• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kontrolní UZ, jak často Vám měří a váží doktor mimi?

2. června 2014 
Zdravím maminky, zajímalo by mne jak často Vám váš gynekolog měří přes UTZ mimi. Mě ho měřila vlastně jen jednou ve 30.tt a od té doby se nikdy nekoukla jestli je dostatek plodové vody či jestli mimi prospívá.. jsem 37.tt. Čtu tu kolikrát, že placenta už nevyživovala a proto šli na sekci atd..ale když ta moje se ani nekoukne, tak neví ne? Je takové chování doktora normální? Díky za odpovědi
29. kvě 2014 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mě dělala utz při každé kontrole.Moje dr. je pečlivá.Ptala se na pohyby jestli cítím a tak.Možná bych si o ten UTZ prostě řekla ať ti ho udělá.Normální mi to tedy nepřijde.Opravdu pohledem to nezkontroluje.(pokud nema UTZ očíčka :grinning: )
29. kvě 2014 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No ona mi ho dělá pokaždé, ale jen koukne zda bije srdíčko a to je vše..trvá to tak 2 sekundy.. :unamused:
29. kvě 2014 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
moje doktorka se pokaždé koukala přes UZ, akorát asi fakt v tom období 32.-38.tyden to bylo jen na vnitrni kontrolu, zadny UZ. Ale od 38.tydne už zase váží mimi přes UZ. A tak to prej bude až do konce. Tak předpokládám, že to budeš mít asi stejné.
29. kvě 2014 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@hanivasi děkuji
29. kvě 2014 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tery15 Mne taky vzdycky jen koukla na srdicko, ale od 35.tt, co dela i monitor, uz ani to ne. Sama jsem se ale pripomnela, ze prvni ditko se narodilo ctyrkilove, a tohle ma byt kluk, takze by mohl byt jeste vetsi, a tak me ve 37.tt premerila dukladne.
Jinak vcera me dostala mudr v nemocnici na rizikovem, kam jsem byla poslana prave kvuli riziku velkeho plodu, kdyz misto ultrazvuku vzala do ruky krejcovsky metr a za vterinu byla hotova s diagnozou.. :slight_smile:
30. kvě 2014 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamilka007 jak jako metr?:grinning:
30. kvě 2014 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsem ve 36.tt a taky nevím, kolik mimi váží, dr. jen vždy zkontroluje, jestli je hlavou dolů, jestli bije srdíčko a pak pohmatem, jestli se neotvírám..
30. kvě 2014 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tery15 Klasický krejčovský metr. :slight_smile: Já nejdřív myslela, že chce vtípkem odlehčit situaci, ale pak ho i použila. :grinning:
30. kvě 2014 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja mam UTZ vcetne mereni hlavy, končetin a vnitřních orgánu vzdy od zacatku (tj. Cca každy 5. Tyden). Pravda je, ze lékařka je soukromá, tudíž si kazdou návštěvu platím.
@tery15
30. kvě 2014 v 17:03  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký večer,

můj lékař nás prohlíží pravidelně každou návštěvu ultrazvukem a to od 5 týdne.
Pokaždé se podívá na srdíčko, měří velikost plodu a tak nějak zběžně to prohlédne.
2. čer 2014 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek