Mohl být screening zkreslený kvůli mé váze?

marbo
17. srp 2011

ahojky, chtěla jsem se zeptat zda jste uváděli na vyhodnocení screening. testů svoji váhu. po mě ji nikdo nechtěl a vyšly mi vyšší hodnoty, na základě toho mi dělali tripple testy, kde jsem na žádanku uváděla svoji váhu a sestřička mě upozorňovala ať ji tam v den odběru určitě nezapomenu napsat, jinak bude test zkreslený. a výsledky byly v pořádku. Tak mi příjde divný, že při první testu jsem ji nemusela uvádět, pokud by to mělo takový vliv.. a jestli je tedy možné, že výsledky byly špatné kvůli tomu, že to nevyhodnocovali na moji váhu..

hansed
17. srp 2011

Ahoj, já jsem jak u prvotrimestrálního screeningu, tak u triplů a u ultrazvuků v 13. a 20. týdnu váhu uváděla 😉

anka.
17. srp 2011

Ahoj, četla jsem na stránkách gennetu, že váha hraje roli. Hubeným maminkám vycházejí hodnoty vyšší, u baculek jsou více "naředěné". Můžeš si to tam vyhledat.

usounek25
18. srp 2011

ahoj, tak já byla v Prenatalu v Brně a při odběru krve se mě taky sestra ptala na váhu, ale napsala si to jen na kousek papíru ne do PC, tak nevím jestli se to někam zadává, ale asi jo, jinak by se neptala.

lafayette
18. srp 2011

Ahoj,taky jsem byla v Prenatalu v Brně a na váhu se mě ptali

collette
21. srp 2011

U prvotrimestrálního skrínu jsem to uváděla, u tripplů ne. Prvo výborné (riziko DS 1:3700, přičemž prevalence pro moji věkovou skupinu je je 1:250), tripply vyšly blbě (hodně blbě, riziko 1:30) v hCG (bylo ho málo) a genetička mi pak řekla, že je to hormon, který se rád váže na tuk. Vzhledem k tomu, že na sobě nějakou tu "tepelnou" izolaci mám, tak to vysvětlila tím, že je místo v krvi ve špeku (ona to řekla jinak, to je moje tlumočení:oD). Po dohodě jsem (bohužel) souhlasila s amnio (nejhorší zážitek mého života) a díkybohu v pořádku.

Ale mám pocit, že u tripplů se při výpočtu rizika váha v potaz nebere. Ale mohu se mýlit....

sebestka
21. srp 2011

Ahojky, bere se v potaz i u tripplů, alespoň u nás. Mně sestra řekla, že stačí nahlásit špatnou váhu a výsledky jsou zkreslené.

romana29
21. srp 2011

U mě ve 11tt chtěli na ty genetické testy i váhu, ale nevím, jestli to podle ní počítali...jelikož jsem vážila 115 a dítě je zdravé jako řípa, tak to asi tak důležité není 😉

amrash
22. srp 2011

Váha je důležitá, přepočítávají se podle ní výsledky krevních testů - tak nešiďte!!! 😅 😅 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru