Magnetická rezonance. Projíždí se celé tělo?

pernikarka
21. dub 2009

Dneska mě dr. objednala na toto vyšetření s tím,že potřebuje magnet mozku a páteře.
Už jsem se jí ale zapomněla zeptat,jestli se při tomto vyšetření projíždí komplet celé tělo nebo jen ta část,která je uvedená v žádance. 😕
Nevíte to někdo?
Mohla bych jí sice zavolat,ale radši to prvně zkusím tady. 😉
Dík za odpovědi

valka
21. dub 2009

magneticka rezonancia je casovo pomerne narocna a prechadza sa iba cast, ktoru potrebuje lekar...

fyalynka
21. dub 2009

presne tak, prechadza sa iba ta cast tela, ktoru lekar potrebuje nasnimat 😉

bianca
21. dub 2009

pernikarka no ked pises ze mozek a pater tak to uz skoro cele telo je 😅 inak sa tam nesmie s nicim kovovym

paola.o1
21. dub 2009

no to hej, bola som v tuneli asi 20 minut, isla som tiez na mozog...

jeudi
21. dub 2009

jen ta cast co by se mela vysetrit..napriklad moji segre to nemuzou udelat,protoze ma v pateri zeleznou tyc a pry by tam vybouchla 😨

dadulka19
21. dub 2009

paola,tunel je ct-čko.Mne robili ct aj magnetickú rezonanciu mozgu.A áno,prechádza sa len tá časť,ktorú treba pozrieť.Časovo trvajú obe vyšetrenia rovnako.No pri mag.rez.nie je človek ožarovaný ako pri ct,čo je výhoda.Ja som dokonca v čase vyšetrenia na rezonancii aj kojila.Je ale dôležité nepohnúť sa,lebo musia ísť znovu.Ale hlavu fixujú,takže sa to zvláda o.k. 😉 ..držím palce,nie je to nič hrozné,troška hluku,ale v pohode.

paola.o1
21. dub 2009

jezis ja som tela. ja ze je to to iste 😀

pernikarka
autor
21. dub 2009

bianca,..................tak právě o to mi jde.Jestli,když mi budou dělat magnet páteře,tak jestli skontrolují i to ostatní jako plíce,trávicí trakt ledviny apd.
Jde o to,že už mám dělší dobu zdrav potíže a neví se z čeho.Bolí mě v podžebří,ale na UTZ se jim nic neukázalo.Tak by mě zajímalo,jestli se jim na tom magnetu ukáže(krom mozku a páteře)všecno,co má člověk v těle. 😉

skalnicka
21. dub 2009

veruze neukaze ti to viac ako si zela lekar, to znamena to, co mas napisane v ziadanke..laicky povedane sa pri magnetickej rezonancii postupne zobrazuju jednotlive vrstvy organov po milimetrikoch, mozno aj menej, hukot je sposobeny krutiacimi sa magnetmi a ja som bola teda fakt brutalne ohucana ked mi robili mozog...mna svihli pod taku platnu a slo to...trosku blby pocit pre tych, co maju klaustrofobiu, kedze mas tu platnu cca 20 cm od ksichtu a je biela, ale da sa prezit...len sa na mna smiali, lebo samozrejme, ze oni pocuju co si tam vzdychas a ja som nadavala ako pohan..."ty kokos, to je sila...krista, to je brutaaalne..." - ten zvuk som mala na mysli... a podobne 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru