Kontrolní UZ, jak často Vám měří a váží doktor mimi?

tery15
29. kvě 2014

Zdravím maminky, zajímalo by mne jak často Vám váš gynekolog měří přes UTZ mimi. Mě ho měřila vlastně jen jednou ve 30.tt a od té doby se nikdy nekoukla jestli je dostatek plodové vody či jestli mimi prospívá.. jsem 37.tt. Čtu tu kolikrát, že placenta už nevyživovala a proto šli na sekci atd..ale když ta moje se ani nekoukne, tak neví ne? Je takové chování doktora normální? Díky za odpovědi

terry1512
29. kvě 2014

Tak mě dělala utz při každé kontrole.Moje dr. je pečlivá.Ptala se na pohyby jestli cítím a tak.Možná bych si o ten UTZ prostě řekla ať ti ho udělá.Normální mi to tedy nepřijde.Opravdu pohledem to nezkontroluje.(pokud nema UTZ očíčka 😀 )

tery15
autor
29. kvě 2014

No ona mi ho dělá pokaždé, ale jen koukne zda bije srdíčko a to je vše..trvá to tak 2 sekundy.. 😒

hanivasi
29. kvě 2014

moje doktorka se pokaždé koukala přes UZ, akorát asi fakt v tom období 32.-38.tyden to bylo jen na vnitrni kontrolu, zadny UZ. Ale od 38.tydne už zase váží mimi přes UZ. A tak to prej bude až do konce. Tak předpokládám, že to budeš mít asi stejné.

tery15
autor
29. kvě 2014

@hanivasi děkuji

kamilka007
30. kvě 2014

@tery15 Mne taky vzdycky jen koukla na srdicko, ale od 35.tt, co dela i monitor, uz ani to ne. Sama jsem se ale pripomnela, ze prvni ditko se narodilo ctyrkilove, a tohle ma byt kluk, takze by mohl byt jeste vetsi, a tak me ve 37.tt premerila dukladne.
Jinak vcera me dostala mudr v nemocnici na rizikovem, kam jsem byla poslana prave kvuli riziku velkeho plodu, kdyz misto ultrazvuku vzala do ruky krejcovsky metr a za vterinu byla hotova s diagnozou.. 🙂

tery15
autor
30. kvě 2014

@kamilka007 jak jako metr?😀

71victoria
30. kvě 2014

jsem ve 36.tt a taky nevím, kolik mimi váží, dr. jen vždy zkontroluje, jestli je hlavou dolů, jestli bije srdíčko a pak pohmatem, jestli se neotvírám..

kamilka007
30. kvě 2014

@tery15 Klasický krejčovský metr. 🙂 Já nejdřív myslela, že chce vtípkem odlehčit situaci, ale pak ho i použila. 😀

me79
30. kvě 2014

Ja mam UTZ vcetne mereni hlavy, končetin a vnitřních orgánu vzdy od zacatku (tj. Cca každy 5. Tyden). Pravda je, ze lékařka je soukromá, tudíž si kazdou návštěvu platím.
@tery15

slunicko707
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru