Mimi v děloze není vidět. Mimoděložní těhotenství?

sylvka
18. led 2008

Ahoj ,moc vás prosím o radu.Před týdnem jsem měla dostat MS,testíky byly hned pozitivní,tak jsem šla k lékaři.Ten na UTZ nic neviděl.HCG mám 463.Dnes mi ještě našel ňáké minimální množství tekutiny za dělohou.Jinak se ale cítím dobře,nešpiním,břicho mě nebolí.Mám hrozný strach,že se jedná o mimoděložní těhotenství.Poraďte.Díky

lisounek
18. led 2008

sylvka: je to jeste moooc brzy, me delali ultrazvuk kvuli problemum zhruba ve tretim tydnu a nebylo tam nic to je normalni.... mimodelozni poznaji z krve. Je lepsi nechodit k dr. hned, protoze oni te zbytecne vystrasi....ja bych sla jinak az pozdeji, ale spinila jsem a ke vsemu to bylo po svatcich, takze zadnej med, ale urco pockej a dej tomu cas 🤐

sylvka
autor
18. led 2008

lisounek,díky,vím že jsem šla brzy,ale já dělám sestru v domově důchodců a tam se doporučuje jít brzy,abych se nestrhla a tak...a jak se to pozná z krve,jestli HCG je nebo není?

megy
18. led 2008

HCG při mimoděložním těhotenství narůstá pomaleji než obvykle a pak stagnuje nebo klesá. V tom lepším případě - nestoupá, což je relativně lepší varianta, jelikož pak by docházelo k vývinu plodu mimo dělohu a mohlo by dojít k ruptuře vejcovodu a to je pak o holý život.

To, že tam fakt není nic vidět je úplně normální. Teď si nechej kdyžtak napsat nemocenskou, alespoň na 14 dní a pak uvidíš. To je akorátní doba, aby se zjistilo, zda je vše, tak jak má - zvláště uložení plodu 😉

lisounek
18. led 2008

aha tak to jo to je jasne... HCG je tehotensky hormon a sleduje se v zacatku, dokud se neobjevi srdecni akce plodu. Mel by se zvysovat. Pozdeji by ale mel doktor na ultrazvuku najit plodove vajicko a pomalu se tvorici zloutkovy vacek a tak jde o normalni vyvoj....mimodelozni se vetsinou jen tak nepozna.... prave z te krve

pismenko
18. led 2008

Z krve se to nepozná, mě na to přišly až když mě vzali do nemocnice. HCG mi rostlo normálně jako u běžného těhu. Bylo to před 3 měsíci a 11.10.07 mi to laparoskopicky vzali i s částí levého vejcovodu. Sylvka tímto tě nechci strašit a strašně držím palečky aby to dobře dopadlo.

lisounek
18. led 2008

z krve se to pozna, ne z HCG ale z jineho vysetreni - vzdyt mi to delali 🙂

megy
18. led 2008

písmenko - tak to s tebou nemohu souhlasit 😒

Mimoděložní těhotenství se dá poznat zejména stoupající hladinou HCG, která je v různých týdnech jiná a také pak pomocí ultrazvuku. Pokud se plod vyvíjí ve vejcovodu tak pochybuji o tom, že by to dr. nepoznal nedej bůh tomu, aby žena nepoznala, že se něco děje - jelikož bolesti jsou u mimoděložních těhotenství strašně velké.

HCG ti na začátku roste normálně - možná tak první 2 týdny, ale pak dochází díky rozvíjejícíse mu gestačnímu váčku zejména ve vejcovodech právě k bolestem a také k nedobrému základu placenty a všeho, takže plod se nemůže vyvíjet- tudíž HCG nemůže normálně stoupat. To jen pro orientaci, ale to všechno by měl být schopný lékař poznat na začátku, jelikož uložení tohoto váčku je krásně patrné již 5. týden, což je při klasickém objednání k lékaři asi 2 týdny po nedostání menses 😉

pismenko
18. led 2008

Je to možné, hodně odpočívej a bud na sebe opatrná a odpočívej. držím palce 🙂

megy
18. led 2008

jsou i další krevní vyšetření beta HCG a podobně, ale to jedno, zkrátka lze to poznat 😉

pismenko
18. led 2008

No je pravda, že mě na to přišli celkem brzo. Ale bolesti jsem neměla žádné, začla jsem špinit a věděla jsem, že je zle.

megy
18. led 2008

tak vidíš, buď ráda, že se to chytlo včas, znám jednu paní, která to měla za 5 - 12 😕

pismenko
18. led 2008

Je pravda, že jde vlastně o život ☹

megy
18. led 2008

jde a v momentě mimoděložního těhu jde spíše o život ženě, jelikož ve vejcovodu se ještě ani pořádně embryo nevyskytuje ☹ , ikdyž je to těhotenství

pismenko
18. led 2008

Já jsem to tak myslela ( že ženě). no mě ho na UZ ukázali a dokonce mělo i srdeční akci. O to to bylo smutnější a velmi bolestné ☹

sylvka
autor
18. led 2008

děkuji za odpovědi.Budu odpočívat a čekat na pondělí,kdy budu vědět líp.

micanek
18. led 2008

U mě Hcg rostlo a miminko nešlo zahlédnout. Bylo ještě mooooc malilinkaté. A jsem teď v poho.

sylvka
autor
18. led 2008

micanek,závidim ti.Ještě se chci zeptat zda je normální mírná bolest v podbřišku,chodím často na malou...???

pipinka
19. led 2008

ahojky, u mě lékař zjistil HCG 165, nic nebylo vidět, poslal mě do menocnice tam mi zjistili HCG 111. Stále není nic vidět, když se hodně přiblíží, je to veliké 3mm. Po dvou dnech stále nebylo nic vidět.Ráno a večer je mi na zvracení. Jakto, že ještě není vidět? na víkend mě pustili domů a čekám na pondělí-budou mi brát znova odběry a dělat ultrazvuk.

sylvka
autor
19. led 2008

Pipinka ,držím palečky,kladu si stejnou otázku,v pondělí jdu taky na UTZ a jestli nic neuvidí,tak se snad zbláznim....

lisounek
19. led 2008

holky vydrzte, nekdy staci par dni a najednou uz je to jinak, vim o cem mluvim, zazila jsem si stejny stres, vyplasili me ze neni nic videt a ze jestli brzy nebude srdecni akce, tak je to blby a pak za par dni se to objevilo, bylo to jako zazrak a ja uz tomu pomalu taky neverila, takze hlavu vzhuru a zadny strach.... ted je hodne dulezite odpocivat... ja mela bohuzel problemy, takze jsem lezela v nemocnici, ale snad uz to vypada lepe ted 🤐

sylvka
autor
19. led 2008

lisounku,díky.a bolelo tě břicho?

lisounek
19. led 2008

no jo porad to je normalni

paolin
19. led 2008

sylvka - ja mela to stejne. tedy vedela jsem, ze jsem tehotna - 5.tt. pak ale zacalo krvaceni, takze honem do nemocnice. tam mi rekli, ze milimetrove tehotenstvi tam je, ale ze se asi potrati. 14 dni mi delali krevni testy na HCG, ktere stoupaly, ale v deloze porad nic nebylo videt. prohlizeli i vajecniky, ale mimodelozni tehu nevideli. uz uz me posilali na kyretaz, kdyz se uplne na poslednim UZV mimi objevilo a taky srdicko! bylo to v 7.tt. UZV ma rozliseni neco kolem 1-2mm. takze mensi objekty proste nezaznamena. chvili jeste pockej a urcite to bude vse OK. 😉

haninka
19. led 2008

Ahoj holky,
já jsem na tom stejně. 6.1. jsem měla // na testu, už docela silné, 7.1 jsem byla objednaná na prevenci, doktor se koukl, ale neviděl nic..ale je to prý normální, že bylo hrozně brzy. Poslal mě na krev a ta těhot. potvrdila. Včera (o 11 dní později) jsem byla na ambulanci kvůli nahnědlýmu hlenu, doktorka se podivala, a viděla gest. váček (14mm) a žloudkovej váček. Hrozně se divila, že nevidí plod, že to vypadá na 5+5tt, ale někdy je už i srdíčko vidět. Tak mě hrozně vyplašila. Vzali mi krev a v pondělí jdu znovu na utz a krev..
Řikám si, že je vůbec fofr, že se za 11 dní vyvinuly váčky, a ona už mě takhle vyplašila...nespala jsem celou noc a modlim se, aby v pondělí byla změna k lepšímu.. 😒

haninka
19. led 2008

Paolin, tý bláho, takovýho stresu...hlavně, že mamky maj být v klídku 😠

paolin
19. led 2008

hani, to bude urcite dobry. kdyz je tam gestacni vacek i ten zloutkovy, tak tam bude brzy videt i mimi 🙂 doktor mi rikal, ze se srdicko musi objevit do 7.tt. pak uz je to blby. mas jeste cas 😉

haninka
19. led 2008

Paolin díky, modlím se aby to tak bylo. Snažili jsme se rok a najednou se nám zadařilo..

paolin
19. led 2008

tak to drzim pesticky jeste vic 🙂 dej pak vedej, jak to dopadlo.

petulka77
19. led 2008

Ahoj holky, zaujala mě vaše diskuze, byla jsem podobný případ a dopadlo to dobře, odležela jsem si 10 dní v nemocnici, ale čekáme zdravé miminko.Začala jsem na HCG 29 a asi v 10. týdnu bylo vysoké tak na dvojčata, tak mi hrozili další hospitalizací. Ty začáteční podrobnosti mám v úvodním textu 1. alba, tak můžete mrknout, třeba vám to někomu pomůže.

haninka
19. led 2008

Paolin díky, určitě dám vědět 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru