Máte ultrazvuk při každé návštěvě poradny?

lorrelai
18. črc 2014

Ahoj. Jen mě zájímá jedna věc: Chodím do poradny do Kyjova a paní doktorka nemá v ordinaci UZ a mě připadá ,,nebezpečné" když mě vlastně vůbec neprohlédne... Sice jsem objednaná na druhý ultrazvuk na Veveří, ale to je až zase začátkem srpna a jinak nic. Vím že dřív se UZ nedělal vůbec, ale myslím že bych byla taková klidnější, kdybych viděla že je vše v pořádku 😉 Jak chodíte často na UZ?? Děkuji 😉

dezyre
18. črc 2014

Rozhodně nedělá. Na každé poradně doktor jen poslechne srdíčko. Můj doktor mě dělá jen vstupní ultrazvuk. Na prvotrimestirální screening a tripple testy a ve 30tt chodím na Veveří do Prenatalu a poslední ultrazvuk mě dělali v porodnici. V obou těhotenstvích. Já teda nejsem zastánce ultrazvuku a co jsem se bavila se svým doktorem, tak on taky ne - všeho moc škodí 😉 A popravdě moc nechápu maminky, které mají potřebu vidět miminko při každé poradně. Mě stačí, že ho cítím, že vím, že tam je a co se má stát, to se stane, ať na miminko čučíme každé tři týdny, anebo ne 😉

baraz
19. črc 2014

Ano kazdou ko a i s fotkou! Ta je nekdy zdarma nekdy platim. Jsem rada ze vim jak mimi roste a muzu se na nej podivat.je to jen parkrat za zivot!

12martinka
19. črc 2014

Můj doktor má vlastní UTZ v ordinaci a UTZ mě za celou dobu dělal 3x. Ve 12tt.,ve 22tt a ve 33tt. jinak ne.

salikova
19. črc 2014

Mně se doktor na začátku zeptal, jestli chci ultrazvuk nebo ne, že povinné jsou akorát tři a některé maminky si třeba častější ultrazvuk miminka nepřejí... Já chtěla, tak dělal pokaždé a i s fotkou🙂 a všechno zdarma🙂
Je fakt, že seš klidnější, když ho zkontroluje přes utz, al ekdyby se doktorce něco nezdálo, určo by tě poslala ns utz i mimo ty dané tři;)

kacaba85
22. črc 2014

ultrazvuk mi dělá při každé poradně, takže minimálně jednou měsíčně. Jsem za to ráda, vidím miminko a vím, že je v pořádku.

alneka
22. črc 2014

Doktorka má vlastní UTZ, takže dělá při každé prohlídce. Ale za sebe bych to ani nepotřebovala, příští kontrola se mi o týden kryje s druhotrimestrálním screeningem v nemocnici, takže UTZ u mé doktorky odmítnu. Přijde mi to zbytečné, když vše stejně zkontrolují i jinde. A navíc je vše objektivně i subjketivně v pořádku. Vyšetření pohmatem dělá každou prohlídku.

brusinka006
23. črc 2014

Tak ultrazvuk mam pokazde a jsem rada, vidim mimi pokazde. Pokazde mam fotecku, tu jsem platila snad jednou, pak uz ne. Posledne mi doktor dal zadarmo i 3D fotku. Muj doktor dela i velke ultrazvuky, takze nemusim nikam jinam.

leotynka
23. črc 2014

mě ho pan doktor dělal a dal pokaždé obrázek, ale říkal že to dělá hlavně kvůli sobě aby bylo vše v pohodě, jinak jich je který udělat musí asi 5 nebo kolik 🙂

krucis
23. črc 2014

Je to opravdu lékař od lékaře. Za moje dvě těhotenství jsem vystřídala opravdu hodně gynekologů, protože jsme se pořád stěhovali (naposledy před měsícem a půl). Všichni si ze mě dělají legraci, že sbírám razítka do průkazu 😀 Většina z ordinací UTZ měla a někdo ho dělal opravdu jen když byl "předepsaný" (12.,20.,30.tt) a někdo každou poradnu. Nikdy jsem si ale o něj neříkala a ani neplatila nic navíc (pokud jsem nechtěla foto nebo video). Prostě buď byl, nebo ne. Ale samozřejmě jsem raději chodila do ordinace kde byl. Teď zrovna ho můj gynekolog nemá 😢 No jo, co se dá dělat, tak našeho špunta hold zase uvidím až si ho pěkně porodím, no...

sykorkaa
23. črc 2014

Muj doktor ma utz v ordinaci takze mi ho dela pokazdy kdyz jdu na kontrolu. Ze zacatku kazdych 14 dni a od 12 tt jednou za tri nedele. Takze to vychazi dva utz za mesic 🙂

kackabo
3. říj 2014

můj gynekolog má utz přímo u sebe v ordinaci včetně 4D utz je moc dobře vybaven, utz dělá při každé poradně, aby zkontroloval miminko.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru