Možnost testování na preeklampsii v Brně

ajcak
22. pro 2013

Ahoj těhulky, chci Vám jen říct o možnosti testování na preeklampsii v Brně. Domluvit se na testy můžete v porodnici na Obilňáku anebo v Bohunicích na Gynekologicko porodnické klinice. Měly by tam mít letáčky v čekárně. Testování se provádí od asi 16 tg a stojí 1650 kč. Je to docela novinka a málo kdo o tom ví, tak to berte jen jako nové info

lucajdak
23. pro 2013

@ajcak koukam jak se na vsem vydelava☹ jen premyslim jaky to ma vyznam nechat si udelat test v 20 tt, kdyz preeklampsie se muze projevit treba az ve 28tt. Tak jako u me.... Skoncila jsem na sale v 31 tt a nakonec jsem mela i Hellp syndrom s rupturou jater. Myslim ze testem se nic nevyresi, jen je to potreba dost hlidat....Drzim palce at vse dobre dopadne😉

honeypet
23. pro 2013

Test jsem pro rizikové faktory podstoupila v 16tt v Prenatalu, kde stojí 1.800,-. Test sice neřeší riziko, ale dokáže předpovědět vznik preeklampsie a tím zajistit zvýšenou péči. Sice není pěkné, že se na tom tak vydělává, ale i tak mi to za to stálo. Dozvěděla jsem se, že by se u mně rozvinout neměla, což je velmi povzbuzující zpráva.

ajcak
autor
23. pro 2013

@lucajdak Ahoj, to mě mrzí že se zo u tebe tak rozvinulo. No pokud ten test vynde nějak špatně, tak jsi více hlídaná, do ambulancí chodíš častěji, podává se hořčík a co jí vím všechno. A hlavně je to indikace na císaře. No máš pravdu těhotenství a svatba je velkej byznys... Ale kolik má člověk v životě dětí?...

lucajdak
23. pro 2013

@honeypet
@ajcak
Holky, drzim palecky at mate klidne tehotenstvi, a vse dopadne dobre😉
Ja tem testum nejak prestala verit no, kdyz jsem byla tehotna prave s druhym synkem, tak mi delali kde co a pak i plodovku jsem musela podstoupit a tam me doktori fakt dostali, jak jim jde vsem o prachy.... Mela jsem to mit do druheho dne ten vysledek z plodovky a zdarma a pak mi tam rekli ze to stoji 3 tisice.... Koukala jsem na ne s otevrenou pusou a rekla ze moje pani doktorka se mi zarucila ze to budu mit zdarma.... Na to mi pak rekli, ze jim to pojistovna proplati jen tehdy, pokud je riziko na Downuv syndrom 1:10 a ja mela 1:120. Ale nedala jsem se a dockala jsem se odpovedi, tak dobre mi to nejak udelame, jen budem doufat ze nam to pojistovna proplati..... Mazec, a je videt ze se to da udelat i jinak a ja usetrila 3 tisice, byla jsem nervozni, jinak by byl vysledek do 14 dnu.... To jsem jim taky rekla ze si pockam, ale nakonec mi to do druhyho dne volali.
Pak ten tlak, mela jsem na to prasky, zvysena kontrola, hodne moc magnesia a nakonec jsem stejne od 28 tt byla hospitalizovana na Obilnaku a rodila o dva mesice driv☹ ale uz je to dlouho, nerada na to vzpominam, nastesti jsme se synem oba zdravi - to je to nejdulezitejsi!!!
Holky drzte se

medvidek
23. pro 2013

@lucajdak Měla jsem ten samý problém, ale až ve 33. týdnu, akutní císař, týden na JIP na přístrojích. Přišlo to rychle. Ve středu kontrola a vše OK, v sobotu se mi začalo špatněji dýchat, krvácení, zvracení, průjem a šupem do nemocnice, k tomu se přidal obrovsky vysoký krevní tlak a než jsem se vzpamatovala, už jsem ležela na sále. A to mi před tím ty dny nic nebylo, užívala jsem si krásných teplých jarních dní. Už to budou tři roky, na to že předpovídali, že syn když se narodí živý, tak bude postižený, tak se to nevyplnilo a já mám doma zdravého klučinu.

renca_hanych
23. pro 2013

@lucajdak
@medvidek info super ale taky nevěřím že by se to dalo předpovědět, já první těhu měla ukázkový až do 37. tt, dva dny před příjemem jsem byla i v poradně a nic nenasvědčovalo tomu jak to dopadne, doma masivní krvácení z nosu, zvracení, šílená bolest břicha a pod žebrem 😖 , muž mě odvezl, v půl jedenácté v noci mě přijali s tím že mě píchli magnezko, nabrali krve a udělali utz a ráno v mě narychlo vezi na sál že mám hellp syndrom a těžkou preeklampsii 😢 já netušila co se děje, bylo to děsný, akutní císař, 3 dny jsem byla na ARO pro alergickou reakci na krev, dostala jsem 10 celkových transufí a trombonáplav a nevědělo se co se mnou bude, já si to nepamatuju, selhaly mě ledviny, játra, malej byl naštěstí v naprostým pořádku což mě drželo při životě jakmile jsem se trochu oklepala, pak 3 dny jip, 9 den jsem se rozkojila a myslela si že půjdu domů, jenže jsem musela znovu na sál pro velký hematom pod jizvou po císaři, bylo to strašně psychicky náročný, nechtěla jsem být bez malýho už ani vteřinu, bylo před Vánoci, no škoda mluvit, domů nás pustili po 3 týdnech den před štědrým dnem s tím že jsem měla 3 měsíce jaterní dietu a léky a musela jsem často na kontroly.....a další dítko? na to jsem nejen neměla ani pomyšlení ale ani mi ho doktoři nedoporučovali ale co se stalo stalo se a příroda a něco mezi nebem a zemí nám umožnilo mít dítko druhé, v roce a půl syna jsem otěhu, po zjištění jsem byla nepříčetná, hysterická, chránili jsme se ale.....obchodila jsem kdejakého doktora aby se vyjádřil jestli má smysl miminko si nechat....já měla nervy, děsně jsem se bála, pravděpodobnost opakování byla bohužel stále a nakonec vše proběhlo v naprostém pořádku, měla jsem naplánovaného císaře týden před termínem, po celou dobu těhu jsem byla na kontrolách víc než doma ale výsledek stál za to, jsem zdravá já a naši dva synkové!!!! takže sama za sebe bych řekla že toto se dopředu předpovědět prostě nedá a někdo si pěkně mastí kapsu 😝

přeju všem krásné svátky a pohodová těhotenství a porody bez podobných komplikací jak je výše psáno 😉

lucajdak
23. pro 2013

@renca_hanych taky jsi to mela tezky, fakt je to hrozny, me se to stalo nastesti u druhyho syna, takze dalsi uz ani nahodou☹ me jatra praskly takze to byl fofr, druhy den jsem sla taky na sal znovu, v nemocnici jsem byla mesic, malej byl v inkubatoru 7 tydnu, a taky je naprosto zdrav..... Jaterni dietu jsem drzela taky tri mesice, hnus fialovej. Radci nepremyslet....
Krasne pohodove svatky, hodne zdravi v novem roce😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru