Kolik Vám dělal doktor ultrazvuků během těhotenství?

nuali
6. čer 2014

Zdravím, dnes jsem 18+4, podle těhotenské kartičky by měly být UZ ve 12.-14, 18.-20. a 30.-33. Mě ale moje doktorka dělala jen jeden, kdy mi potvrdila těhotenství, to bylo 10+4. Od té doby jsem byla jen na NT v Brně, na následujících kontrolách 15+4 ani dnešní 18+4 mi UZ nedělala. Jsem prvorodička, ale přijde mi divné, že malé ani nezkontroluje. Tak by se zajímalo, jak jste to měly Vy, ostatní maminky ? Asi za 10 dní mě čeká další vyšetření v Brně. Kdyby mi nedělali UZ tam, tak to malé ani nevidím :( Je to normální ?

Zakládám to znovu, jako diskuzi, nevím zda a kde se otázka dá vymazat - když tak poraďte prosím 🙂 K odpovědím na otázku. Když mám právo na ty tři, tak proč mi dr. udělala jenom jeden ? Počítají se do toho asi i ty brněnské že ? Bajana pohyby už pár dní cítím, spíš jde o, že jsem se prostě chtěla na maličké podívat 🙂

nuali
autor
6. čer 2014

Abych to upřesnila, když jsem 18+4, tak už by mi měla udělat druhý, který neudělala 🙂 Na třetí mám podle kartičky času 🙂

nuali
autor
6. čer 2014

Odpověď verisek.s : Jenže když si UZ v Brně platím sama, tak by se mi opravdu, ale opravdu neměl počítat do těch placených pojišťovnou. To je trochu divný.

milmic
6. čer 2014

Já jsem v obou těhotenství chodila k lékařce v Brně a udělala mi přesně jeden ultrazvuk - na potvrzení těhotenství na začátku. Potom jsem chodila do prenatalu na veveří v 12., 20. a 30.týdnu.
Navíc mi udělala UTZ pokud jsem měla potíže, což bylo u prvního těhotenství jednou a u druhého asi dvakrát. 🙂

ujuuju
6. čer 2014

Ahojky tak to já mám skvělou doktorku každá kontrola se neobešla bez ultrazvuku každý 3 tyden kontrola a vzdy me projela aby se ujistila ze je vse v pořadku 🙂 a v brně na veveří je to samozrejmostí já bych zmenila doktorku nebo bych ji sama požadala aby mi utz udelala.Káždá dr je jinak spolehlivá .

nuali
autor
6. čer 2014

Právě, já vím, že mám nárok na tři, ale zdá se divné, že nedělala dnes,tj. 18+4. Chápu, že místo toho prvního 12.-14. byl zjišťovací v 10+5, ale proč tam počítají i Brno Prenatal, kde jsem si to platila sama a tím pádem to nebylo vyšetření od pojišťovny...

verisek.s
6. čer 2014

@nuali to je pravda, to by tam počítat neměli!!!

nuali
autor
6. čer 2014

@verisek.s I když to druhé UZ v Prenatalu se už neplatí nebo ano ? Pokud ne, tak je to asi místo klasického UZ na gyndě. Tam jdu za 10 dní.

anetadr
6. čer 2014

@nuali ten zjišťovací ti dělat myslím nemusela, jinak ten UTZ ve 12-14tt to je ten genetický, který ti dělali v Brně. Každopádně kolem toho dvacátého týdne se určitě dělá - a je to hodně důležité - mimčo už je větší a je vidět daleko víc - navíc (nechci aby to blbě vyznělo, ale je to bohužel realita) jsou z lékařského důvodu dovoleny potraty do 24.tt - proto je ten utz kolem 20.tt hodně důležitý - když se tam zjistí nějaká závažná vada, jde ještě těhotenství ukončit. Pokud jsi 19.tt a dr ti teď UTZ nedělala, určitě bych si k ní zavolala, jestli jsi jí dobře pochopila a neměla jsi se zase objednat na další UTZ do Brna. Držím palce.

anetadr
6. čer 2014

@nuali promiň už to čtu, že jdeš zase do toho Brna - tak to je opravdu ten další - to se do toho počítá.

nuali
autor
6. čer 2014

@anetadr Aha, no mě jen přijde divné, že se počítá do 3 hrazených pojišťovnou, když jsem si to platila sama a malá částka to nebyla 🙂 Jinak ok, na druhý jsem na 20+2 objednaná 🙂 Oni mi to na Prenatalu do kartičky nepíšou, tak jsem myslela, že jsou tři u doktorky a dva velký k tomu. Takže v tom bude ta chybka 🙂
Jinak děkuji moc za odpovědi

anetadr
6. čer 2014

@nuali asi by ti dr ten utz kolem 12.tt dělala, kdyby jsi nešla do Brna - nevím.... (nebo brala ten kolem toho 10tt) ale ten kolem toho 20.tt by jsi platit neměla - tedy nevím o nikom, kdo by ho platil. Každopádně jsou fakt doktorky, které dělají utz pokaždé.... být tebou, pro případné další těhotenství uvažuji o změně. I když zase na druhou stranu, já mám sice utz pokaždé, ale za těhotenství si platím 3000Kč.... ale mám i zdarma fotky z utz. Je to obvykle něco za něco.

nuali
autor
6. čer 2014

Přemýšlela jsem o těhotenském balíčku UZ, něco jsem o tom četla, ale zase to asi není nutný. Z výsledků krve, moči atd. asi ví, že je vše v pořádku, mimoušek se má čile k světu, cítím ho každý den. Jen že jsem ho dlouho neviděla :D Ale myslím, že to bere 1. ten zjišťovací 10+5, 2. teď prenatal a 3. nevím jestli se ještě jezdí jinam nebo už u doktorky, v tom 30.-33.
Každopádně fakt moc díky všem, mějte se fajn a ať se dobře těhulkuje 🙂

sinorina
6. čer 2014

Čekám druhé mimi jsem 36tt, každé těhu jsem u jiného dr. A s UZ je to tak, že se dělá ve 12tt, pak mezi 20 a 22tt, pak mezi 30 a 32tt. Ty hradí pojišťovna, jsou povinné, v každém tom období se kontroluje něco. Víc mi u prvního ani nedělali. Teď u druhého miminka mi dělal UZ ještě ve 34tt kvůli odhadu váhy. Víc UZ prý už dělat nebude až v den porodu.
Ale jsou lékaři, kteří dělají UZ na každé kontrole, ale není to povinost.

1kacaba1
6. čer 2014

Mně dělal doktor ultrazvuk při každé návštěvě až do 33. týdne. Takže si myslím, že minimálně 5 ultrazvuků to bylo...Říkal sice, že dělat ho po 30. týdnu je už zbytečné, že už je všechno jasné, ale na požádání mi ho ještě udělal...

nuali
autor
6. čer 2014

@1kacaba1 Tak ta moje jenom co se musí, co nadělám. Připlácet asi nebudu 🙂

@anetadr O změně asi pouvažuji, protože teď co mám dvě známé - těhotnou a s malým dítětem, tak jim dělali UZ co kontrolu i bez příplatku a to neměli riziková.

lenunaaa
6. čer 2014

Mě doktor dělal při každé návštěvě .🙂

opifka
6. čer 2014

Měly by se dělat tři velké ultrazvuky, první v 1. trimestru na zjištění vývojových vad, pak ve 20.tt a pak ve 30.tt. Mně dělali tedy víc, krom těch tří standardních jsem měla ještě dodatečný v 34tt, aby doktorka viděla, jestli je správně otočení a jestli je vše v pořádku před porodem. Jinak v poradně mi dělala vag. vyšetření a utz srdíčka malého každou návštěvu.

aluskacz
6. čer 2014

Máš právo na 3 uzv v těhu, z toho by se ten první, kdy se zjišťuje těhu neměl počítat. Mě můj dr dělá uzv každou kontrolu. Takže záleží opravdu na lékaři, kolik ti uzv udělá 🙂
Už tu byla podobná diskuze, dávám ti sem odkaz 🙂
https://www.modrykonik.cz/forum/o-tehotenstvi/na-kolik-ultrazvuku-mam-v-tehotenstvi-narok/

werumka
6. čer 2014

@nuali To prostě není o rizikovosti. Já byla echt riziková a za celé těhotenství jsem měla 4 ultrazvuky. V 7. týdnu na potvrzení, ve 12. screening, ve 20. velký ultrazvuk a ve 32. týdnu.

cell
6. čer 2014

V 1. těhotenství na klinice jen cca 5 - 1. na potvrzení těhotenství, pak NT screening, 2. screening, pak někdy po 30. týdnu a pak někdy ke konci, kdy se počítal váhový odhad (to jsem ale spíš chtěla já, doktor sám by mi to asi od sebe nedělal).
Ve 2. těhotenství chodím ke svému gynekologovi a tam UZ každou kontrolu, neb si tak kontroluje ozvy (předtím na klinice na to měli takovou mašinku přes břicho). Obecně mi byl sympatičtější ten 1. přístup - moje miminka nemají ultrazvuky rády, vždycky se hodně rozkopou

nuali
autor
6. čer 2014

No tak prostě moje dok buď počítá jako ten první zjišťovací nebo NTčko v Brně, který jsem si tedy zaplatila. Za pár dní jdu na další do Prenatalu, to bude jako druhý a ten třetí, na ten je času dost. Takhle by to vycházelo, no je to škoda. Jakožto prvorodička jsem čekala UZ na každé kontrole 🙂 Tak mě to trochu zaskočilo, že se to nemusí dělat.
Díky všem 🙂

nikollita
6. čer 2014

Mě dělal doktor pokaždé, když jsem byla na kontrole, čili každé tři týdny. Ale to byl vždycky fofr. Jen se podíval, zda malé žije, zda prospívá. Naopak mi zase vůbec nedělal a ani nikdo jiný ty "velké" ultrazvuky, ty podrobné (to jen ten ve 12. týdnu, screening a to ještě někdo jiný). Ve 20. týdnu ani ve 30. týdnu nic podrobného.

muddledgirl
6. čer 2014

@anetadr koččíí..tak Ty už jsi těhu..no tak to super,moc gratuluju..co zabralo nakonec?

muddledgirl
6. čer 2014

@nuali ahojky..já tedy chodila do Sanusu...tam mě dělali asi tři utz..pak jsem tam jela i kvůli DVD....a jinak má doktorka dělá pokaždé....ale vím,že v nemocnici prý ne

kajjina
6. čer 2014

tak to já jsem měla UTR v sedmém týdnu na potvrzení, devátém další, zda je vše jak má. Ve 13 tt velký UZT jako screnning, s 17 tt rychlovka na kontrolu srdíčka a přístí týden v 21 tt jdeme na druhý screnning čili další uzt 🙂

1kacaba1
6. čer 2014

@nuali Já to taky měla bez příplatku...ale zase platíme povinný roční poplatek asi 300 nebo 400 rádoby za nadstandard, tak jsem možná neplatila nic kvůli tomu.

helcenka
6. čer 2014

@nuali - asi záleží na doktorovi, při prvním těhu jsem měla 3 utz + 1 velký. Všechny hrazené pojišťovnou. U druhého jsem byla u jiného dr. a ten mi dělal utz při každé kontrole - cca jednou za 3 až 4 týdny a za žádný jsem nic neplatila. I fotky byly zadarmo.

kriistin
6. čer 2014

@nuali u prvniho tehotenstvi jsem chodila k dr a ten dělal pokaždy ultrazvuk a u druheho tehotenstvi jsem byla na ultrazvuku v 10tt,13tt, a pak u noveho dr. ten dělal v 15 tt a ve 20tt a to jsem byla i v brne ve 21tt v prenatalu, pak ultrazvuk placeny v 26tt 3D/4D,pak ve 30tt velky ultrazvuk a pak ve 34tt a ve 39+2tt.

barinkas
6. čer 2014

@nuali já neplatila nikdy nic, ani nevím, že se ultrazvuk platí v těhu??? Pokud mi ho doktorka sama od sebe nechtěla udělat, prostě jsem si řekla, že bych ráda malou viděla 🙂 Takže nebát se a otevřít pusu, doktor Tě neukousne...

lucil
6. čer 2014

@nuali Já si tedy myslím, že pokud ve 12 týdnu proběhl jen ultrazvuk bez speciálních krevních genetických testů, tak by ten ultrazvuk měl být zdarma. Jinak souhlasím s holkami přede mnou, 3 ultrazvuky 12, 20, 30 zhruba týden, platí pojišťovna. Mě osobně doktorka dělala ultrazvuk v 5týdnu na potvrzení těhu( i přes vysoké HCG), v 7 týdnu- protože jsem zakrvácela a zařadila do rizikových. Ultrazvuky mám při každé kontrole 2-4týdny jak vnitřní tak zevní( přes bříško). + Velké ultrazvuky 12 týden, 21 týden na zjištění vad. Je to mé první těhotenství a opravdu si každý ultrazvuk velice užívám i s manželem i přes rizika a komplikace 😎 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru