Kvůli riziku NTD jdu na genetiku. Jak to probíhá?

Potřebuju se uklidnit. Na tripple mi vyšli špatný výsledky NTD 1:8. Byla sem odeslaná na genetiku do Ustí. Chtěla ych vědět jak to probíhá, jestli se odebírá plodovka a tak. Máte někdo zkušenost?
zuzka_b2
3. dub 2014
Ahoj, ja myslim, ze genetika je ve vetsine pripadu jen k tomu, aby ti vysvetlili výsledky, rizika apod. a doporucili plodovku, kterou samozrejme muzes odmitnout. Ja na ni byla a není to samozrejme nic příjemného, strasne jsem se bala, ze prijdu o zdrave miminko, i když riziko je asi 1%. Jinak samotny odber není nijak narocny, skoro to neboli, jen asi jako když ti berou krev, horsi jsou ty stresy okolo. Pokud na to pujdes, tak bys myslim mela byt jinak zdrava (nekde jsem cetla, ze nemoc muze zvýšit riziko infekce, ale třeba je to nesmysl) a samozrejme potom odpocivat, polehávat... Tak nevim, jestli jsem te uklidnila..
zzaa
4. dub 2014
Ahoj, já měla riziko 1:18, na genetice mi doporučili odběr ch.klku což jsem podstoupila ( zákrok nebyl bolestivý , spíš nepřijemný,ale kompletně to trvá snad ani ne minutu). Vysledky dopadly dobře. Zkus se nestresovat z toho čisla,řekli mi,že i mamča s rizikem 1:2 dopadne dobře a druha s 1:300 ne.. Držim pěsti.z
zuza01
4. dub 2014
Mě vyšlo riziko NTD 1:2 a nakonec je to v pořádku. Plodovku mi sice nabídli, ale u rozštěpů je to prý zbytečné, nic se plodovkou nezjistí (to mi řekli v Gennetu - kdyby tu po mě zas některá vyběhla 🙂 ). Plodovka má smysl u Downa a dalších gen. poruch, ne u NTD. Byla jsem na konzultaci, ptali se mě na rodinu, jestli je někdo postižený apod. Pak byl důkladný utz, v 18tt a ve 22tt. Rozštěpy byly vyloučeny. Je to ten nespolehlivý tripple test, tak přeju, ať to taky dobře dopadne 😉
gras
20. čer 2014
ahoj holky,
byla jsem tento týden na NT testech a v poznámkách mám napsáno, že pro časné těhotenství riziko NTD nehodnoceno. Pro upřesnění jsem v den odběru a utz byla 12 + 5. Jen se chci zeptat, to se tedy při NT testech tohle riziko nevyšetřuje, ale až při Tripple testech?
Moc díky.
butterfly
20. čer 2014
Ahoj gras, je to tak, screening v 1. trimestru je zaměřen na chromozomální vady, riziko rozštěpových vad se hodnotí až v rámci triple testu (konkrétně na základě parametru AFP). A jak mám napsáno ve zprávě ze screeningu z 1. trimestru, pro diagnózu rozštěpových vad je dostačující ultrazvuk ve 20 - 22 tt, triple testy nemusíš absolvovat.
chelexi
2. srp 2015
Ahoj, zítra jdeme.. Takže nás v den konzultace pošlou i na utz? (jsem 18+) popřípadě berou i znovu krev?Děkuji
janickomisicka
14. lis 2017
@zuza01 tak isto mam riziko 1:2 a poviem vam, ze je to pekny stres, zajtra ma caka ultrazvuk, som v16+3 tak ak to bude vazne tak to bude vidiet.
zuza01
14. lis 2017
@janickomisicka Já vím, je to strašně stresující. Ale dcera je i přes tu strašidelnou prognózu naprosto zdrava, tak snad i vaše miminko 😉 Už ji byly tři roky, genetik mě strasil, že se nedožije porodu. Držím palce!
rosalline
17. dub 2018
@zuza01 ahoj, probouzím tady starou diskuzi, ale nedá mi to. Vyšlo mi taky riziko NTD 1:2, jsem z toho na prášky. Dnes jsme byli na utz a nic neviděl, zítra jedu ještě na další lepší utz. Přišli u tebe na to, proč jsi měla tak vysoké riziko?

Začni psát odpověď...

Odešli