Kolik Vám dělal doktor ultrazvuků během těhotenství?

nuali
6. čer 2014

Zdravím, dnes jsem 18+4, podle těhotenské kartičky by měly být UZ ve 12.-14, 18.-20. a 30.-33. Mě ale moje doktorka dělala jen jeden, kdy mi potvrdila těhotenství, to bylo 10+4. Od té doby jsem byla jen na NT v Brně, na následujících kontrolách 15+4 ani dnešní 18+4 mi UZ nedělala. Jsem prvorodička, ale přijde mi divné, že malé ani nezkontroluje. Tak by se zajímalo, jak jste to měly Vy, ostatní maminky ? Asi za 10 dní mě čeká další vyšetření v Brně. Kdyby mi nedělali UZ tam, tak to malé ani nevidím :( Je to normální ?

Zakládám to znovu, jako diskuzi, nevím zda a kde se otázka dá vymazat - když tak poraďte prosím 🙂 K odpovědím na otázku. Když mám právo na ty tři, tak proč mi dr. udělala jenom jeden ? Počítají se do toho asi i ty brněnské že ? Bajana pohyby už pár dní cítím, spíš jde o, že jsem se prostě chtěla na maličké podívat 🙂

zouipodana
17. dub 2015

Me trochu trapi ze nevim kolik vazi ani kolik meri kdyz mi delala posledni screening v 30 tt. A kdyz jsem se ji zeptala kolik meri nebo vazi mi rekla to ja nevidim ani nepoznam. No hlavne ze tam ma vse nejnovejsi a pak mi ani tohle nemuze rist. Me sestre vzdy rekla kolik vazi a meri a to mela statni doktorku a mela obycejni ultraz. Ta moje ma vse ne nej ale nic mi nerekne. Ale ctu ze mnoho maminkam ultrazvuk nedelaj je videt ze to opravdu zalezi na doktorach. No ja za 6 dni jdu uz Apolinary na prvni vysetreni tak snad tam neco noveho zistim. A za 23 dni uz budu rodit tak se moc tesim na Davidka snad je poradku ale urcite je 😉

elib
17. dub 2015

Tak přidám svou zkušenost - někdy kolem 5tt potvrzení těhu (vnitřní utz). Pak následoval prvotrimestriální screening, dále "velký" UTZ ve 20tt, teď naposled "velký" utz ve 30tt. Já osobně jsem třeba ráda, že můj gynekolog nedělá utz při každé kontrole, že zvládne vyšetřit pohmatem, poslechne srdíčko a já i tak vím, že je vše o.k.
Osobně si myslím, že ty utz při každé kontrole nejsou pro miminko ideální (https://www.modrykonik.cz/blog/katyxq/article/r...)

fidlin
17. dub 2015

Také se přidám se svou zkušenosti.jednak souhlas s slib,měla jsem to totožné a navíc sdílím stejný názor,že to pro mimi není ideální. Byl to názor i mě lékařky,já ho sdilela.mám za sebou dvě těhotenství.podle mě čeho je moc,toho je příliš.

fidlin
17. dub 2015

Omlouvám se za překlep, chtěla jsem jen napsat,že souhlasím s elib 🙂

k_
30. čer 2015

Tak ja jsem asi zase opacny extrem. Jsem na konci 6tt a na ultrazvuku jsem byla uz 3x. Poprve nebylo nic videt, pak byl gestacni vacek a potreti se pridal zloutkovy. Zitra jdu na ctvrty - snad uz bude srdicko. Muj pan doktor ma vice ordinaci a pracuje i v nemocnici. Poprve jsem byla u nej v ordinaci a dvakrat za nim v nemocnici. A zitra opet do nemocnice. Jsem u VZP a o placeni zatim nikdo nemluvil...

chiaraemma
7. črc 2015

Já měla viděla miminko přes ultrazvuk téměř každou prohlídku, ale bylo to v rámci nadstandartního těhotenského balíčku. Možná se Vám bude hodit tento malý přehled http://www.hezky-porod-blog.cz/tehotensky-kalen...
:-*

shine2015
7. črc 2015

Každou prohlídku - jednou za měsíc, pak jedou za tři týdny a pak jednou za dva.....vždy jen mrknul zda je vbse OK,ukázal mi srdíčko.....samozřejmě plus velké ultrazvuky na 12tt a na 22tt a pak nějak 32tt.....a neplatila jsem nic....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru