Máte ultrazvuk při každé návštěvě poradny?

lorrelai
18. črc 2014

Ahoj. Jen mě zájímá jedna věc: Chodím do poradny do Kyjova a paní doktorka nemá v ordinaci UZ a mě připadá ,,nebezpečné" když mě vlastně vůbec neprohlédne... Sice jsem objednaná na druhý ultrazvuk na Veveří, ale to je až zase začátkem srpna a jinak nic. Vím že dřív se UZ nedělal vůbec, ale myslím že bych byla taková klidnější, kdybych viděla že je vše v pořádku 😉 Jak chodíte často na UZ?? Děkuji 😉

anien
18. črc 2014

Můj lékař ve Velkých Pavlovicích ultrazvuk má a dělal ho při každé návštěvě 🙂

kimby
18. črc 2014

mě dělá doktor každou poradnu, jak vnitřní vyšetření čípku, tak poté utz přes břicho. Má na to vybavení

nuali
18. črc 2014

Moje doktorka UZ má, ale nedělá. Byla jsem na dvou velkých v Brně, jinak mi dělá pouze, když je nějaký problém. Když mám bolesti nebo po zánětech. Bohužel :( Taky bych na prcka koukala klidně každou poradnu 🙂

andyc85
18. črc 2014

Můj doktor má UZ i 3D i video.Jsem momentálně v 33tt a na kontroly jsem chodila kazdy mesíc a UZ mi nedelal jen 1x. Jinak mám většinou i foto pokud byl maly pěkně otočený, ale je pravda, že jsem si vždycky řekla o fotku. A jsem za to ráda, protože jinak bych měla možná tak 1. A jelikož zatím další mimčo nechci tak jsem si to chtěla užít co nejvíc. :D

bonavoxa
18. črc 2014

Pokaždé ultrazvuk i vyšetření čípku. Na poradnu jsme chodila jednou za měsíc.

apacheee
AMBASADORKA
18. črc 2014

Můj doktor má vlastní UTZ vybavení a přesto při normálním těhotenství dělá UTZ pouze 3x za celé těhotenství - víc ani pojišťovna neproplácí. V poslední době (od cca 32. tt) mi udělá jen rychlý kuk přes UTZ, aby zkontroloval, zda je miminko pořád hlavou nahoru. Takže být tebou, vůbec se neboj, většina lékařů utz dělá opravdu jen párkrát

monasek84
18. črc 2014

Muj dr ma veskere vybaveni v ordinaci, ale UTZ delal jen na zacatku pro potvrzeni tehotenstvi a pak jednou ve 2.trim a jednou ve 3.trim. + jsem mela 2 geneticky utz (screeningy). Nevidin duvod aby se delal utz kazdou navstevu, staci poslechnout doplerem srdicko, to jestli je jinak vse v poradku se stejne pozna v podstate jen na tech screeningach...

nolies
18. črc 2014

Moje dr. UZ má, ale udělala mi ho jen jednou a to hned na začátku kvůli tomu, jestli je mimi v děloze a má srdíčko. Jinak by ho udělala jen v případě komplikací. Je mi to trochu líto, ale co se dá dělat. 😒

leni84
18. črc 2014

@lorrelai Ahoj, hodně záleží na konkrétním doktorovi, ale běžné je, že se ultrazvuk každou poradnu nedělá. Většinou se dělá třeba dvakrát na začátku těhotenství, aby doktor poznal, jestli se těhotenství správně vyvíjí..Jinak standard (pokud nechodíš na soukromou kliniku) je, že se ultrazvuky dělají a jsou taky pojišťovnou hrazeny ve 12. 20. a 30. týdnu (to jsou ty velké kontroly, kde se u miminka vyhodnocuje, jestli správně roste, kontrolují se orgány a vylučují se případné vývojové vady) Mimo tyto ultrazvuky je standardní kontrola to, že ti doktor prohmatá břicho, aby zjistil jak roste děloha, zkontroluje čípek a udělá přes sondu poslech srdečních ozev plodu..Mám kamarádky, které mají ultrazvuk každou poradnu, ale to je vždycky za příplatek a je to spíš pro jejich pokochání, než že by to bylo nutné, pokud je těhotenství v pořádku..🙂

jamia
18. črc 2014

Pojišťovna hradí 3 utz za celé těhotenství, mně teda doktor dělal při každé poradně, ale měla jsem zaplacený nadstandard.

lu777
18. črc 2014

Hrazené utz jsou 3 za těhotenství.... samozřejmě je člověk hlavně u prvního nervózní, ale upřímně, nevím nakolik zdravé je, aby se na miminko neustále někdo díval přes utz 😉
buď v klidu, pokud by se cokoli dělo tak Ti utz udělají... já byla v prvním těhotenství na utz tak 10x, protože to bylo po problémech a pak se nevyvíjela část srdíčka asi jak měla... takže já už pak těch utz měla naopak plné zuby 😅

povídej si s miminkem, můžeš mu klidně i číst nebo zpívat 😉 😅 je pořád s Tebou, užívej si to 😵

alcar
18. črc 2014

Mne muj dr. taky nedelal pokazde. Delal mi vaginalni v 7. tt na srdicko, potom screening ve 13.tt, potom screening ve 21.tt a pak ve 32.tt. Posledni utz mi delal tesne pred porodem, ale ten delal kvuli hypertenzi. Pak uz mi delali utz jen v porodnici.
Pokud mas obavy, jestli prcek zije, tak si porid Angelsound na poslech srdicka i doma. 😉

kami1984
18. črc 2014

Ano, moje dr.mi dela utz pokazde, co tam prijdu a ja jsem za to moc rada🙂)) a pojistovna mi pokazde utz proplatila. Nad ramec jsem si doplacela NT screening, fecho srdce a 3D utz🙂

palomitacheca
18. črc 2014

Muj doktor mi delal UTZ pri kazde kontrole asi do 30.tydne a bez priplatku. Platila jsem jen fotky, o ktere jsem si rekla.

verushe20
18. črc 2014

Já mám UTZ při každé prohlídce, celkově už sem jich měla asi tak 8-10

aja215
18. črc 2014

Ne,Dělal mi utz ve 6TT pak kontrolní v 10tt, 13tt,19tt,29tt,33tt,36tt a 39 ty poslední jen díky tomu že se vědělo že půjdu na císaře....Myslím že není potřeba každé vyšetření,pokud je vše jak má

marcicek84
18. črc 2014

mně jej dělá pokaždé, kontroluje otočení plodu, ale jinak se mi to zdá vcelku zbytečné, stačí ty 3 ultrazvuky bohatě...strach bych neměla...

domca89
18. črc 2014

Moje doktorka UZ nemá a tak chodím jen na ty velké do genetického centra.

lucifereeek
18. črc 2014

UTZ jsem měla jen na začátku, aby se zjistilo, zda je tam mimčo, pak ještě jednou po pár dnech, pak screening v nemocnici v 13tt, pak mi na mou žádost udělat utz v 18tt, pak screening v nemocnici ve 21tt a pak ve 32tt poslední utz, takže u svého dr. jsem měla jen 4 utz za celé těhu

hedusska
18. črc 2014

Mě dělal utz každou návštěvu, od 4 tt... Dokud byla malá vidět celá, tak mi pokaždé ukazoval ručičky, nožičky atd...pak od 30tt když už byla blbě vidět vždy najel jen na srdíčko a to bylo celý..

kejtyna
18. črc 2014

me na zacatku na srdicko, pak jsem si sama ve 12tt platila NT a ted mam az zadanku na velky ve 22tt. Pak uz hadam bude jen jeden po 30tt, takze jen ty standartni 3 od pojistovny...

barus.8
18. črc 2014

Já chodím v Kyjově do nemocnice a utz mám vždycky, někdy prohlíží víc, jindy jen během chvilky. Stejně jsem to měla i u prvního. V brně jsem byla ve 13tt a ve 20. Ve 30 tt dělají velký utz i v Kyjově.

partyzanka91
18. črc 2014

Já ho měla pokaždý, ale měla jsem zaplacený nadstandart těhu balíček, jinak je nárok jenom na ty tři a z toho se ten první někde ještě platí

marketa11112
18. črc 2014

ahoj, ja jsem v 9. tydnu -- první utz jsem mela ve 4 tydnu -- ujisteni, ze je mimco tam, kde ma byt. nyní doktorka kontrolovala srdicko a merila. za 14 dni jdu opet-- opet mimco premeri a udela mi odbery na screening. na ten pak jedu za dalších 14 dni. takze vlastne ve 13 tydnu budu za sebou mit 3 x ultrazvuk v ordinaci lékařky a 1 x placeny screening.

kasparci
18. črc 2014

Já jsem měla pokaždé a byla jsem za to moc ráda

hankatrdlinka
18. črc 2014

Ne, pokaždé ne, nevím, jak to bude teď, ale měla jsem ho párkrát....asi je to moc drahé.

gepe
18. črc 2014

Ja ho mela 2D i 3D, v ramci zaplaceneho tehotenskeho balicku. Bylo to super, videt na vlastni oci pro me i manzela pokazde jak roste a vse je v poradku 🙂 nemluve o nahravani snimku i videi na flash disk 🙂 Akorat 3D/4D se uz moc nevyplati natacet po 20tt, protoze to miminko uz neni videt cely.
Tady jsou 2 fotky, kdy nasi male bylo, ja byla 🙂 v 12tt+5

Jinak kolikrat je standardni utz nevim..

25ka
18. črc 2014

chodila som tam raz za 3 týždne a pokazde som mala UZ aj s foto moc ma to tesilo aj fotka ak komplet prehliadka

lenkazdenek
18. črc 2014

Já chodila každé 3-4týdny do toho 1x velký utz na genetu 🙂 pokaždý jsem se na poradnu strašně těšila 🙂

kikimaruska
18. črc 2014

Můj dr. má UTZ vlastní a obě těhotenství dělal každou návštěvu (plus dva velké a nějaké navíc mimo v nemocnici, když se vyskytovaly problémy).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru