Mimi malé, placenta skoro přezrálá. Jak se to řeší?

boobinka
18. črc 2008

Dnes mi dr. premeroval mimco a vysla mu vaha 2100g na 38tt. pri tom minuly patek pred tydnem mu na specialnim UTZ namerili 2350g. Vim, ze je drobnejsi i kdyz mereni je orientacni, ale i pohmatem hned poznal, ze je mensi. Pak se mu nezdala placenta, 3. stupen zralosti a ze zacina prezravat, ale zatim funguje jak ma, ale i tak me v pondeli hospitalizuji na porodnim prijmu, aby me dali glukozu. Me by jen zajimalo co se bude dit dal, nevydrzim tam lezet dva tydny do terminu. Nemela jste nektera z vas prezralou placentu? Jak se to resilo? Dekuji

abinka
18. črc 2008

boobinka já osobně jsem přezrálou placentu neměla ale má bývalá spolupracovnice jo.Čekala dvojčata a už od 30tt ležela v nemocnici.Pořád jí hlídaly a až to mohlo ty dva prcky ohrozit tak porodila.Musela císařem,protože byly malý.Ještě tam nějaký čas byly ale protože nebyly donošení.

Myslím,že to bude v pohodě 😉 Miminko se za donošené bere od ukončeného 37tt to ty máš splněno.Takže tě asi taky budou hlídat a snažit se aby tam mimi bylo co nejdýl,ale i kdyby si teď porodila tak si myslím,že to bude OK 😉 Váha je sice nízká ale není to tak hrozné.Na to aby mimi pustily domů musí mít 2500g takže když to nestihne do porodu tak to nejpozději do týdne dožene v porodnici 😉 🙂

Dej pak vědět co a jak.

boobinka
autor
18. črc 2008

Děkuji za odpoved, ale moc mi to nedodalo 😒 mam strach z nemocnic a vubec... nejvetsi strach z cisare, takze doufam, ze to ten maly uzlicek zvladne. Me se ale zda, ze uz mi v brisku nepribiva, ale to spravi glukoza, kterou budu dostavat. No nejradeji bych si ho uz vykrmovala mlickem 🙂 Urcite dam vedet...
jen me zajimalo co se deje pri prezrale placente... 😉

abinka
19. črc 2008

Já se taky strašně bála a jak jsem viděla jak se o mě a toho drobečka starají.tak mě to přešlo.Začala jsem jim věřit a už to bylo fajn dokonce se mi snažily pobyt v nemocnici usnadnit 😉 Nemusíš jíd na císaře.Můžeš porodit normálně a čeho se vlastně bojíš.Dostaneš injekci a pak se probereš a dobrý aspoň myslím.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru