vbse OK,ukázal mi srdíčko.....samozřejmě plus velké ultrazvuky na 12tt a na 22tt a pak nějak 32tt.....a neplatila jsem nic....
7. črc 2015 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek