Konziliární ultrazvuk a fetální echo ve 20tt

l.myska
14. lis 2007

Nevím, jestli sem to napsala úplně správně, ale nevíte co se na tomto vyšetření zjišťuje??

bazalka
14. lis 2007

neni to fetalni??? Je to ultrazvuk zamereny na vrozene vady a prutok krve pupecnikem, kt se bezne ve 20tt dela.

bazalka
14. lis 2007

Jo a u toho echa je slyset, jak tluce srdicko 🙂

l.myska
autor
14. lis 2007

já netuším...je to možný...tak nějak jsme z toho byla zmatená, sestřička volala, že tripple testy jsou v pořádku a pak že musím na vyšetření do Gennetu právě na ten ultrazvuk a na to echo-ale jestli je to fetální echo
to netuším..(na recepci mi neopravili-takže dík) a omlouvám se na tu chybu v názvu...

bazalka
14. lis 2007

v poho, neomlouvej se 😉

l.myska
autor
14. lis 2007

ale jo...jen mi překvapilo, že když jsou tripple testy v pořádku, stejně
si mi vyžádali na tohle vyšetření...nevíc když sem položila sluchátko, tak
co jsem si nenapsala to jsem nevěděla...

bazalka
14. lis 2007

Neboj, u nas posilaji na tento uz skoro vsechny maminky, jen nekteri dr si ho delaji sami. ale na genet maji mnohem podrobnejsi ultrazvuky. Tes se, je to super, mimi krasne uvidis. a pokud to pujde, vem s sebou i partnera, dela to divy 😉

l.myska
autor
14. lis 2007

🙂 bazalka dík moc, jsem tak trochu klidnější, manžel se mnou půjde určitě...ještě jednou dík

listicka77
14. lis 2007

Echo je ultrazvuk srdíčka. Nedělá ho gyn, ale kardiolog. Důkladně prohlédne, jestli jsou dobře vyvinuté komory a předsíně a tak a jestli krev cirkuluje, jak má. U nás na to posílají všechny. Mně řekl ten kardiolog moc "vědecký" závěr, že "by to snad mělo být v pořádku". Tak jsem si říkala, k čemu to teda je, protože ty nejhorší vady by poznal i gyn.

yasmin07
14. lis 2007

na ten utz ve 20 tt se většinou posílá do větších zařízení, kde mají lepší utz,proto tě asi poslali do gennetu.nic vážnýho bych za tím nehledala, je to standardní vyš. 😉

l.myska
autor
14. lis 2007

fakt moc dík...domů odcházím klidná, v pátek si půjdu pro zprávičku a doporučenku do Gennetu (jdu tam až 04.12.)

liby1
15. lis 2007

včera mě tam taky poslal doktor, dělá se to prý běžně všem maminkám, říkala mi to sestra, tak se nemusíš bát, my jdeme v úterý, tak snad to bude všechno v pořádku

gaba3
15. lis 2007

Ahoj holky, já na tom byla těd v úterý, ale pod názvem “prenatální vyšetření srdce“ (založila jsem i dizkusi). Ničeho se nebojte, je to ultrazvuk srdíčka, jak píše Listicka, kontrola komor, síní, pupečníku, zda cirkuluje krev. Jen do ted pořádně nevím, jestli jsme vpořádku nebo.... Máme moc divoké miminko a hrozně těžko se vyšetřuje, každý doktor na to kouká, jak moc se vrtí a jde vidět, že jsou z toho moc nadšení 😠 U nás vše ok, až nato, že jeden tok nějak nemohl najít, tak jdu za 14dní na kontrolu ☹ ale říkal, at se ničeho nebojím, že to vypadá, že to snad bude vpořádku, že to bude asi tím, jak se prcek moc vrtí, tak uvídíme. Mám obavy, ale budu doufat!
Listicka: tak tobě řekli taky “snad“ jo? Já si myslím, že těch extra vyšetření je už nějak moc, zbytečně se jen stresujeme, místo toho, abychom si to naše těhulkování uživali (viz triply....).

dzej
15. lis 2007

ahoj holky, já byla dnes. Zpráva doktora zní - žádné vážné vady srdíčka nejsou, nebo aspoň teď nejsou rozpoznatelné.....hm, velice diplomatická odpověď, ale já jsem ráda... jsou potom ještě nějaké ultrazvuky a vyšetření? Já se vždycky tak strašně bojím....

mkr
15. lis 2007

dzej:pojištovna hradí 3 UTZ teda myslím, ale můj dr. mi dělá UTZ při každý prohlídce,je to i pro něj jistota jak na tom mimčo je,takže záleží hlavně na tvým dr.

dzej
15. lis 2007

mkr no moje dr. ultrazvuk nem, takže jsem odkázaná jen na prohlídku a pak kam mě pošle.

mkr
15. lis 2007

tak se pak chodí nějak v tom 30 tt,ale nevím to jistě, to je škoda, že nemá vlastní UTZ

dzej
15. lis 2007

mkr no to teda je, já bych to mimi chtěla taky vidět pokaždé a ne jednou za 2 měsíce ☹

mkr
15. lis 2007

a nějaká tvá kámoška nemá třeba dr. který dělá UTZ při každý kontrole?

dzej
15. lis 2007

nevím o žádné, ale určitě bych nepřešla, moje dr je super....

mkr
15. lis 2007

tak to je hlavní

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru