Měly jste v těhu strach z odběrů na infekční nemoci?

novaa
6. zář 2013

Ahoj holky,
hned na začátek chci napsat, že nepatřím do rizikové skupiny a ani se nějak rizikově nechovám. Jsem teď v 16. týdnu těhotenství a předevčírem mi dělali v poradně klasické odběry v těhotenství....tripple test, HIV, sifilis, žloutenka. Jde o to, že ač si říkám, že není důvod se obávat, malý červíček mě od té doby sem tam zahlodá...co kdyby náhodou ten HIV test nebo žloutenka....byly pozitivní... Měly jste taky obavy? Děkuji za zapojení do diskuse. Nikde jsem o tomto tématu nenašla diskusi, chápu, že je to choulostivé a člověk o tom nerad mluví a přemýšlí nad tím...

mrazulkav
6. zář 2013

Ahoj, tak jako jiné jsem si tohle nepřipouštěla... Navíc jako pravidelný dárce krve bych i o takových "problémech" věděla brzy... Nic se neboj, tohle je v podstatě na uklidnění dušičky. Myslím, že je minimum maminek, u kterých by něco takového vyšlo pozitivně...

novaa
autor
6. zář 2013

@mrazulkav děkuji, také si to říkám, ale protože jsem zdravotní sestra, tak přece jen nikdy nevíš s čím v práci přijdeš do styku 😲 , ale samozřejmě doufám, že to bude v pořádku a budu se těšit na mimčo bez starostí o naše zdraví 🙂

arrowka
6. zář 2013

@novaa Já jsem teda strach neměla a tohle mi teda přijde trošku zvláštní. 🙂 Bála jsem se o miminko, aby bylo v pořádku, ale bát se infekčních nemocí, pokud nemám za sebou rizikové chování, je zbytečné.
Navíc vyšetření na protilátky proti hepatitidě a HIV viru je v dnešní době stejně rutinní jako třeba vyšetření cukru v krvi. A ten nám měří všem běžně a určitě se pokaždé neklepeme, že nám zjistí cukrovku.
Takže klid a užívej si těhotenství. 🙂

novaa
autor
6. zář 2013

@arrowka to máš pravdu, takhle jsem nad tím nepřemýšlela 🙂 ovšem přece jen cukrovka není třeba žloutenka nebo HIV, takže toho se člověk nemusí tak obávat 🙂 V dnešní době nikdy nevíš 🙂

datela
7. zář 2013

@novaa Ahojky,já tě chápu,protože mám sestru zdravotní sestru a práce je to opravdu riziková,protože vím,že stačí přijít do styku s krví a nebo jehlou a je vymalováno.U toho povolání člověk nikdy neví.Je zcela normální,že má člověk strach z jakéhokoliv vyšetření.Ale teď se hlavně soustřeď na miminko.Stres je nejhorší.Přeji bezproblémové těhulkování 🙂

kuratkol
7. zář 2013

A co se zmeni, kdyz nekomu vyjde nektery z testu pozitivni?

novaa
autor
7. zář 2013

@datela děkuji za pochopení 🙂 snažím se na to nemyslet a nestresovat se,miminku by to neprospělo 😲.Taky by ty výsledky mohly být rychleji,aby se člověk nemusel bát tak dlouho 🙂

novaa
autor
7. zář 2013

@kuratkol úplně nerozumím, jak to myslíš,co se změní?Tak člověk zjistí,že má nevyléčitelnou nemoc,že hrozí přenos na dítě,což by bylo strašné a v podstatě musís změnit celý životní styl,pokud to myslíš takto 🙂

datela
7. zář 2013

@novaa Jojo,to čekání je nejhorší,ale věřím,že vše bude v pořádku.Držím pěsti!

novaa
autor
7. zář 2013

@datela děkuji🙂

kuratkol
7. zář 2013

@novaa Myslim to tak, ze uz to v dobe zjisteni z testu nijak neovlivnis....

novaa
autor
7. zář 2013

@kuratkol tak to je jasné, že ne 🙂 spíš mi šlo o ten pocit a obavy, dokud člověk neví, že se obával zbytečně a že je vlastně vše v pořádku 😉

jasekd
7. zář 2013

@novaa Ja te chapu. Mozna proto, ze i ja jsem ze zdravotnictvi, sice jsme povinne ockovani proti HBV, ale i tak to cekani nebylo uplne prijemne, ne ze bych z toho nespala, ale ze by mi to bylo uplne jedno, to ne... Nase prace je rizikova. Kdo v tom nedela, asi nepochopi. Riziko nakazy hepatitidou B, nebo jeste hur C, nebo HIV, nebo dalsich, byt mene zavaznych onemocneni...
NA techto strankach se holky ptaji i na to, zda si muzou dat olivy pri kojeni, nebo si umejt vlasy beznym samponem, kdyz jsou tehotne. To zas pripada zvlastni mne, a taky se nad tim nepozastavuju, proste to prejdu 😝

novaa
autor
8. zář 2013

@jasekd děkuji moc, už jsem si začínala myslet, že jsem tu jen já, komu z těch odběrů není příjemně...nemůžu říct, že bych nespala, to určitě ne, ale přes den si na to vzpomenu, napadne mě to prostě 🙂 Když jsem zakládala tuto diskusi, docela mě překvapilo, že tu o tomhle tématu není ani čárka 🙂 tak jsem si říkala, že o tom asi nikdo nechce mluvit nebo nad tím nepřemýšlí ...jinak si to neumím vysvětlit, protože se tu řeší snad úplně všechno 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru