Kvůli riziku NTD jdu na genetiku. Jak to probíhá?

kmotrice
3. dub 2014

Potřebuju se uklidnit. Na tripple mi vyšli špatný výsledky NTD 1:8. Byla sem odeslaná na genetiku do Ustí. Chtěla ych vědět jak to probíhá, jestli se odebírá plodovka a tak. Máte někdo zkušenost?

zuzka_b2
3. dub 2014

Ahoj, ja myslim, ze genetika je ve vetsine pripadu jen k tomu, aby ti vysvetlili výsledky, rizika apod. a doporucili plodovku, kterou samozrejme muzes odmitnout. Ja na ni byla a není to samozrejme nic příjemného, strasne jsem se bala, ze prijdu o zdrave miminko, i když riziko je asi 1%. Jinak samotny odber není nijak narocny, skoro to neboli, jen asi jako když ti berou krev, horsi jsou ty stresy okolo. Pokud na to pujdes, tak bys myslim mela byt jinak zdrava (nekde jsem cetla, ze nemoc muze zvýšit riziko infekce, ale třeba je to nesmysl) a samozrejme potom odpocivat, polehávat... Tak nevim, jestli jsem te uklidnila..

zzaa
4. dub 2014

Ahoj, já měla riziko 1:18, na genetice mi doporučili odběr ch.klku což jsem podstoupila ( zákrok nebyl bolestivý , spíš nepřijemný,ale kompletně to trvá snad ani ne minutu). Vysledky dopadly dobře. Zkus se nestresovat z toho čisla,řekli mi,že i mamča s rizikem 1:2 dopadne dobře a druha s 1:300 ne.. Držim pěsti.z

zuza01
4. dub 2014

Mě vyšlo riziko NTD 1:2 a nakonec je to v pořádku. Plodovku mi sice nabídli, ale u rozštěpů je to prý zbytečné, nic se plodovkou nezjistí (to mi řekli v Gennetu - kdyby tu po mě zas některá vyběhla 🙂 ). Plodovka má smysl u Downa a dalších gen. poruch, ne u NTD. Byla jsem na konzultaci, ptali se mě na rodinu, jestli je někdo postižený apod. Pak byl důkladný utz, v 18tt a ve 22tt. Rozštěpy byly vyloučeny. Je to ten nespolehlivý tripple test, tak přeju, ať to taky dobře dopadne 😉

gras
20. čer 2014

ahoj holky,
byla jsem tento týden na NT testech a v poznámkách mám napsáno, že pro časné těhotenství riziko NTD nehodnoceno. Pro upřesnění jsem v den odběru a utz byla 12 + 5. Jen se chci zeptat, to se tedy při NT testech tohle riziko nevyšetřuje, ale až při Tripple testech?
Moc díky.

butterfly
20. čer 2014

Ahoj gras, je to tak, screening v 1. trimestru je zaměřen na chromozomální vady, riziko rozštěpových vad se hodnotí až v rámci triple testu (konkrétně na základě parametru AFP). A jak mám napsáno ve zprávě ze screeningu z 1. trimestru, pro diagnózu rozštěpových vad je dostačující ultrazvuk ve 20 - 22 tt, triple testy nemusíš absolvovat.

chelexi
2. srp 2015

Ahoj, zítra jdeme.. Takže nás v den konzultace pošlou i na utz? (jsem 18+) popřípadě berou i znovu krev?Děkuji

janickomisicka
14. lis 2017

@zuza01 tak isto mam riziko 1:2 a poviem vam, ze je to pekny stres, zajtra ma caka ultrazvuk, som v16+3 tak ak to bude vazne tak to bude vidiet.

zuza01
14. lis 2017

@janickomisicka Já vím, je to strašně stresující. Ale dcera je i přes tu strašidelnou prognózu naprosto zdrava, tak snad i vaše miminko 😉 Už ji byly tři roky, genetik mě strasil, že se nedožije porodu. Držím palce!

rosalline
17. dub 2018

@zuza01 ahoj, probouzím tady starou diskuzi, ale nedá mi to. Vyšlo mi taky riziko NTD 1:2, jsem z toho na prášky. Dnes jsme byli na utz a nic neviděl, zítra jedu ještě na další lepší utz. Přišli u tebe na to, proč jsi měla tak vysoké riziko?

kikika87
23. srp 2018

@rosalline Ahoj, dnes mě taky vylekaly výsledky tripple testu a mám riziko NTD 1:80. Kontrolní UTZ až za 3 týdny. Dopadla jsi dobře viď? Se do tr doby asi strachy zblaznim😢

rosalline
23. srp 2018

@kikika87 ještě se nenarodil, ale pro klid duše jsem se objednala do Profemy k MUDr. Frisové a nic nenašli. Za tři týdny utz, to bych šílela taky...

kikika87
23. srp 2018

@rosalline Tak myslíš, že se mám objednat jinde na UTZ ? Prý mám zkusit Podolí.. třeba najdou dřívější termín, klidně si to zaplatím.

rosalline
23. srp 2018

@kikika87 já na tvém místě bych to udělala. Ta profema je opravdu nej. Za diagnostický utz bez žádanky dáš 1600,00

kikika87
23. srp 2018

@rosalline Tak já to zítra obvolam, moc děkuju za doporučení.

kikika87
24. srp 2018

@rosalline V Podolí jsem taky nepochodila, prý to bude prostě prokazatelne až ve 20tt. A ty jsi byla v kolikatem týdnu v té Profemě?

rosalline
24. srp 2018

@kikika87 já už si moc nevzpomínám. Jakmile mi zavolali ten hrůzný výsledek, vzali mě druhý den. Na nic nečekali.

rosalline
24. srp 2018

@kikika87 zkusím to najít v mejlu

rosalline
24. srp 2018

@rosalline hmmm, tak byla jsem tam 22+3

kikika87
24. srp 2018

@rosalline Aha, ale to jsi mezitím byla na 2.screeningu ne ? Tak z čeho ti to vyšlo..

rosalline
24. srp 2018

@kikika87 tripple testy....

kikika87
24. srp 2018

@rosalline No jasný, ale ty se dělají před 2.screeningem Ve 20tt. Tam tě neuklidnili, ze je to v pořádku? Mluvila jsem přímo s doktorkou co jsi psala, tak mě trochu uklidnila a vezmou mě hned ve středu. Tak to snad vydržím. Budu 18+3tt tak snad to bude nějak už prokazatelný.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru