Máte zkušenost s testem na těhotenskou cukrovku v Brně?

jankabr
30. led 2012

Kde jste kdo byli na testu na tehotenskou cukrovku v Brne? Jake s tim zarizenim mate zkusenosti? Co vam dali vypit a jake byly instrukce (tj. jak dlouho pred jste nesmely jist, mohly jste v prubehu testu pit, kolikrat Vam brali krev, museli jste prinest moc, jaky byl pristup personalu? Dekuji predem Janka

sunysara
30. led 2012

Já jsem byla na obilnáku, došla jsem tam, vzali me krev, poslali me do lékárny pro sáček , ten jsem donesla, oni ho rozpustili ve vodě, já to vypila na ex je to fakt lepší pak jsem čekala hodinu vzali me krev a pak odpol byly výsledky. pít jsem nemohla od večera ani nic jíst, ale já ráno trochu vody mela. sebou si vem jídlo i pití.
moč nechteli a přístup byl dobrej. je fakt, že někdo tam zvracel ale me se nechtelo jen mi bylo trochu slabo z toho, že jsem nejedla, ale vypij to na ex a pak si to nepřipouštej je to docela v pohodě. 😀

leeela
30. led 2012

Ahoj, já byla v Bohunicích, při poslední KO jsem dostala papírek i instrukcemi (kdy, kam, co s sebou (glukozu, balenou neslazenou vodu bez bublinek) a popis průbehu: na lačno, od půlnoci nejíst nepít, nežvýkat)
Když jsem přišla, vzali mi krev, pak jsem dostala skleničku a lžičku - že si mám rozpustit a vypít tu glukozu raději prý na vícekrát. (do 10min) Já to dala na 3x :D. Pít jsem mohla, moč po mě nechtěli pak se přihlásit za hodinku a za dvě na odběr. Sestřičky byly moc milé - chodily se ptát jak mi je 🙂
Nebylo to tak strašné, jak jsem si myslela že to bude....až teda ted na ty výsledky... 😒

kaji_
31. led 2012

Ja som bola na poliklinike v Žideniciach. Presne ako leela, info som dostala v poradni. Šla som ráno, nalačno. Nesmela som jesť a piť tuším od ôsmej predošlého večera. Najprv mi zobrali krv, potom som vypila glukózu, zase mi zobrali krv, po dvoch hodinách zase a hneď po poslednom odbere som šla domov.... nebolo to nič hrozné.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru