Mám podstoupit odběr choriových klků?

honzikovabarunka
11. led 2014

Ahoj, asi vám možná budu připadat praštěná, trošku předbíhám v událostech, ale chci být dopředu rozhodnutá, takže potřebuji radu. Moje první těhotenství po IVF skončilo potratem ve 20.tt, přesný důvod nebyl zjištěn, ale podstoupila jsem odběr plodové vody kvůli špatným výsledkům krve, kde mi vycházel DS 1:3, který byl následně vyloučen. Nyní se pomalu začínám chystat KET. Doktorka mi v dalším případném těhotenství doporučila absolvovat odběr choriových klků, abych případně nemusela později podstupovat znovu odběr plodovky a rizika s tím spojená. Jenže jsem se dočetla, že riziko potratu je u tohoto stejné jako u odběru plodovky a já se teď začínám trošku (trošku víc) bát, abych kvůli tomu nepřišla o další zdravé miminko.... Jenže co když mi pak zase budou vycházet nějaké špatné výsledky? Jaká je pravděpodobnost, že se mi to stane znovu? Jak by jste se na mém místě rozhodly vy? Nemáte některá stejnou zkušenost? Moc děkuji za každý názor.

hojda
11. led 2014

Myslím, že to riziko je tady vyšší než u amnio 😔 . jinak existují ještě jiné genetické testy z krve, které si ale musíte platit samy a jsou docela drahé. http://www.prenascan.eu/

eficenka
11. led 2014

riziko se uvádí stejné, určitě bych podstoupila prvosemestrální screening a řídila se hlavně podle UZ, než podle výsledků krve.
Jinak pokud by Ti vyšlo zase určité riziko (vyšší než 1:250) tak si můžeš zaplatit ještě genetický UZ - dělá se snad jen na 4 místech v čr - kde za poplatek velmi podrobně změří a prohlédnou miminko zda má nějakou vadu a podle toho bych se řídila..

dezyre
11. led 2014

A nezkoušela si se zeptat na preimplantační genetiku? Nám to nabídli jako možnost. Že miminka vyšetří než je do mě vloží.

terinda
11. led 2014

Moc přeju, abys už měla jen samé dobré výsledky 🙂
Aby se špatné výsledky opakovaly, to už by musela být opravdu velká smůla.
Jinak já odběr chor. klků podstoupila, bylo to dost nepříjemný a pak se musí dodržet klidový režim. Výsledky jsou naštěstí negativní.

Tak držím pěsti, ať se nemusíš pro žádný podobný postup rozhodovat 😉

Co se týče prenascanu, tak mi genetik v Gennetu řekl, že by výsledky ještě porovnávali jinou metodou, jako je odběr ch.klků nebo amc. Je to nová metoda a nejspíš se na ni ještě tolik nespoléhají 😕

denikulh
11. led 2014

ahoj pokud ti to pomůže....jsem v 19tt těhu a vše lrom odběru krve mi vyšlo dobře ale riziko na dawn.syndrom mám 1z 370 jak psaly holky já jsem zatím odmítla tyto odběry ptz jsem se nejprve objednala na gen.utz který vady odhalí a taky mi i muj gyn.který je kapacita řekl že důležity je screaning,držím moc palečky a hlavně se tím netrap....

baraka1
13. led 2014

Odběru klků bych se bála min. stejně jako amc, riziko se uvádí stejné nebo mírně vyšší. Zkusila bych ten UTZ případně neinvazivní krevní test, který je sice placený, ale pokud jsi již jednou o mimčo přišla tak bych neriskoval. Já byla na amc, krev mi vyšla celkem ok, ale měla jsem nález na UTZ, doktorka mi říkala, že potratem většinou končí spíš těhotenství kde něco není v pořádku. Ale...... Držím palce ať je vše ok a nemusíš se stresovat s vyšetřeními ani výsledky.

bustovka
22. únor 2014

Ahoj, máte prosím někdo zkušenost s nějakými komplikacemi po odběru choriových klků? Já byla tento čtvrtek a mám stále čirý výtok z pochvy, mohla by třeba unikat plodovka?

pettule
22. únor 2014

Já odběr choriových klků podstoupila, i když nakonec dle jiných vyšetření nebylo úplně nutné. Přišlo mi, že to nic hrozného není a podstoupila bych znovu. Samozřejmě jsem měla obrovský strach, ale každý jsme jiný, ale pro mě to uklidnění, že je miminko v pořádku bylo hodně důležité. Přesně jak psala baraka1,většinou končí potratem těhotenství, kde opravdu není něco zcela v pořádku. Držím palečky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru