Která měla nízké hcg a přesto je těhotná?

pepsinka
5. říj 2009

Omlouvám se pokud už tady takové téma je, ale nepodařilo se mi jej najít. Dnes mi potvrdili z krve těhotenství. Hodnota je bohužel nízká, pouze 99,1. Jsem dnes 13 den po ET, zaváděli mi dvě 4 buněčná ebmrya, bez prodloužené kultivace. Ve středu jdu na další kontrolní odběr. Zatím nekrvácím, ale už tomu vůbec nevěřím. Ráda bych věděla, zda je tu někdo, kdo měl tak nízké hcg a přesto to dobře dopadlo.

zu_zi
4. dub 2014

@petafr ahoj, vo vizitke vidim, ze mas 3 rocnu dcerku, chcem sa opytat, ci tie pociatocne nizke hcg hodnoty, o ktorych si pisala na prvej strane patrili tomuto tehotenstvu. Dakujem a gratulujem 🙂

orchidej2
5. dub 2014

@s9480 Ahojky tak co jak jsi dopadla v ten pátek na té kontrole,bylo něco na tom UZ vidět a co hcg porostlo víc?Kukala jsem,že jsi ho měla o dost vyšší než já takže o to větší naděje tam ještě je....A jaké máte potížě s partnerem a co ty cary tam s váma nic nedělají,že je tak střídáte.Promin,že Ti pokládám tolik otázek najednou😎Moc mě mrzí čím si procházíš a rozhodně vím jak se cítíš a jak velká bezmoc to jak pro Tebe tak pro přítele je 😔 Přeji vám,aby se na vás konečně usmálo štěstíčko a vše se v dobré obrátilo a brzy jste se vytouženého miminka dočkali 🙂

s9480
6. dub 2014

Ahoj holky, v pátek jsem dopadla jak jsem čekala, na UTZ nic vidět nebylo ale to jsem ani nedoufala, podle mě by tam ještě nic nebylo i kdyby to bylo ok - bylo to ještě brzy po ET, no ale HCG spadlo na půlku takže jsem vysadila léky a čekám na mrchu ☹
jinak jsme oba naprosto dle všech prodělaných vyšetření ok - no teda jak se to vezme, já mám FSH 14,9 - takže problém je asi v tomhle - mé vaječníky už jsou staré takže málo reaguju na stimulku a vajíčka míň kvalitní, spermio máme tak dobré, že přítele přemlouvají na dárce
Cary měníme z více důvodů - do prvního mě odkázal gyndař a tenkrát mě vůbec nenapadlo přemýšlet o tom jestli je i jiná možnost - bylo pro mě důležité je že je to poblíž bydliště - byl to soukromý CAR Fertimed Olomouc - katastrofa, podle základního vyšetření oba ok takže vše měla vyřešit jen IUI, ale jaksi se ani na 7 pokus nezadařilo, tak jsme šli do IVF- málo vajíček a nekvalitních, po OPU na nás ( a ještě na jeden pár)vybafli, že si máme kvůli nekvalitním vajíčkám přikoupit za 6.000,- cytoplazmu kterou prý dali do těch našich vajíček aby byly lepší - kravina jak lavina ale obě jsme tenkrát samozřejmě souhlasili - nevyšlo to, navíc zážitky - při OPU jsem si neměli kam lehnout, bylo málo postelí a moc pacientek, takže už po půl hodině jsem mohli jít domů (po narkóze) aby tu další měli kam položit, ale za to po ET tam pro změnu musíte ležet přes noc další volovina, protože to už jim jde o prachy za "ubytování", ET se provádí přímo na pokoji kde nás leželo 8 bab - jedna po druhé jsme na posteli roztahovali nohy a zaváděli nám embrya - no comment, takže potom jsem přešli do fakultní nemocnice v Olomouci, tak dělala hlavní embryoložku spolužačka má dobré kámošky - tak jsme tak nějak doufali, no ale čekací doby neskutečné, nebyl problém být objednaný např.na 9 ráno a na řadu přijít třeba ve 12,30 hod, nicméně tam jsme podstoupili jednu stoplou stimulku, jedno IVF a jednu minimálku - bez výsledku, embryoložka byla odejita protože dávala moc nahlas svůj nesouhlas s postupy atd, navíc se tam začali ztrácet prachy co pacientky zaplatili za IVF a tak už jsme si řekli že na to kašleme
no a teď před vánocema jsem šla na normální gyndu kvůli zánětu a byl tam mladý doktor který na mě hned tak co děti atd (už se mi díval do papírů) a tak jsem mu řekla že už jsme to vzdali a že se smiřujeme s tím, že budeme bez dětí tak mi nadal, že tohle už nechce slyšet a jestli jsem někdy slyšela o Reprofitu - tak jsem řekla že jo, ale že Brno je pro nás z ruky atd, tak mi řekl, že teď nově otevřeli Reprofit i v Olomouci a ať seberu všechny papíry co mám a že mě tam chce vidět - dělá totiž dr i tam 😉
no a tak jsem tam naklusala, přivolal si na mě i dr Machače, který je kapacita a ten i řekl, že do 2 let budeme mít dítě!
navíc s tou holčinou co jsem byla tenkrát v tom Fertimedu jsem pořád v kontaktu a ta má právě z Reprofitu už dvě holčičky, jednu po minimálce a jednu po KET a ta mě už dlouho přemlouvala abych tam šla
no takže teď jsem tam podstoupila první minimálku - která dopadla jak dopadla - sice jako úspěch ale se špatným koncem no

orchidej2
7. dub 2014

@s9480 Pááni já to četla s otevřenou pusou a vlastně ještě ted ji nejsem schopná zavřít jak se tomu všemu co jsi napsala divím!!!! 😀 😕 Jsem naprosto šokovaná jak se tam k Tobě chovali a vůbec co měli za postupy 😕 Teda ani nevím jak to vlastně nazvat,to snad ani není možné😕 Vůbec se mi tomu ani nechce věřit hrůza,hrůzoucí..... 😠 Je mi moc líto,že vám to ani tentokrát nevyšlo,ale zároven věřím,že snad už jste v tom správném caru a tam vám opravdu pomůžou a dokonce věřím,že jste v dobrých rukou a už se vám to co nejdřív konečně podaří 😉 Vždyt to vše co se u vás do tet dělo už se musí konečně zlomit a jen štěstíčko v podobě vytouženého miminka vás musí potkat 😲 To by bylo aby nebylo!!! moooc vám to přeju 🙂Vím,že mě by to asi taky nebylo po vůli,ale neuvažovali jste nad darovanými vajíčky,když máš to FHS?Nebo vám to v caru ještě nenavrhli?Snaží se Ti ho snížit,to by mělo jít né?

donnald
7. dub 2014

@s9480 super volba!!!!!! Umí zázraky 🙂. Přeji ať je Vás brzy doma víc 😀 😀 😀

zuza2008
7. dub 2014

Holky, co si pamatuju, tak jsem měla taky nízkou hladinu - bylo to nějak 14 dní po termínu MS a hcg bylo něco mezi 100 a 200 - pak to rostlo co tři dny na dvoj až trojnásobek a teprve až to bylo něco přes 1000, tak mi potvrdili těhotenství. Do té doby se ke mě sestra chovala ve smyslu "neupínej se na to, nevýjde to" - no děs. Držím pěsti!

orchidej2
7. dub 2014

@s9480 Promin myslela jsem FSH 😎 Né FHS 😉

s9480
7. dub 2014

orchidej2 - jj už jsme si toho prožili ažaž, ale ty běž určitě hned do KET - je super že máte sněhuláky, to se nám nikdy nepodařilo!! určitě se Vám teď zadaří - tělo si teď zvyklo těhotnět a teď to určo vyjde 😉 - přeju Vám to!!!
o adopci i o darovaných vajíčkách jsme mluvili, ale oba jsme zatím proti - holt zatím chceme NAŠE mímo
FSH se prý nijak ovlivnit nedá, je to holt genetika a taky věk
ale prý to může kolísat a v rámci měsíců to může být jinak - asi je prý lepší udělat test víckrát aby se pravda ukázala, no v zázrak nevěřím, ale pro jistotu jsem dnes volala do CAR že bych chtěla udělat kontrolní odběr tak prý není problém, takže jelikož MS dnes dorazila tak ve středu letím zase na krev - jo a ještě se to prý musí brát jako celek FSH a AMH, ale jaké mám AMH to nevím
ale asi tak špatné aby to bylo na darovaná to snad ještě taky není - zatím o DV nikdo v CAR nemluvil
donnald díky! jeden zázrak by se nám už fakt hodil 😎

radusik
24. dub 2014

@zuzu1104 Ahojky Zuzu! Chci se Tě zeptat, jak to u Tebe bylo? Já se cítím těhotně - byla jsem x - krát 5 krát těhotná, ale těhotenský testy mi ukazují jen slabého ducha...., dostala jsem křeče a začala krvácet, ale mám to míň , než při normální ms! Dneska jsem byla pro jistotu na krvi a je 3,1 IU/l - vůbec nevím, jestli to je pozitivní nebo negativní. Na gynekologii jít nechci, protože jsem přišla o miminko - bylo moc postižené a já se domnívám, že to byla vinna doktora a jsem v rozhodování, jestli si na něj nebudu stěžovat. Jen mě zajímá Tvůj příběh, mohla bys mi ho popsat. Já vím, že můj manžel přenáší genetickou chybu a navíc beru antidepresiva, takže mohlo dojít k potratu ..., ale přeci jenom mě to hlodá! Děkuji Ti za odpověď!

zuzu1104
24. dub 2014

@radusik Ahoj, v prvom rade ma mrzí tvoja strata, prajem veľa síl, aby si sa z toho zotavila aj keď sa to úplne nedá. Určite si silná žena, keď si toto všetko už prežila.
Takže, ja som otehotnela v apríli, z krvi mi vyšlo 2,23 n/L-neviem, čo to sú za jednotky, nerozumiem im doteraz, ale toto tehotenstvo sa nevyvíjalo dobre, tie hodnoty sa len málinko zvyšovali a nakoniec som skončila na kyrete, zamlknutý potrat. O 4 mesiace som otehotnela opäť, bola som na krv, keď som bola 4+1 a hodnota bola 2,48 n/L, nepamätám si to celkom presne. O týždeň nato som začala krvácať, ale moje HCG stúplo vtedy už na 6380 a krvácala som dlho, až do 12tt, zatiaľ sme v poriadku, o pár dní začínam ôsmy mesiac a hádam to v zdraví dobojujeme a o pár týždňov už bude Terezka na svete.
A nedá sa tej genetickej chybe u vás nejako predísť?

radusik
24. dub 2014

@zuzu1104 Ty bláho, to jsem tedy nečekala! I přes krvácení se Terezka udržela, jo? No, uvidíme, jak to tedy bude! Jinak testy se udělat dají, to jsme se na genetice ptali, ale možná bych musela na revizi, kdyby se potvrdilo, že miminku zase chybí velká část 16. chromozomu.... ☹! A s těmi jednotkami to tedy nechápu, ale díky tomu, že nemůžu na gynekologii tak zatím budu čekat a dělat papírové testy a event. skočím zase na krev jako samoplátce....

zuzu1104
24. dub 2014

@radusik velmi drzim palce, aby bolo babatko uplne zdravucke a aby nebolo nic poskodene. Drzte sa a urcite mysli pozitivne a ver dietatku.
Ja som si tiez myslela, ze to s tym krvacanim nezvladneme, ale toto dietatko sa ma vdaka Bohu drzi ako kliest.
K tym jednotkam, je to asi tak, ze kazde laboratorium ma tie svoje. Mala som hlavu v smutku, ked som sa dozvedela hodnotu, lebo v tom nevydarenom tehotenstve bola hodnota dost podobna, ale ako hovorim Bozia vola rozhodla🙂
Drzte sa a urcite sa ozvi, ze ako sa vam dari

radusik
24. dub 2014

@zuzu1104 Děkuji za povzbudivá slova a ať jste hlavně v pořádku!!! 😉

sedlackovak
25. říj 2016

ahoj holky já jsem v 6tt těhotenství,na první krvi mi těhotenství potvrdili,dnes jsem byla pro výsledky druhého odběru a sestra mi řekla,že HCG mi sice stouplo,ale málo,že musím počkat co mi pan doktor řekne.Takže to vypadá,že asi o to přijdu,že? 😢 😢

baskervile
26. říj 2016

@sedlackovak Ahoj,víš ty hodnoty?

mita20
27. říj 2016

Dobry vecer v utery hcg 311 a na utz nic nebylo videt dnes hcg 323 a take nic je mozne ze se tehu jeste ukaze?

lamonicc
23. lis 2016

Ahoj holky, mám přesně 11 dní od očekávané menstruace, testy mi vyšly pozitivní, ale hladinu HCG mám 60,8. V pátek jdu na další odběr z krve. Co myslíte, má to šanci? Díky za názory

sedlackovak
3. pro 2016

@baskervile ahoj teď už je to zbytečné,o mimi jsem 6.11 přišla

baskervile
4. pro 2016

@sedlackovak To je mi líto😔

biedronca
Autor odpověď smazal
Zobraz
biedronca
19. črc 2018

Hodnota 32 hcg, kdyz jsem 16DPO to je dost malo, ze? 😞 Jsem 15 a 17 dní po IUI.
17DPO hodnota 41. Roste ale straasneee pomalinku. to asi bude nakonec biochemicke, ze?

natlinka27
25. črc 2018

Tak sem volala doktorce a hodnota hcg 8 což je málo za negativní se považuje 2 takže příští týden mám přijít na další odběry a uvidíme jestli hodnota jde dolů nebo nahoru ale s dr jsme se shodli že si myslíme že půjde dolů nemůže prý ani vyloučit mimodelozni tehu a kdyby mě bolelo nějak více břicho při tom krvácení slabém tak ihned na pohotovost

biedronca
25. črc 2018

@natlinka27 bude stoupat!!!

natlinka27
25. črc 2018

@biedronca myslíš že jo? I když trošku krvácím?

jirikmaminka
11. kvě 2019

Holky ja mela.hodnotu 10 a rekla mi ze nejsem ale delam testy a.jsou.slabe pozitivni je jeste sance

luko9
26. srp 2019

Ahoj holky, jsem po KET 7.8.19 9 10den jsem mela ruzovy vytok, zadna krev.
14den jsem mela 37,5HCG po dvou dnech 49,37HCG, bylo mi receno, ze bohuzel tehotna nejsem...objednali me za 4dny znovu na krev, boji se, abych nebyla mimodelozne, musela jsem vysadit veskere prasky 😔. Testy jsem mela stale silnejsi (pry Je to hladinou po praskach), prsa me boli cim dal tim vic a podbrisko taky tak zvlastne. Nejak ve me stale je, ze by sance mohla byt! mate nektera podobne zkusenosti??

lalitka20
2. črc 2020

dobry den chtela bych odpoved ... kdyz mam hcg 26 a podle krvi jsem pozitivni ...co to znamena ?

saraca
9. pro 2022

Tak abych další maminky uklidnila 16 den po oplodnění hcg 34 prý hodne nízké ale teď tu ležím s malým cipískem a jeho porodní váha byla 4620 g.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru