Máte zkušenost s CRP testem?

jarkakur
19. zář 2011

hezký večer, ráda bych se zeptala, jestli máte někdo zkušenost s testem na crp...jsem těhotná (4 tt 🙂 ) a už delší dobu mě bolí v krku a jsem nějak slabá, vzala jsem si volno, ale nechce se mi brát antibiotika, kvůli miminku, a má gynekoložka mi doporučila crp test...dočetla jsem se, že výsledek nějak pomůže, nevíte prosím někdo více..moc děkuji

mkr
19. zář 2011

crp zjistí, jestli jsou potřebná antibiotika, jinak já měla na začátku těhotenství 2 atb a pak ještě jednou ve 2. trimestru a malý se narodil v pořádku, lepší než tělo trápit

dana3262
19. zář 2011

CRP je zkratka pro C-reaktivni protein. Ukaze, jestli je v tele zanet. Pokud je hodnota nizka, predpoklada se virova infekce a antibiotika se nepredepisuji. Ja osobne bych alespon I.trimestr nic nebrala, pokud stav neni vazny. Nechala bych si udelat i vytery z nosu a krku a to crp, ale na boleni v krku snad antibiotika nejsou nutna. Me bolelo ted hrozne asi 10dni. V noci jsem cucala Septisan, jak to bolelo, ani jsem nemohla spat. Neco řádí.. Preju brzke uzdraveni! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru