Lékařka chce, abych šla na NT+ testy ve 12. tt

sidbhi
29. bře 2014

Ahoj, prosím Vás o názor. Moje gynekolozka mne objednala na testy NT plus. Mělo by jít o odběr krve, konzultaci a UZ. Testy jsou dobrovolné, stojí 1500kc. Když jsem se zeptala, zda je to nutné, odpověděla mi, že všechny její pacientky na tyto testy od ní chodí. Jakmile jsem jen naznačila, že bych možná jít nechtěla, zirala na mne naprosto nechápavě a skoro se jí dotklo, že jsem ji jako lékařku neposlechla. Mně ty testy ale připadají poněkud zbytečné, druhé děťátko jsme neplanovali a i kdyz radost máme a těšíme se na něj všichni, finančně není situace růžová a tak i peněz je nám poměrně líto za toto vyšetření jen na přání lékařky, když o něj my nestojíme. Je mi 24 let a mám dělané genetické vyšetření z jiného důvodu a vše v pořádku, partner má 28let, a kromě toho bych potrat nejspíš odmítla i v pripade podezření. Lékařka ale test chce, co si o tom myslíte vy? Děkuji

macinka0007
29. bře 2014

Tak pokud jsou to testy dobrovolný tak bych na ní prděla když si myslím že je to zbytečné..nutit přeci nikoho nemůže.

vendy01
29. bře 2014

@sidbhi Ahoj, tento test je samozřejmě věc dobrovolná a můžeš ho odmítnout. Na druhou stranu je tento test v současné době asi tím nejpřesnějším testem, který se dělá při podezření na některou z vývojových vad. Cena je poměrně vysoká, ale ne stejná ve všech zařízeních. Někde se dokonce nic nedoplácí, jsou v tom opravdu velké rozdíly. Moje pojištovna (211) na prvotrimestriální screening přispívá 800,-
Provedené genetické testy partnerů (nemyslím testy embrya před IVF) nezaručují, že bude miminko zdravé. Ještě bych to zvážila.. Rozhodnutí je ale samozřejmě na vás.
Hodně štěstí!! 😉 🙂

spirulina
29. bře 2014

lékařka nemá ten test co chtít 🙂 záleží přece, jestli ty stojíš o informace, které ti test má přinést. vklidu odmítni. někteří doktoři dělají nelegální nátlak.

zuza01
29. bře 2014

Je to jen na vás, ale já jsem šla a byla jsem ráda. Vyšel mi dobře a ten povinný v 16 tt špatně, tak jsem aspoň trochu mohla být v klidu, protože ten placený je přesnější. A mrkněte na pojišťovnu, některé ho proplácí, u nás teda stojí 1200 Kč a pojišťovna 800 Kč zaplatí.

sidbhi
autor
29. bře 2014

Za typ na pojišťovnu moc děkuji, mám též 211. Myslím, že moje paní doktorka tam bude mít nějaké vztahy na to konkrétní pracoviště, nenabidla mi vůbec žádné jiné a rovnou mě objednala. Cítila jsem z ní ze to považuje za samozrejmost, že půjdu. Snad aspoň s tou lepší cenou bych šla, ale stále v tom nevidím až tak velký.význam, jelikož odběr plodove vody bych odmítla a dítě donosila i pokud by vyslovili podezření na nějakou vadu, víte slyšela jsem i se setkala s tolika mylnými diagnózami lékařů ze bych asi dítě chtěla donosit a pak pro něj udělat maximum i kdyby mělo nějaké komplikace. Podstoupila jsem jeden potrat s tím že původně mi lékaři řekli že se miminko asi nevyvíjí dostatečně ve třetím měsíci jsem šla na operaci, nakonec se zjistilo ze dítě bylo v poradku, jen mladší. Nikdy jsem se s tím nevyrovnala a rozhodla se.tenkrát zbrkle ze strachu ze to nebude v.pořádku a že to nezvladnu. Proto me ani neláká nechat se.testovat ještě nad rámec povinného. Nechci být nezodpovědná, ale přemýšlím co mi to dá reálne, ať už by byl.výsledek jakýkoliv.

vercik83
29. bře 2014

Ahoj
@sidbhi. A kam máš jít?já byla v praze u apolinare a nic se neplatí,mají na to grant.pokud bys za žádných okolností nesla na ev.potrat,tak to zbytecne je,jinak bych to ale doporučila,ty testy jsou méně falešné pozitivní než potom ty tripletesty.papa

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru