Lze stav porodních cest, čípku sledovat jen UTZ?

pisisvori
13. kvě 2014

Ahoj od ledna mám novou dr., ta předeělá šla do důchodu. A od ledna =13tt mě dr vůbec nevyštřovala vaginálně. Vždy udělá jen UTZ a 2x dělala cervikometrii. Může opravdu UTZ přes břicho vidět, jestli je čípek zkrácený nebo ne, konzistenci....???

rioko
13. kvě 2014

@pisisvori měření čípku má smysl právě jen když se dělá UTZ pohmatem to je jen odhad, ale podle mého gynekologa - a je dobrý to má smysl měřit od 20 tt

rioko
13. kvě 2014

@pisisvori no ale má se dělat UTZ vaginálně ne přes břicho to nevím jak čípek změří, mě ho vždy i v nemocnici měřili vaginálně, teď už se neměří

zuza01
13. kvě 2014

Mě dr. dělá taky jen utz přes břicho a v průkazce mám pořád CS0. Spodem mě nevyšetřuje vůbec, naposledy v 8tt dělal stěry z čípku.

pisisvori
autor
13. kvě 2014

No mě jde o to, jestli když mě nevyšetřuje a začala bych se třeba otvírat,, jestli to nějak může jinak zjistit???. V prvním těhu prostě dr. klasicky vyšetřovala a psala Cervix score (naléhající část, dilatace, zkrácení, konzostence a směr) tak jak je to v průkazce. Mě právě vůbec CS do průkazky ani nepíše. Napíše normotonus, klidový nález....
Možná je to jen nový způsob a satrší dokotři nejsou zvyklý posuzovat tím UTZ...ale třeba ne???

Mě totiž i na screeningu v Gennetu říkala,že se dívala na čípek a že je dlouhý a že jsem zavřená, že jak jsem měla plný měchýř bylo to vidět.

pisisvori
autor
13. kvě 2014

@rioko No já vím, že tu cervikometrii dělají vaginálně. No ono jsme teď už stejně četla na více místech , že ono to zkrácení nebo nezkrácení čípku stejně moc nemá význam. Že může být 4cm a druhý den žena porodí a může být zkrácený a rodí až po termínu....

rioko
13. kvě 2014

@pisisvori mě teda gynekolog pokaždé vyšetřuje jako normálně pohmatem vaginálně, tím zjistí jestli se neotvírám třeba a čípek měřil několikrát vaginálně UTZ,přes břicho pak kontroluje plodovou vodu a měří miminko, ale to až po 30 tt

jul11
13. kvě 2014

@pisisvori tak sa uz asi aj v cr zaviedla zapadna metodologia.na sk stale vysetruju vaginalne.na zapade nie aby praveze neporusili krcok

pisisvori
autor
13. kvě 2014

@jul11 no mě právě dr minule řákala, že čím méně se tam čahá tím líp. Ale jak má člověk při tom všem co okolo sebe vidí, kdo má pravdu a co je dobře🙂

luenka
14. kvě 2014

Me doktor vyšetřoval spodek asi ve 12tt bral stery, pak je to asi 14 zpet - pobolívalo me v podbrisku a ted me kontroloval znovu. Mam pocit, ze me spodem kontroluje tak nejak namatkove, neni pravidlem, ze pokaždé, kdyz jdu na kontrolu ( chodim co 3 týdny). UZ dela pokaždé pres brisko.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru