Která měla nízké hcg a přesto je těhotná?

pepsinka
5. říj 2009

Omlouvám se pokud už tady takové téma je, ale nepodařilo se mi jej najít. Dnes mi potvrdili z krve těhotenství. Hodnota je bohužel nízká, pouze 99,1. Jsem dnes 13 den po ET, zaváděli mi dvě 4 buněčná ebmrya, bez prodloužené kultivace. Ve středu jdu na další kontrolní odběr. Zatím nekrvácím, ale už tomu vůbec nevěřím. Ráda bych věděla, zda je tu někdo, kdo měl tak nízké hcg a přesto to dobře dopadlo.

stazina1
27. únor 2014

Dobré rámko dievčatá.
Prosím možete mi poradiť?Mám 14 dní po ET a HCG mám iba 127.Vraj je to velmi nízka hodnota,myslíte,že sa to ešte može rozbehnuť a rásť HCG do úspešného konca?Čítala som,že by mohlo íst aj o mimodeložní tehotenství,ale kedže nemám vajcovody,tak to je nereálne.
Mali ste niektorá tiež mtak nízke hodnoty a dotiahli ste to až do úspešného konca?
Ďakujem a prajem vám krásny den 🙂

koniarova
27. únor 2014

@stazina1 Nepoteším ťa. Je to málo. ☹

cecil36
27. únor 2014

@stazina1 14 dni po ET som mala hcg 37 a dnes mam doma 2 rocneho krpca 🙂

pisisvori
27. únor 2014

@stazina1 oni asi vědí jak to vypadá při úspěšné a neúspěšném pokusu, ale ještě nezoufej....ta vlastní hodnota není až tak důležitá..(i po ET se určitě zahnizˇuje rrůzně rychle, každá maminka jinak HCG vylučuje...) důležitý je růst, takže uvidíš až naberou další krev

poloprudska
27. únor 2014

Ja som mala 50 v den menzesu a mame doma slecnu

mambba
27. únor 2014

15 dni po ovulacii som mala hcg 150 a vsetko ok...

megy
27. únor 2014

@stazina1 no já sice neměla ET, ale logicky bychom to mohli brát tvůj výsledek jako dobrý. a proč?? protože po vložení blastocyst musí dojít k uhnízdění a následnému spuštění produkce hcg. tudíž je to v podstatě nidace po oplodnění, která mohla být i o den až dva později, než ti broučky vložily - nebo broučka. Takže pokud jsi 14 dní od ET - k uhnízdění mohlo dojít až o den dva později a hladina je podle mě odpovídající. já byla po ovulaci na krvi a cca 11 den po jsem měla hladinu 37 a o dva dny později 81 - to u prvního. a u druhého cca 13 den hladinu 57, takže tvá hodnota je podle mě normální 🙂 věř

stazina1
27. únor 2014

ďakujem dievčatá za povzbudivé slová,zajtra idem na další odber HCG a v stredu do centra,tak snád to bude OK,trocha ma tá hodnota prekvapila vzhladom k tomu,že pri prvom IVF som mala HCG okolo 700 🙂

stazina1
28. únor 2014

Ahoj holky,tak dnes som mala HCG 307,tak snád je to Ok 🙂 Pekný deň

pisisvori
28. únor 2014

@stazina1 to vypadá dobře🙂

muddledgirl
4. bře 2014

@stazina1 no super,já měla 14 dní po ET 195 a zatím vše o.k. 😉

jana_rej
15. bře 2014

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat na Váš názor, jsem 14 den po KET a z krve mi zjistili 26 hCG, přijde Vám to málo??? Na další odběry mám jít v úterý.

orchidej2
28. bře 2014

@jana_rej Ahojky prosímtě můžu se Tě zeptat jak jsi dopadla?Vyrostlo Ti hcg ?Já jsem byla včera také po 14 dnech na krev a měla jsem to ještě o něco horší 22 hcg, ☹

jana_rej
28. bře 2014

@orchidej2 Ahojík, u mě to kleslo na 5,5 (po třech dnech od prvního odběru) a po týdnu jsem byla na 0, takže negativní, ale nezoufej, třeba to bude u tebe jinak. Budu držet palce, ať je to v pořádku.

orchidej2
29. bře 2014

@jana_rej Ahojky to je mi moc líto jani 😒 A jak se s tím vyrovnáváš, kolikátý pokus už jsi měla?Jsi moc hodná,že mi držíš palce,ale já osobně si myslím,že už je vše ztracené....Testík jsem si dělala už od 11 dne s citlivostí 10mlU a to čárečka pomalinku sílela až do toho 14 dne.Noo sílela spíš se z ducha snažila být čárečka a dokonce toho 14dne i tak skoro vypadala a v caru mi naměřili hcg jaké naměřili 😝 Včera 15 den jsem si test také dělala a to už byl sotva duch vidět,dokonce už jsem měla a mám i bolesti břicha jako bych to měla dostat a zatím nic... asi mi to ještě zadržuje utroš.Takže si spíš myslím,že to taky jak u Tebe začína pěkně klesat a v pondělí mi zdělí nejspíš to co Tobě 😒 Je to ale strašné to věčné čekání a nejistota co? 😔 Jinak Ti přeji hezký víkend snad nám bude hezky svítit sluníčko jako včera 🙂

jana_rej
29. bře 2014

@orchidej2 Ahojík, už jsem se s tím celkem srovnala, nic jiného mi nezbylo... Asi tě zklamu, ale jak popisuješ ty těhotenské testy atd., tak jsem to měla skoro stejné, od 10 dne jsem měla ducha který do 13 dne sílil a v pondělí (to byl 16 den) už žádná druhá čárka (a výsledek negativní) ... ale nemusíš to mít tak jako já a třeba to bude v pondělí OK ... Jinak já jsem to měla u 2 KETU, takže mám za sebou 3 x IUI, 1x ET A 2 x KET, a teď jsme měnili kliniku, jezdili jsme do Podolí do Prahy a teď chodíme do Pronatalu do Kolína, a díky nim jsme byli včera (v pátek) na genetickém vyšetření, ještě nás čeká imunologie a krevní testy ... a kolik toho máš za sebou ty???

orchidej2
29. bře 2014

@jana_rej Ahojky tak vidím,že vaše cesta k miminku je už celkem dlouhá a náročná uf...Já mám za sebou 1xIFI a 1xET,ale i tak jsem z toho dost špatná.S manželem jsme spolu 11let a tak 6 let jsme zkoušeli přiroze než jsme se do caru takzvaně dokopali....V mražáčku máme ještě 2 sněhuláčky takže pokud se opravdu potvrdí,že to nevyslo tak bychom šli do toho KETU nooo.A za jak dlouhou dobu jsi dostala mrchu a po jaké době od nevydařeného ET jsi šla na KET?A co vám vlastně na té genetice zjistili???Jaktože vás tam neposlali už dřív?To asi nemáte nějaké zásadní potíže nebo už vám něco zjistili?

orchidej2
29. bře 2014

@jana_rej Jé promin já to blbě napsala snažili jsme se asi 6let přirozeně a z toho jsme se teprve loni v létě dokopali do caru.

jana_rej
31. bře 2014

@orchidej2 Ahojík, já jsem šla na KET hned při dalším cyklu, podstatě za měsíc, jinak menzes jsem dostala až po vysazení ultrogestanu druhý až třetí den... Na výsledky z genetiky budeme mít za 4 až 6 týdnů, takže teď budeme jen čekat, a proč nás neposlali, dřív, tak to netuším... a kam (do jakého) CARU chodíš???

orchidej2
1. dub 2014

@jana_rej Ahojky tak přesně jak už jsem předpokládala IVF bylo neuspěšné včera už bylo hcg 0.Moje dr.byla velice překvapená,že to tak dopadlo,protože jsem měla jedničkové blastocysty a jediné co u nás našli bylo to ,že měl manžel pomalé spermijky.Jinak já jsem byla asi před 2 lety na profukování vejcovodů a to mě tam už tenkrát poslala moje gynekoložka,když jsme to začali řešit s ní.Takže opravdu nic jiného u nás nenašli.Dokonce i genetika nám vyšla dobře.Ted při ET jsem dostala asi 5den zánět a ten jsem přelečovala globulkama,tak jsem se ptala v CARU jestli to nemohlo nedopadnout kvůli tomu,ale dr.mi na to řekla,že to vůbec nemusela být ta příčina.Že bud byla slabá ty embryjka,že do nich nevidí a nebo mě straší tím,že je něco ve mě a to mi tam pak tak škodí a embryjko se dál nevyvíjí.... ☹ A v tom případě bych musela na další vyšetření do Prahy a to by se táhlo další 3 až 4 měsíce než by byly výsledky hotové."A jaké jste teda měli potíže když jste museli do caru,teda kromě toho,že jste nemohli otěhotnět?"Ale nakonec nám řekla ,at ještě zkusíme už tento měsíc KET,že mi před ním dají nějakou výživu v kapačce a pak se uvidí ....Snad Tě tím vším co píšu moc nenudím,ale celkem mi pomáhá,když má někdo podobné problémy a můžu se s ním o ně podělit.Jinak já chodím do Zlína a jsou tam moc fajn,zatím jsme tam opravdu spokojení.A jste ted spokojení v tom Kolíně?Jaktože jste v Praze nebyli ?A kolik Ti je jestli se můžu teda ještě ptát?No raděj už budu končit at mi tady u toho mého románku neusneš 😀 a přeji Ti at Tě dnes nikdo aprílově nenachytá 😀 a vůbec at máš příjemné čekání na výsledky 😉

zuzu1104
1. dub 2014

Ja som mala hodnotu 2,43 a tehotna som bola, teda som tahame uz 28tt

jana_rej
2. dub 2014

@orchidej2 Ahojík, v Kolíně jsem moc spokojená, hned na první konzultaci nás poslal na genetiiku a inunologické testy. Z Prahy jsme odešli ze dvou důvodů - první byl, že to do Kolína máme blíž a druhý, že s námi v Praze nic nedělali, žádné vyšetření na genetice, za celý rok a půl nám nabrali jen krev - hormonální profil, pohlavní choroby a manželovi spermiogram ... a taky nám nebyli schopný říct, v čem je příčina, jestli ve mě nebo v manželovi. ☹ Já jsem průchodnost vejcovodů absolvovala loni v dubnu, nenašli mi nic, kromě toho, že jsem měla silnější stěnu vaječníků, tak mi jí museli naškrabovat ... 😖 ... Jinak mi odsáli 8 vajíček a všechny se nám oplodnili, nakonec jich vydrželo 6 k transferu, z toho jsme měli 4 blastocysty, což nám řekli, že je dobré ... takže nevíme asi jako ty, co je za příčinu, že se to nepovedlo ... a Vás na genetiku poslali ještě před ET??? Mě letos bude 29 let a manželovi 30 let a Vám??? 🙂 .. teď mě ještě napadlo, že se léčim s prolaktinem a v Praze mi řekli, že mám před prvním ET vysadit prášky a teď díky tomu mám prolaktin dvakrát zvýšenej a běhám po doktorech, aby mi ho dali do normálu, a když jsem se na poslední návštěvě v Praze na to ptala primářky, tak mi řekla, proč jsem ho vysazovala, a když jsem jí řeklas, že mi to řekli v prosinci, tak se tomu divila... a co mi ještě na Praze vadilo, bylo, že jsme měli pokaždé jiného doktora, to v Kolíně budeme mít pořád toho samého 🙂 ... tak budu končit, hezký a úspěšný den přeji

orchidej2
2. dub 2014

@zuzu1104 Tak to To moooc gratuluji a přeji hezké těhulkování,at jste oba v pořádku a hezky rostete 😉

zuzu1104
2. dub 2014

@orchidej2 ďakujem veľmi pekne 🙂

orchidej2
2. dub 2014

@jana_rej Ahojky tak na ten prolaktin jsem úplně zapomněla s tím se léčím také..Před IFi jsem začala brát jednu tabletku Dostinexu a pak se mi dostal do normálu.Před IVF se mi opět zvedl,ale to už jsem měla brát jen půlku Dostinexu a to taky jen do transferu pak zas nic a ted před KETEM mi ho opět nasadili a zas rovnou celou tabletku tak nevím.... 😝 Jinak mě je 33let a manželovi 37let takže žádní mladíci už nejsme 😀 My v tom Zlíně sice máme svoji doktorku.,ale také tam pořád není a už se tam o nás za tu dobu co tam chodíme starali další 3 doktoři a musím říct,že jsou tam opravdu všichni příjemní a dost na úrovni a tak nám vůbec nevadí kdo z nich se o nás zrovna postará.Věříme,že dělají co je v jejich silách aby nám pomohli 🙂 Jinak na tu genetiku nás dr.poslala hned potom co nám nevyslo to IFI,říkala spíš at si tam zajdem preventivně,ale nijak nás nenutila.A tak jsme na nic nečekali a hned nám na ni vzali krev a poslali ji tam.Výsledky jsme stejně měli až týden po ET,ale jak jsem psala naštěstí nám dopadla dobře 🙂Jak jsi šla z toho ET na KET taky jsi šla hned jako já ted?Jokože Ti nastimulimulovali hned po menzes sliznici a pak jsi měla transfer?Není to moc brzy ?Moje gynekoložka mi říkala,že je dobře že pokračujem hned.Po jaké době Ti sliznice narostla,jak jsi ji měla velkou a kolikátý den jsi šla na transfer?Zatím čauky a měj se moc hezky 🙂

orchidej2
2. dub 2014

@zuzu1104 Mám za Tebe velku radost,že Ti to vyšlo. 😲 Taková zprávička nemůže jinak jak potěšit 🙂 Hlavně at se vám moc moc daří 😉 Taky jsi byla na IVF,nebo jsi otěhotněla přirozeně? 🙂

zuzu1104
3. dub 2014

@orchidej2 dakujem si velmi mila, je to vytuzene dietatko, minuleho roku som potratila a preto je toto dietatko pre nas velky dar 🙂. Otehotnela som prirodzene. Vy sa pokusate prirodzene alebo umele oplodnenie?

s9480
3. dub 2014

Ahoj holky můžu se přidat? bohužel momentálně řeším stejný problém, jsem 17 den po ET
9 den po ET na tt ani duch už jsem to ořvala, potom jsem testla 11 den po ET a byl duch, 12 den po ET pěkné // i když testovací slabší jak kontrolní - radost neskutečná, ....ale bohužel takhle to zůstalo až do teď
14 den po ET jsem byla na krvi - HCG jen 73, 16 den po ET - HCG 80
zítra mám jít na UTZ i když podle mě zbytečně, nebylo by tak brzy ještě nic vidět ani kdyby to bylo ok, chápu že se bojí aby to nebylo mimoděložní, ale tím jediným jsem si jistá že to není, mám tlaky v děloze, žádné bolesti takže to jedinné je ok
jinak je mi za pár dní 34, příteli 41 a spolu jsme už 15 tý rok
o mimi se snažíme cca 12 let, jednou jsem otěhotněla přirozeně cca před 8 lety, ale dopadlo to jako teď HCG bylo tenkrát dokonce přes 600 byla jsem 5+6tt ale začala jsem krvácet a bylo ...
od té doby několik IUI, 2x IVF, 2x minimálka a dětí 0
už jsme ve 3 CARU
dochází naděje, síly, i finance

trileta
4. dub 2014

Ahoj 🙂 u mě to byl stejný začátek. Podle testu jsem zjistila, že jsem asi těhotná, 2. čárka byla slabá.. Na UZ nic, v krvi to bylo, HCG pouhých 25, za dva dny 40, později 90, pak 114, později 314. Nakonec objevena dutinka, která značila 5.tt, bylo mi řečeno, že možná to bude normální těhotenství nebo zamlklé, bohužel tyhle pomalý začátky u mě znamenaly potrat, min. týden jsem byla v 7.tt, začala jsem krvácet a před týdnem jsem podstoupila revizi.. :( Ale né každé to dopadne jako mně, jenže doktorce se právě to nízké HCG nezdálo..

dafy
4. dub 2014

@s9480 ahojky ja som mala po KET ....na 11deň hcg 50....na 13deň hcg 110 na 17 deň hcg 700....treba dufať 😉 ja som sa tiež bála mala som to dosť nízke oproti iným dievčatám 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru