Lékař se nezmínil o přítomnosti nosni kůstky, 12+2 tt.

evelinaaa
19. dub 2012

Ahoj holky, chtela jsem se optat, byla jsem ted na utz ve 12+2 vse v poradku, NT hodnota v norme, CRL taky, ale lekar se nezminil o pritomnosti nosni kustky.
Rekl mi, ze prvni vysetreni co se tyce moznych vyvojovych vad nam dopadlo vyborne a je to v poradku.
Je tedy mozne, ze mi jen nezduraznil, ze tam je pritomna, kdyz je vse v poradku? Zapomnela jsme se ho jelitko zeptat..

jitushkam
19. dub 2012

pokud řekl, že je to v pořádku, tak bych neměla pochybnosti ;) když už tenhle screening absolvuješ a platíš si ho, tak si myslím, že ptát se ještě dr na konkrétní věci by bylo moc :D vyšetřoval dozajista to co měl

caricia1
19. dub 2012

@evelinaaa Já jsem se tenkrát taky zapomněla zeptat a doma jsem si všimla ve zprávě NB (nosní kůstka)-nelze...Zpanikařila jsem a když jsem se ptala tak mi bylo řečeno,že někdy ji změřit prostě nelze,ne že by byla nepřítomna,jen ji nelze změřit..Bylo a je všechno v pořádku 🙂 😉

romca13
19. dub 2012

@evelinaaa tak nám přímo řekl, že nostní kůstka je ok,,, výsleky by měli asi přeposlat tvému Mudrovi, tak až tam půjdeš na kontrolu, tak se ho můžeš na to zeptat 🙂

sudina
19. dub 2012

@evelinaaa Na tomhle vyšetření ultrazvukem se vyloženě zaměřuje na nosní kůstku a šíjové projasnění, to jsou nejdůležitější ukazatele možného výskytu vývojové vady, takže se neboj.. Pokud řekl, že je to v pořádku, rozhodně tam kůstku viděl 😉 .

salomee
19. dub 2012

Tady u toho vyšetření je výsledkem pouze riziko, co vyjde z kombinace krevního rozboru a ultrazvuku. Žádný dílčí údaje a hodnoty samy o sobě nemají význam. Jestli řekl, že celkově to dopadlo výborně, kůstku bych neřešila. Asi se jenom nezmínil.

evelinaaa
autor
19. dub 2012

Holky diky moc 🙂 jeste jsem cetla ve zprave: zakladni anatomie plodu v norme, tak mozna, ze je tim myslena i kustka ne 🙂

salomee
19. dub 2012

@evelinaaa Určitě... a kdyby chyběla, asi by to riziko nevyšlo tak úžasně, jak vyšlo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru