Múže hematom ovlivnit tripple test?

lenulenka
19. zář 2007

ahoj holky, nemáte některá, prosím, zkušenosti, nebo neslyšely jste, jestli, popř. jak často, může hematom (i odeznívající, už nekrvácející) ovlivnit výsledky tripple testu? Slyšela jsem, že se to může stát. Díky za každou odpověď.

vivian
19. zář 2007

Nevím, jak u hematomu, ale triple test obecně není moc spolehlivý, takže výsledky můžou vyjít falešně pozitivní nebo falešně negativní i bez hematomu...

lenulenka
autor
19. zář 2007

také jsem to slyšela, ale u hematomu je prý ASI riziko vyšší, tak nevím, jestli se třeba provádí tripple opakovaně a je pak další výsledek lepší, nebo jestli se hned posílá na amniocentézu atd.

fredanek
19. zář 2007

ahoj lenulenka,já jsem měla hematom a dlouho mi odezníval a když jsem pak už nekrvácela.A triple testy mi vyšly fakt hrozný.Když doktor viděl ten výsledek tak mu stáli vlasy na hlavě.Dělali mi je opakovaně a byly ještě horší.Tak jsem musela na genetiku a odběr plodové vody.Byl to šílený měsíc,ale nakonec to dopadlo dobře.Ted v pondělí jsem dostala papír, že miminko je v pořádku 🙂 .I doktoři na genetice mi říkali, že to je z toho hematomu.Kamarádka měla to samý.Ty testy jsou na prd.

glorita
19. zář 2007

aj ja som mala hematom v 8-10tt a duuble testy mi nevysli najlepsie.Hodnota AFP bola v norme ale beta HCG bola vyssia,vraj je to pri hematome a krvacani uplne bezne,kedze ide o tzv.zvysenu cinnost placenty,ktora maka viac pri tom krvacani,preto take zvysene hodnoty.

adrolka
19. zář 2007

aj mne zistili hematóm, a nebol práve najmenší, cca 4cm!!!! To som bola v 8tt, čakáme dvojičky. Dookola až do minulého týždňa - 18tt som buď krvácala alebo špinila!!!! No a hádaj ako mi vyšli tripple testy?! 😒 Otrasne, vysoké afp aj hcg!!!!!! ja som o tom tiež na nete čítala, že krvácanie ovplyvňuje hodnoty tripple testu!!!! najlepšie je, že ma vydeli traja lekári nezávisle od seba, prvý našiel hematóm, odmeral, mám ho aj odfotený 😉, ďalší si ho nevšimol vôbec, tretí - moj lekár - to nazval dutinkou. 😕 😒 ☹ 😅

doriska
19. zář 2007

Ahoj Lenulenko,
slyšela jsi dobře. Pokud se objeví krvácení v 1. trimestru, vyjdou triple testy často pozitivně. Vlastně by se tedy ani neměly dělat, jsou neprůkazné. Vím to úplně přesně, protože jsem zkoukla přednášku ve formě e-learningu určenou pro mediky (přednášející byl doc. Calda, to je odborník na prenatální diagnostiku, učí na UK a pracuje u Apolináře) a v jedné části tam právě vyjmenovával situace, které mohou výsledky triple testu ovlivnit. Takže, jestli ti vyšel triple test špatně, nezoufej, je vysoce pravděpodobné, že za to může ten hematom. Jediná jistota je potom amniocentéza a jestli ji podstoupit nebo ne by ti měl říci genetik. Držím palce, ať je vše v pořádku.

lenulenka
autor
19. zář 2007

holky, moc děkuju za odpovědi. Testy mě čekají za týden, tak na to pořád myslím. Hlavně se bojím případné amniocentézy, takže uvažuju o tom, že bych požádala o vyšetření na tom kvalitním genetickém UZ. Ale jestli to tak lze a jestli mi to případně dr. schválí, to nevím. Tak vlastně vám všem vyšel tripl hrozně a já doufala, že je šance, že to výjde negativní a budu mít klid (že je to třeba 50/50) No co se dá dělat, tak uvidíme.

vivian
19. zář 2007

lenulenka: já jsem nekrvácela, ale zase mi vyšel špatný double test. A tak mi nabídli amniocentézu. A já jsem ani moc neváhala, protože když máš před sebou špatné výsledky testu, tak prostě chceš mít jistotu (nevydržela bych čekat x měsíců, jestli se mi narodí zdravé dítě nebo ne), a tu jistotu ti ultrazvuk nedá, chromozomální anomálie se dají s jistotou zjistit jen vyšetřením chromozomů, což znamená podstoupit amniocentézu... Ale neboj se toho, ten odběr není nijak hrozný a riziko je minimální.

lula5
20. zář 2007

Ja som mala aj hematom a aj neskorsie krvacanie (7 a 13tt) a hcg som mala tiez zvysene. Tiez mi tvrdili, ze je to z toho, ale na amniocentezu som sla (radsej falosna pozitivita ako falosna negativita...). Kamaratka mala ale ovela horsie krvacania (zopar tyzdnov vkuse) a mala tripple testy uplne v norme. Ale krvacania, aj porucha placenty atd tieto testy ovplyvnuju.

parybka
20. zář 2007

taky jsem měla hematom .. a o tom,že by to zkreslovalo výsledky, jsem vůbec nevěděla!! V asi 11tt. mi dělali krevní testy na Downa, to bylo naprosto v pořádku a zbytek tripple v 17tt byly zřejmě v pořádku, sestra se ani nezmínila, že by tam něco bylo.

lenkabu
20. zář 2007

Krvácení na začátku těhotenství nebo hematom může způsobit falešnou pozitivitu triple testů. Nemusí,ale může.

leni: pokud ti vyjdou triply špatně, zase víš že to bude určitě hematomem, to si spousta holek říct nemůže. Na amnio nemusíš, když tě uklidní genetický uzv, nikdo tě nemůže nutit. Já osobně bych šla, protože bych chtěla mít 100% jistotu.Ale chápu i holky co nejdou.

lenulenka
autor
20. zář 2007

opět všem moc děkuju za odpovědi a za podporu. Moc doufám, že výjdou v pořádku, když je to možné a když ne, tak se rozhodně poradím s dr. a i vaše rady si beru k srdci. Moc díky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru